توییتر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ توئیتر برای اولین‌بار ایمیل‌هایی برای برخی کاربران خود ارسال کرده و مدعی شده آنها مورد حملات هکری قرار گرفته‌اند.
توئیتر در این ایمیل‌ها مدعی شده این حملات با پشتیبانی برخی دولت‌های خارجی صورت گرفته است.
توئیتر می‌گوید ارسال این ایمیل‌ها به معنای هک شدن حساب‌های کاربری افراد نیست و تنها هشداری برای افزایش تمهیدات امنیتی به منظور مقابله با به نتیجه رسیدن این حملات است. تعداد دقیق افرادی که این هشدار را دریافت کرده‌اند مشخص نیست. اما پیام‌...

۱۵:۳۵ - ۱۳۹۴/۲۳/آذر
پاندا سکیوریتی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ نسخه جدید بدافزار بانکی Spy Banker این بار پرتغالی زبانان ساکن کشور برزیل را هدف قرار داده است. قدمت این بدافزار به سال ۲۰۰۹ میلادی باز می‌گردد. گفتنی است که شبکه اجتماعی فیس‌بوک و سرورهای ابری گوگل راه را برای این بدافزار و قربانی کردن کاربران نیز هموار ساخته‌اند.
بر اساس گزارش نمایندگی شرکت امنیتی پاندا در ایران؛ فایل دانلود تروجان بانکی "Spy Banker" این بار روی سرورهای ابری گوگل ذخیره و به کمک شبکه اجتماعی فیس‌بوک با مجاب کردن کاربران به...

۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۲۳/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، محققان امنیتی دانشگاه ام.آی.تی به تعبیر خود، امن‌ترین سامانه ارسال پیامک را طراحی کردند. این سامانه Vuvuzela نام دارد و مانع هرگونه ردیابی شده و به ادعای طراحانش از شبکه Tor هم تا 88 درصد بهتر عمل می‌کند، زیرا در شبکه Tor می‌توان با شناسایی الگوهای رمزشده، نوع ترافیک عبوری را تشخیص داد. محققان امنیتی ام.آی.تی بیان کردند با بررسی الگوها و روش‌های یادگیری ماشین می‌توان فهمید که ترافیک عبوری...

۱۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۲۳/آذر
سو استفاده از بیت کوین از طریق ارسال ایمیل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس برخی گزارش‌ها، ایمیل یا ایمیلی‌هایی از سوی ارتش الکترونیک سوریه (Syrian Electronic Army)، به خانواده‌هایی در نیوزلند فرستاده شد. محتوای این ایمیل‌ها این بود که در صورت عدم پرداخت 1500 دلار از طریق بیت کوین، فایل‌های رایانه‌های آن‌ها تخریب، اعضای خانواده‌هایشان کشته و خانه‌هایشان سوزانده خواهد شد. حتی آن‌ها تهدید کرده‌اند افراد بعد از پرداخت پول نباید به پلیس شکایت کنند.
تهدیدکنندگان مدعی هستند 250 نفر عضو در نیوزلند دارند و اینترنت، اطلاعات شخصی و حتی خانه...

۱۳:۲۲ - ۱۳۹۴/۲۳/آذر
تراشه‌های N3XT
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هم‌اکنون برای ساخت تراشه‌های رایانه‌ای، از سیلیکون، استفاده می‌شود. به‌تازگی گروهی از محققان دانش‌گاه استنفورد آمریکا، با هم‌کاری 3 دانش‌گاه دیگر و با استفاده از نانومواد1، نوع جدیدی از تراشه‌های رایانه‌ای را با نام «N3XT» تولید کردند. این تراشه‌ها، یک‌هزار برابر، کارآمدتر از تراشه‌های تولید شده با سیلیکون هستند.
این تراشه، از چندین لایه مختلف، تشکیل شده و معماری‌‌اش مانند آسمان‌خراش‌ها است. هدف از پژوهش، برای تولید چنین...

