به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، حفره امنیتی صفرروزه جوملا که اخیراً برای حمله‌ها استفاده‌شده بود، وصله شد. نسخه 3.4.6 جوملا و وصله برای نسخه‌های قدیمی‌تر توسط جوملا منتشر شد.

آسیب‌پذیری صفرروزه جوملا باعث می‌شود تا هکر کدهای مخرب خود را وارد پایگاه داده جوملا کرده و آن را اجرا کند. نقطه نفوذ به جوملا رشته user agent است که این امکان را به سایت می‌دهد تا با توجه به مرورگر کاربر، بهترین تجربه را فراهم کند. قبل از وصله جوملا رشته user...

۱۶:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۴/آذر
وب‌گاه‌های تورنتی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ اخیراً تحقیقاتی بر روی بیش از ۸۰۰ وب‌سایت تورنتی توسط Alliance و RiskIQ انجام شده است. بر اساس گزارش منتشر شده، حدود یک سوم از این وب‌سایت‌ها بین ماه‌های ژوئن و آگوست ۲۰۱۵ به جای فایل اصلی، بدافزار به سیستم کاربران منتقل کرده‌اند. به این ترتیب ماهانه بیش از ۱۲ میلیون کاربر اینترنتی به واسطه دانلود فایل‌های مورد نظر خود از تورنت‌ها قربانی این بدافزارها می‌شود.
نسخه‌های کپی یک بازی کامپیوتری به نام Fallout 4 که اخیراً منتشر شده آلوده به کدهای مخرب...

۱۵:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۴/آذر
کالگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کالگرام در واقع نسخه بهبودیافته از نرم‌افزار تلگرام است که قابلیت برقراری تماس‌های رایگان از طریق اینترنت را نیز پیش روی کاربران قرار می‌دهد. این نرم‌افزار به‌طور کامل لیست مخاطبین حاضر بر روی دستگاه هوشمند شما را شنایی کرده تا بتوانید با کاربرانی که نرم‌افزار منبع‌باز Callgram را بر روی دستگاه خود نصب کرده‌اند مکالمه کنید. در صورتی که طرف مقابل حضور ندارد می‌توانید پیغامی برای وی بگذارید تا پس از بازگشت، پیغام صوتی شما را بشنود.
...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۴/آذر
دفاع از منافع آمریکا در برابر حملات سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وزارت دفاع آمریکا، در گزارشی، اعلام کرد: این وزارتخانه، باید نسبت به دفاع از آمریکا و منافع آن، در برابر نتایج حاصل از حملات مخرب سایبری، آماده باشد.
در این گزارش، آمده است: «وزارت دفاع، باید با شرکای بین سازمانی، بخش خصوصی، متحدان و شرکای بین‌المللی خود، برای پیشگیری از نتایج حاصل از حملات سایبری به سرزمین آمریکا و منافع آن، در موارد ضروری، همکاری کند. این وزارتخانه، همچنین باید ظرفیت‌های عملیاتی و جمع‌آوری اطلاعاتش را به‌منظور کاهش حملات...

۱۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۴/آذر
 شبکه‌های مخابراتی نسل پنجم
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمد خوانساری روز سه شنبه در نشست خبری دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی این پژوهشگاه در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار افزود: با همکاری مجموعه هایی نظیر دانشگاه ها، شرکت های زیرساخت و تنظیم مقررات و سندیکای مخابرات در حال تدوین طرح جامعی برای این فناوری پیشرفته هستیم تا ورود مناسبی به آن داشته باشیم.
خوانساری با اشاره به این که نسل پنجم تلفن های همراه در حال حاضر در دنیا در حال بررسی است، اظهار کرد: این موضوع...

۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۲۴/آذر
نبرد نامتقارن شرکت‌ها و هکرها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت انگلیسی سای‌لان (CyLon) که خود را نخستین شرکت تقویت‌کننده امنیت سایبری، در اروپا می‌داند، اعلام کرد: شرکت‌های بزرگ، نبردهای نامتقارنی را علیه هکرهای حرفه‌ای، آغاز کرده‌اند.
گریس کیسی (Grace Cassy)، یکی از مؤسسان این شرکت گفت: «شمار بسیاری از گروه‌های هکری و افراد، وجود دارند که فهمیده‌اند می‌توانند؛ اثرات نامناسبی برجای بگذارند. این همان نبرد نامتقارن است؛ یعنی شما باید از اطلاعات خود، در برابر نیروهایی که به‌راحتی مانور می‌دهند و ممکن است...

۱۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۲۴/آذر
چین؛ میزبان نشست جهانی اینترنت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ چین میزبان دومین نشست جهانی اینترنت، خواهد بود. ژی جین پینگ، در این نشست، حضور می‌یابد و در آن، سخنرانی می‌کند.
در این نشست، علاوه بر مقامات ارشد چین، نخست وزیران کشورهای روسیه، برزیل، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان هم، شرکت می‌کنند. برخی موضوعات این اجلاس، عبارت‌اند از: فرهنگ سرعت اینترنت، گسترش اینترنت، هم¬کاری در زمینه اقتصاد دیجیتال، معیارهای فن‌آوری اینترنت و حاکمیت سایبری.
پیامی که چین قصد دارد؛ در نشست یادشده، اعلام کند، ایجاد...

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۴/آذر
Reality Editor
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گروهی از پژوهش‌گران آزمایش‌گاه روابط سیالات دانش‌گاه اِم.‌آی.تی. (MIT Fluid Interfaces Lab) سه سال است؛ روی ساخت برنامه‌ای، برای iOS کار می‌کنند؛ تا بتوانند تمام ابزارهای هوش‌مند را با کمک دوربین ویژه تلفن هم‌راه و با استفاده از رسم یک خط مجازی، به هم‌دیگر وصل کرده، برای آن‌ها، برنامه‌نویسی کنند. 
این محققان، هدف از ایجاد این فن‌آوری را کنترل بیش‌تر و بهتر ابزارهای هوش‌مند، اعلام کرده‌اند. 
هم‌چنین این پژوهش‌گران، پلت‌فرمی با نام...

۱۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۲۴/آذر
مرور وب با عینک واقعیت مجازی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تعداد بازی‌های ساخته شده برای عینک‌های واقعیت مجازی گیر ۲ بسیار زیاد بوده است؛ اما شرکت سازنده این عینک یعنی سامسونگ در برنامه‌های آینده خود قرار است محتوای این پلتفرم را تغییر دهد.
این کمپانی به‌تازگی در همین راستا این دستگاه را مجهز به اینترنت کرده است. شما می‌توانید به نصب این برنامه بر روی تلفن‌های همراه هوشمند همگام با این عینک از اینترنت استفاده کرده و از کاربری‌های آن لذت بیشتری ببرید. این دستگاه به نحوی طراحی‌شده است که به‌راحتی...

۱۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۲۴/آذر
حملات جدید هکرها به iOS
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیتی پالو آلتو نت‌ورک (Palo Alto Networks) در گزارشی، از حملاتی جدید، به دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل iOS خبر داد. این حملات بکاستب «backstab» نام دارند.
در این حملات، هکرها به بخشی از اطلاعات شخصی که از آن‌ها، نسخه پشتیبان، تهیه شده است و در رایانه قربانی، ذخیره شده‌اند نفوذ می‌کنند و اطلاعات یادشده را به سرقت می‌برند. این حملات، به هکر اجازه می‌دهد، از راه دور، به رایانه‌ها، دسترسی داشته باشد؛ لذا دستگاه‌های دارای این سیستم‌عامل، آسیب‌پذیر هستند. این...

۱۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۲۴/آذر