ارائه‌ی وای‌فای گوگل در اوگاندا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل در ادامه‌ی اقدامات خود برای رساندن اینترنت به مردم جهان، این بار سرویس وای‌فای را در اوگاندا راه‌اندازی کرد. این شرکت در حال ایجاد شبکه‌ی بی‌سیم پهن باندی برای فراهم‌کنندگان اینترنت، در پایتخت اوگاندا است. میزان کاربران اینترنت در این کشور، حدود 8.8 میلیون نفر است که 23 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. البته اوگاندا، طرحی را نیز توسط یکی از شرکت‌های مخابراتی بومی، برای ارائه‌ی وای‌فای در پایتخت این کشور، اجرا کرده است.
گوگل معتقد است با ارائه...

۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۸/آذر
طرح پنتاگون برای آموزش سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ آمریکا برای ایجاد و حفاظت از نیروها و ظرفیت‌های خود در راستای رهبری عملیات در فضای سایبر، می‌خواهد برنامه‌های مختلفی در خصوص تربیت و آموزش نیروهای سایبری، اجرا کند.
وزارت دفاع این کشور اعلام کرد: اولویت اول وزارت دفاع، تربیت و ارتقای سطح توان و تخصص نیروها، برای مأموریت‌های سایبری است و بخش خصوصی باید از پروژه‌های آموزشی پنتاگون حمایت کند.
از جمله برنامه‌های این وزارتخانه، حفظ محیط مستمر آموزشی است. فرماندهی سایبری آمریکا و سایر سازمان‌ها، مؤسسات و بخش‌...

۱۴:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۸/آذر
دکتر واعظی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دکتر واعظى در دیدار با وزیر توسعه و تجارت خارجى فنلاند با اشاره به سابقه همکاری‌های شرکت‌های خصوصى ایران و فنلاند گفت: «روابط ایران و فنلاند از گذشته دارای سابقه فراوانی بوده است و در ماه‌های اخیر این روابط گسترش پیدا کرده است که این سفر در مقطع کنونی از نظر اقتصادی رویکرد تازه‌ای در روابط دو کشور خواهد داشت.»
دکتر واعظی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای و نتایج آن توضیح داد: «آخرین مرحله این مذاکرات تا هفته آینده به تصمیم‌گیری نهایی خواهد...

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۸/آذر
BitLocker
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت مایکروسافت آسیب‌پذیری مربوط به دور زدن رمزگذاری دیسک ویندوز را در اصلاحیه امنیتی ماه نوامبر برطرف کرد.
با توجه به تحقیقات امنیتی اخیر، BitLocker، ابزار رمزگذاری دیسک مایکروسافت می‌توانست پیش از اصلاحیه‌های هفته گذشته مایکروسافت به راحتی دور زده شود.
این ویژگی که در ویندوز ویستا و نسخه‌های پس از آن وجود دارد به کاربر اجازه می‌دهد تا کل دیسک ویندوز خود را به طور کامل رمزگذاری کند و در نتیجه دسترسی مهاجمان به اطلاعات بسیار دشوار می‌شود....

۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۸/آذر
حملات اختلال سرویس توزیع‌شده
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سازمان جنت (Janet) انگلیس، یک سازمان نیمه دولتی-نیمه خصوصی در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات شبکه‌ای و دیگر خدمات به مراکز آموزشی انگلستان است. هکرها با استفاده از حملات اختلال سرویس توزیع‌شده (DDOS) توانستند دسترسی به وب‌گاه این سازمان را دچار مشکل کنند.
برخی کارشناسان اعلام کردند هکرها با استفاده از نوعی بدافزار، ابتدا رایانه‌های کاربران را آلوده کرده و سپس این رایانه‌های آلوده، درخواست‌هایی را به وب‌گاه یادشده می‌فرستادند که در نتیجه منجر به اختلال در دسترسی به آن...

