تاپسی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در پی حوادث گوناگون، در سطح بین‌المللی، نظیر اعتراضات گسترده‌، به عمل‌کرد دولت‌ها، بمب‌گذاری‌های متعدد، در کشورهای جهان و تظاهرات گسترده، علیه نظام‌های مستبد، در آمریکا، ترکیه و برخی دیگر از کشورهای جهان و هم‌چنین بالا رفتن سرعت اطلاع‌رسانی شبکه‌های ارتباطی و اجتماعی، در این‌گونه حوادث و هم‌سویی صاحبان سرمایه، با سیاست‌مداران این مناطق، به‌تازگی و در اقدامی شگفت¬آور، شرکت اپل، سرویس جست9وجو و تحلیل داده‌های توییتر، به نام تاپسی (Topsy) را بست. با...

۱۴:۵۳ - ۱۳۹۴/۲۵/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت صنعت آب هاگیهون اسراییل (Hagihon) و سازمان حفاظت از محیط‌زیست نیویورک (Department of Environmental Protection) طی توافقی متعهد شدند یکدیگر را در دفاع از سامانه‌های آب در برابر حملات سایبری، یاری دهند.
زوهار یینون (Zohar Yinon)، مدیر اجرایی شرکت صهیونیستی یادشده، گفت: «اسراییل؛ در زمینه‌ی فناوری امنیت سایبری، شناخته‌شده است. فناوری‌هایی که می‌تواند از زیرساخت‌ها در برابر حملات، دفاع کند.» سازمان آمریکایی مزبور نیز در زمینه‌ی صنعت آب، فعالیت می‌کند.
وی...

۱۴:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۵/آذر
باشگاه خبرنگاران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تقریبا سی کشور دنیا از ساختار دفاع سایبری یا همان ارتش سایبری بهره‌ می‌برند. بارها و بارها شنیده‌ایم که  فضای سایبر به یکی از ابعاد تهدید علیه کشورها تبدیل شده است. از همین رو فضای سایبر را با نگاه نظامی‌گرایانه‌ حوزه پنجم جنگ می‌نامند.
 لذا این نیاز باعث می‌شود تا همه کشورهای دنیا در کنار توجه به ساز و کار دفاع فیزیکی به فکر دفاع از حریم مجازی خود نیز باشند حال در چنین فضایی وقتی شما ارتش سایبری تشکیل می‌دهید می‌بایست برای این ارتش یک ساختار و...

۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۲۵/آذر
رایانه‌ی کوانتومی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ طرح پروژه‌های تحقیقاتی اطلاعاتی پیشرفته آمریکا، ایرپا (IARPA) اعلام کرد که با شرکت آی‌بی‌ام وارد همکاری شده است تا به کمک آنها نخستین رایانه کوانتومی جهان را راه‌اندازی کند.
شرکت آی‌بی‌ام چندی پیش اعلام کرد در عرصه رایانه‌های کوانتومی پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای انجام داده و دستگاهی ساخته است که می‌تواند ضمن شناسایی پیغام‌های خطای کوانتومی، یک ساختار شبکه‌ای برای پردازش سریع‌تر اطلاعات بسازد.
قرارداد بین مرکز توسعه طرح ایرپا و شرکت...

۱۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۲۵/آذر
اختلال در وب‌گاه‌ها؛ هدف هکرهای سودجو
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت مون‌فروت (Moonfruit)، یک شرکت انگلیسی خدمات هاستینگ است. وب‌گاه‌هایی که این شرکت به آن‌ها خدمات خود را ارائه می‌کند، به دلیل حملات شدید اختلال سرویس توزیع‌شده (DDOS)، از دسترس خارج شدند. به همین دلیل، خدمات‌رسانی به وب‌گاه‌های این شرکت، مدتی قطع شد تا اختلالات به وجود آمده، مرتفع شود.
شرکت یادشده در پستی در فیس‌بوک، خبر از تغییرات اساسی زیرساخت‌ها برای حفاظت از وب‌گاه‌های خود، در برابر این نوع حملات، داده است.
بر اساس برخی گزارش‌ها، این حملات توسط...

