استونی؛ کشوری در فضای ابری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کشورهای اروپای شرقی مانند لتونی، لیتوانی و استونی از توان سایبری روسیه احساس خطر می‌کنند. به همین دلیل، استونی می‌خواهد بیشتر اطلاعات دولتی خود را به فضای ابری بفرستد تا از این طریق در مقابل تهدیدات سایبری، مقاومت کند. دولت استونی قصد دارد در سال 2016، اولین مرحله‌ی این پروژه را به اتمام برساند. این اطلاعات قرار است در سرورهای موجود در سفارت‌های استونی در کشورهای دیگر، منتقل شود. هدف از این کار، جلوگیری از آسیب‌های حملات سایبری و حوادث طبیعی بیان ‌شده است.
...

۱۴:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۷/آذر
افزایش ترافیک محتوای چند رسانه ای آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ استفاده چندرسانه ای از اینترنت در بسیاری از کشورهای جهان رو به افزایش است و بررسی های موسسه Sandvine از اختصاص 70 درصد ترافیک اینترنت آمریکای شمالی به این امر خبر می‌دهد.
این آمار از طریق بررسی نحوه استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت خانگی در آمریکای شمالی به دست آمده و نشانگر دو برابر شدن استفاده از اینترنت برای دسترسی به صوت و ویدیو در 5 سال اخیر است.
در میان شرکت ها و موسسات مختلف ارائه دهنده خدمات چندرسانه ای در اینترنت نتفلیکس...

۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۷/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دولت فرانسه قصد دارد به بهانه مقابله با سوءاستفاده تروریست‌ها، بهره‌گیری از خدمات عمومی وای‌فای را در این کشور محدود کند. علاوه بر این در صورت تصویب نهایی، استفاده از نرم‌افزار Tor برای گشت‌وگذار ناشناس در اینترنت هم ناممکن خواهد شد.
وزارت کشور فرانسه در حال تهیه پیش‌نویس دو قانون جدید است که اختیارات نیروهای امنیتی محلی در این کشور را افزایش می‌دهد. بر مبنای قانون اول پلیس و نیروهای انتظامی می‌توانند دسترسی به خدمات وای – فای رایگان محلی را در...

۱۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۷/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، بدافزار rootnik که به تازگی شناسایی شده است، پس از آلوده سازی تلفن همراه، اطلاعات آن را سرقت می‌کند.

rootnik با استفاده از ابزارهای عمومی روت اندروید نوشته شده است. این بدافزار حداقل از 5 آسیب‌پذیری مطرح برای روت تلفن همراه استفاده می‌کند. این بدافزار تا کنون کشورهای امریکا، مالزی، تایلند، لبنان و تایوان را آلوده کرده است.

بر اساس گزارش محققان امنیتی پالوآلتو، ...

۱۲:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۷/آذر
نشست آمریکا و اتحادیه اروپا برای قواعد سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ آمریکا و اتحادیه‌ی اروپا، نشستی را برای گفتگو راجع به ایجاد قواعد فضای سایبری برگزار کردند. هدف از این نشست، گفتگو راجع به راه‌های بهبود حفظ حق حریم خصوصی و تقویت امنیت سایبر در سطح جهان بود.
وزارت خارجه‌ی آمریکا اعلام کرد: «پیشرفت‌های سایبری در سطح بین‌المللی، برای سیاست امنیتی و خارجی ما، یک اصل محسوب می‌شود. این پیشرفت‌ها برای شرکای راهبردی آمریکا نیز مهم است.»
شایان‌ذکر است آمریکا و اتحادیه‌ی اروپا قبل از این نیز در سال 2014، چنین نشستی را برگزار...

۱۱:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۷/آذر
ایمیل هیلاری کلینتون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرده است که به‌احتمال فراوان به‌زودی یک نامه الکترونیکی از سرور ایمیل شخصی هیلاری کلینتون منتشر خواهد کرد. بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از گفته‌های مراکز امنیتی آمریکا، به نظر می‌رسد که این نامه الکترونیکی شامل اطلاعات طبقه‌بندی‌شده باشد. 
این ایمیل بخشی از اسناد مهمی است که تقریبا هشت هزار صفحه هستند و قرار بوده است که در همین دوشنبه نابود و از رده خارج شوند. تا به ‌حال وزارت امور خارجه در این‌باره تعداد ۳۰...

۱۱:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۷/آذر
گوگل خون کاربران خود را می‌خواهد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ساعت موردنظر با ارسال گاز مخصوص روی پوست مقدار تعریف‌شده‌ای از خون کاربر را گرفته و سپس به‌طور خودکار داخل محفظه‌ای ارسال می‌شود تا ضمن خواندن میزان قند، تحلیل موردنظر را روی دیتابیس تعریف‌شده ذخیره کند.
البته یکی از کارهایی که این ساعت هوشمند انجام خواهد داد، گرفتن قند خود است، اما ممکن است سایر آزمایش‌های پزشکی را نیز با دریافت خون انجام دهد.
سوزن‌های تعریف‌شده و نحوه دریافت خود برخلاف دستگاه اندازه‌گیری قند خون که در بازار...

۱۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۷/آذر
Google Code-in
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت گوگل، از سال 2010، کلاسی با نام گوگل کد این (Google Code-in) برگزار ‌کرده است. این اقدام، رقابتی برای آموزش برنامه‌نویسی و علوم رایانه، به نوجوانان 13 تا 17 سال، قبل از ورود به دانش¬گاه است. این دوره آموزشی، به‌وسیله 14 سازمان متن‌باز، پشتیبانی شده است.
در گوگل کد این، ‌از سوی مربیان رایانه، به کودکان، امکان برنامه‌نویسی پروژه‌های واقعی، داده می‌شود. این روی‌داد، 7 هفته، به‌طول می‌انجامد. نوجوانان می‌توانند در این مدت، یکی از زمینه...

۱۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۷/آذر
کشف دو گروه از هکرهای ایرانی به ادعای سیمنتک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت سیمنتک در گزارشی مدعی شد هکرهای ایرانی ممکن است به تعداد زیادی از اطلاعات حساس دست پیدا کرده باشند. این شرکت اعلام کرد دو گروه از هکرهای ایرانی به نام‌های «کادل» (نوعی سوسک) (Cadelle) و «سوسک طلایی پردار» (Chafer) از نوعی بدافزار استفاده می‌کردند که اطلاعات را از رایانه‌های شخصی و سرورها سرقت می‌کرد؛ این اطلاعات از شرکت‌های مخابراتی و هوایی منطقه بوده است.
سیمنتک نوشت: این گروه‌ها از اواسط سال 2014 شروع به فعالیت کرده‌اند؛ اما جزییات ثبت سرورهای فرماندهی...

۱۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۷/آذر
دستگیری عامل انتشار شایعه حمله تروریستی داعش
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی اظهار داشت: در 8 ماهه امسال 132 سایت تروریستی داعش که از اقدامات تروریستی در حاشیه مرز حمایت می‌کردند شناسایی شدند.

وی ادامه داد: همچنین در یک‌سال و هشت ماهه گذشته، 285 سایت حامی داعش شناسایی شدند که از این تعداد، 180 مورد مربوط به خارج از کشور و 34 مورد نیز غیرفعال شده بود.

هادیانفر گفت: در این زمینه، 53 نفر از گردانندگان این سایت‌ها دستگیر شدند که غالبا در حاشیه مرز و یا در استانهای مرزی قرار داشتند.

رئیس پلیس فتا...

۰۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۷/آذر