۱۳:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۸/آذر
دونالد ترامپ
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دونالد ترامپ پس‌ از اینکه از بستن درب‌های آمریکا روی مسلمانان سخن گفت، درباره خاموش کردن کل اینترنت به نفع کودکان نیز سخنوری کرد.
جمله «خاموش کردن اینترنت » در حالی از سوی نامزد ریاست جمهوری امریکا مطرح می‌شود که این جمله با اصل آزادی بیان در این کشور کاملاً در تضاد است.
وی در سخنان خود صریحاً اظهار کرد که باید اینترنت را جمع کنیم تا کودکان نتوانند از آن استفاده کنند.
دونالد ترامپ گفت رادیکال‌ها از اینترنت استفاده می‌کنند و...

۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۸/آذر
هک گاز سنج؛ کمینی برای مرگ افراد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بعد از هک نیروگاه‌های هسته‌ای، یخچال‌های هوشمند، پابندهای زندانیان، مسیریاب‌های جغرافیایی، ماشین‌های بدون راننده، سلاح‌های تک تیراندازی، این بار هکرها می‌توانند از طریق نقص‌های امنیتی موجود در گاز سنج‌ها، خطرهای جانی ایجاد کنند. در این میان، گاز سنج‌های شرکت آمریکایی هانی‌ول- خصوصاً نوع میداس (Midas)- دارای آسیب‌پذیری هستند.
دو نوع آسیب‌پذیری برای این گاز سنج‌ها گزارش شده است؛ یکی اینکه هکر می‌تواند با دور زدن احراز هویت، به دستگاه نفوذ و هرگونه تغییراتی را در گاز...

۱۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۸/آذر
zero-day در کروم
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یک محقق چینی کد سوءاستفاده‌ای را طراحی کرد که می‌تواند به مهاجمان اجازه دهد تا کنترل دستگاه کاربران اندروید را از طریق گوگل کروم در اختیار بگیرند و میلیون‌ها کاربر را در معرض خطر قرار دهد.
گوآنگ گانگ محقق Qihoo 360 در کنفرانس PacSec که در توکیو برگزار شد نشان داد که این آسیب‌پذیری اصلاح نشده چگونه می‌تواند دستگاه‌های به روز شده اندروید را تهدید کند.
بنا به گزارشات این محقق از رخنه جاوا اسکریپت v۸ از طریق گوگل کروم استفاده کرده است تا کنترل...

۱۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۸/آذر
حسگرهایی با انرژی نامحدود
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از نظر عده‌ی بسیاری اینترنت اشیا بسیار مفید و جالب به نظر می‌رسد؛ اما پیاده‌سازی کامل این طرح با چندین مشکل بزرگ روبه‌رو شده است. تأمین انرژی موردنیاز تمام اشیایی که به اینترنت متصل می‌شوند کار بسیار دشواری است. همچنین در تعداد بسیاری از این ابزارها حتی فضایی برای باتری وجود ندارد.
گروهی از پژوهشگران هلندی موفق به ساخت حسگر تشخیص دمای بی‌سیمی شدند که انرژی موردنیاز خود را از امواج رادیویی و شبکه‌های وایرلس تأمین می‌کند. این حسگر انرژی...

۰۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۸/آذر
گام‌های اتحادیه‌ی اروپا برای قوانین سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ به‌تازگی مجلس اروپا، اعلام کرد: بخش‌های حیاتی مانند انرژی و حمل‌ونقل، باید امنیت زیرساخت‌های دیجیتال خود را در برابر حملات سایبری تأمین کنند؛ بنابراین مجلس اتحادیه‌ی اروپا قصد دارد اولین قانون امنیت سایبری را تصویب کند. مسئول امور دیجیتال اتحادیه‌ی اروپا، گفت: «این قوانین می‌تواند گام بزرگی در راستای ارتقای سطح امنیت سایبری در اروپا باشد.» اتحادیه‌ی اروپا در پی ایمن کردن خدمات ابری خود در برابر حملات نیز است.
برخی کارشناسان گفته‌اند این اقدام اتحادیه‌ی اروپا...

۰۹:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۸/آذر