۱۳:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۳/آذر
2016؛ سال حملات سایبری به محصولات اپل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بررسی‌های موسسه سیمنتک از افزایش شدید حملات بدافزاری به سیستم‌عامل‌های مک و iOS در یک سال اخیر خبر می‌دهد.
حملات مذکور در سه ماه پایانی سال 2014 رشد قابل‌توجهی داشت و از ژانویه سال 2015 به شدت اوج گرفته و در حوالی ماه مارس شاهد رکوردشکنی آن بودیم.
در مجموع میزان حملات بدافزاری به سیستم‌عامل iOS در سال 2015 دو برابر شده و تعداد رایانه‌های مک آلوده شده در سال 2015 نسبت به سال 2014 هفت برابر گردیده است.
البته میزان این حملات هنوز در...

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۳/آذر
آموزش پدافند سایبری به دانش آموزان استونی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ استونی کشوری است که 95 درصد از خدمات دولتی آن به‌صورت آنلاین و بزرگ‌ترین کشور ناتو در حوزه‌ی آموزش دفاع سایبری است. از همین رو، این کشور می‌خواهد پدافند سایبری را جزو برنامه‌ی درسی دانش آموزان قرار دهد. از جمله‌ی این دروس، رمزنگاری، امنیت فناوری اطلاعات و مهندسی مکاترونیک (ترکیبی از 3 رشته‌ی مهندسی الکترونیک، رایانه و مکانیک) است.
یکی از دانش آموزان کلاس‌های پدافند سایبری این کشور، گفت: با توجه به رشد استونی بر پایه‌ی فناوری اطلاعات و اینترنت، ضرورت وجود چنین...

۱۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۲۳/آذر
نفوذ به پایگاه داده‌ی آژانس فضایی اروپا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرهای انانیموس به زیر دامنه‌های وب‌گاه آژانس فضایی اروپا (European Space Agency) نفوذ کردند. آن‌ها از این طریق، به اطلاعات شخصی و گواهینامه‌های امنیتی کاربران و مقامات این آژانس دست پیدا و آن‌ها را افشا کردند. این گروه، هدف خود را، فقط، سرگرمی عنوان کرد که البته بعید به نظر می‌رسد.
طبق برخی گزارش‌ها ظاهراً این گروه با استفاده از روش تزریق اس‌کیو‌ال (SQL Injection) به پایگاه داده‌ی وب‌گاه یادشده نفوذ کردند. البته هنوز شاهدی بر اینکه آن‌ها صفحات نخست وب‌گاه‌های...

۱۱:۰۹ - ۱۳۹۴/۲۳/آذر
AI learn like human
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این سیستم، یک مدل رایانه‌ای است که توانایی منحصربه‌فرد انسان‌ها برای یادگیری مفاهیم جدید از یک مثال را تقلید می‌کند.
اگرچه این مدل تنها می‌تواند حروف دست‌نوشته الفبا را یاد بگیرد، اما رویکرد پشت آن می‌تواند گسترش پیدا کرده و کاربردهایی برای سایر سامانه‌های مبتنی بر نماد مانند حرکات بدن و کلمات زبان گفتاری و اشاره داشته باشد.
جاشوا تننبائوم، استاد موسسه فناوری ماساچوست (MIT) اظهار کرد که قصد داشته دستگاهی با قابلیت تقلید از قابلیت...

۱۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۲۳/آذر
افزایش حملات؛ بزرگ‌ترین تهدید مشاغل انگلیس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس گزارش‌ها، افزایش حملات سایبری، بزرگ‌ترین تهدید مشاغل انگلیس در سال‌های آینده هستند. شرکت مشاوره‌ای انگلیسی کنترل ریسکس (Control Risks)، اعلام کرد: «ترسی موجود این است که مدیران مشاغل، آماده‌ی مقابله با این تهدیدات نباشند.» این شرکت خاطرنشان ساخت، تلاش‌هایی برای آموزش مدیران جهت آمادگی در برابر حملات سایبری، صورت می‌گیرد و متخصصان جوان‌تر، باید متصدی امور شرکت‌ها شوند تا بتوانند با خطرهای سایبری دست‌وپنجه نرم کنند.
شرکت یادشده افزود: حملات سایبری مجرمانه طی...

۱۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۲۳/آذر