۱۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۲۵/آذر
تشخیص سلامت غذا با تلفن‌های هوشمند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ امروزه از تلفن‌های هوشمندی برای تمام کارها استفاده می‌کنیم. از تجارت و کسب‌وکار گرفته تا بازی و سرگرمی را با تلفن‌های هوشمند انجام می‌دهیم. به لطف انواع حسگرهایی که در آن‌ها وجود دارد کالری مصرف شده، تعداد قدم‌هایی که برداشتیم و حتی ضربان قلب را اندازه می‌گیریم.
اما کاری که فعلاً تلفن‌های هوشمند نمی‌توانند انجام دهند تشخیص غذای فاسد یا مسموم است. این ویژگی در آینده‌ی نزدیک به تلفن‌های اضافه می‌شود. تعداد زیادی از استارتاپ‌ها در حال کار...

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۵/آذر
راه‌اندازی وای‌فای رایگان در گورستان‌های مسکو
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مقامات شهر مسکو قصد دارند تعداد شبکه‌های وای‌فای عمومی این شهر را با افزایش هات‌اسپات‌های اضافی در آرامگاه‌ها افزایش دهند. این سرویس‌‌دهنده‌های اینترنتی، کاملا رایگان بوده و از سال آتی میلادی در آرامگاه‌های Novodevichy، Vagankovo و Troyekurovo نصب خواهند شد. 
اسامی یادشده آرامگاه‌های مطرحی هستند که افرادی مشهور در آن‌ها به خاک سپرده‌ شده‌اند تا به نوعی یک موزه فضای باز به حساب آیند. این شبکه‌های اینترنتی می‌توانند به بازدیدکنندگان در...

۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۲۵/آذر
خودروهای بدون راننده کیا در راهند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در میان جدیدترین شرکت‌های خودروسازی که مجوز آزمایش خودروهای بدون راننده را در جاده‌های عمومی آمریکا دریافت کرده‌اند نام شرکت کره‌ای کیا نیز به چشم می‌خورد تا به‌زودی رانندگان نوادایی شاهد تردد خودروهای بی راننده مدل Soul EV  این شرکت در پیش چشمان خود باشند. 
توسعه خودروهای بدون راننده کیا در واقع بخشی از سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری کیا و هیوندای است که اهداف بلندمدت به‌منظور استفاده از برخی از سامانه‌های یادشده در مدل‌های تولیدی را...

۱۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۲۵/آذر
نشست جهانی اینترنت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در جریان نشست جهانی اینترنت، ژی جین پینگ، رییس‌جمهور چین، ضمن سخنرانی خود، خواستار موضع‌گیری واحد کشورها در حوزه‌ی اینترنت، برای مقابله با هک، جاسوسی و تسلیحات سایبری شد. در این نشست، وزیر ارتباطات کشورمان نیز شرکت کرده است.
وی در این نشست گفت...

۱۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۲۵/آذر
رشد بازار IT آمریکا از طریق لاکهید مارتین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت تجهیزات نظامی آمریکایی لاکهید مارتین، قصد دارد بخش فناوری اطلاعات دولتی خود را بفروشد که این بخش شامل واحد امنیت سایبر آن نیز می‌شود. مبلغ فروش این بخش، 4 میلیارد دلار، گزارش شده است.
بر اساس گزارش این شرکت، برنامه‌های سایبری که در این شرکت ادامه خواهند یافت، بیشتر روی دفاع و جمع‌آوری اطلاعات مشتریان متمرکز خواهد بود. شرکت‌های گوناگون، به‌طور فزاینده به دنبال انعقاد قرارداد با شرکت‌های پدافند سایبری هستند تا بتوانند از متخصصان آن‌ها برای پیشگیری از جرایم...

۰۹:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۵/آذر