3G/4G modem
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ با توجه به گزارش‌های ارائه شده توسط گروه اسکادا استرنج لاو (SCADA Strangelove)، محققان دریافتند که دانگل‌های (Dongles)3G/4G  توسط حملات بسیاری آسیب‌پذیر هستند که شامل حملاتی از قبیل اجرای کد (RCE)، حملات (XSS)، درخواست جعل (CSRF) و حملات مشخص تقسیم می‌شوند می‌شود.
کارشناسان آزمایش‌های زیادی را در برابر این ابزار آسیب‌پذیر انجام دادند که این آزمایش‌ها شامل کارت‌های شبیه‌سازی سیم‌کارت، رهگیری داده‌ها، محل‌های مشترک، شناسایی دستگاه، اجرای کد، آلودگی کامپیوتری،...

۱۷:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۴/آذر
اینترنت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تیموتی جان برنرز لی در تاریخ ۸ ژوئن ۱۹۵۵ در لندن چشم به جهان گشود. والدین او هر دو ریاضیدان و از اعضای تیمی بودند که بر روی ساخت منچستر مارک یک؛ یکی از کامپیوتر‌های قدیمی کار می‌کردند. او از کوئینز کالج آکسفورد در رشته فیزیک نظری فارغ‌التحصیل شد و در همان زمان کامپیوتری با استفاده از یک پردازشگر  M6800ساخت.
پروفسور لی اولین سیستم فرامتنی خود به نام «Enquire» را در سال ۱۹۸۰ طراحی کرد. وی ۹ سال بعد در سازمان تحقیقات هسته‌ای اروپا (CERN)...

۱۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۴/آذر
حمله به اداره هواشناسی استرالیا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سامانه‌های حساس اداره‌ی هواشناسی استرالیا (Australia's Bureau of Meteorology) مورد حمله‌ی سایبری قرار گرفتند. این اداره با شبکه‌های وزارت دفاع این کشور ارتباط دارد و دارای بزرگ‌ترین ابررایانه‌ی ملی است. حمله به این اداره، منجر به پیامدهای خطرناکی برای امنیت ملی این کشور می‌شود؛ زیرا اطلاعات حساس برخی از سازمان‌های استرالیا در سامانه‌های آن موجود است.
حمله به سامانه‌های اداره‌ی هواشناسی استرالیا می‌تواند موجب به خطر افتادن مسافرت‌های تجاری و عملیات نظامی این...

۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۴/آذر
مسترکارت
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با پیشرفت مراحل اجرایی توافق هسته‌ای و نزدیک شدن به زمان عملیاتی شدن برجام، شرکت «مسترکارت» با راه اندازی کانالی فارسی در تلگرام به معرفی خدمات و شیوه دریافت کارت‌های اعتباری این شرکت پرداخته است.
در این کانال تلگرامی علاوه بر اینکه تاریخچه‌ای از تأسیس شرکت و نحوه فعالیت و کسب درآمد آن ارائه شده، انواع خدمات قابل دریافت برای متقاضیان در ایران نیز معرفی شده است.
یکی از مهم‌ترین خدماتی که در این کانال تبلیغ شده، کارت اعتباری ارزی...

۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۴/آذر
واعظی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با هدف بررسی وضعیت ارتباطات کشور در آستانه برگزاری انتخابات الکترونیک، کمیته فعالی در وزارت ارتباطات تشکیل شده و برنامه‌ریزی برای این مهم را در دستور کار خود قرار داده است.
واعظی گفت: «این کمیته برنامه‌های لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیک در مناطق دارای ارتباطات مناسب را انجام داده است.»
واعظی، تقویت شبکه اینترنت، تلفن همراه و تلفن ثابت با هدف ارائه خدمات مطلوب در ایام برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را از مهم‌...

۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۴/آذر
ضعف‌های سایبری شرکت‌های کانادا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت حسابداری دیلویت (Deloitte)، طی گزارشی اعلام کرد بسیاری از شرکت‌های تجاری کانادا، درک نادرستی از مسئله‌ی امنیت سایبر دارند؛ زیرا طی یک سال گذشته، حمله‌ای به این شرکت‌ها صورت نگرفته است. جامعه‌ی آماری این گزارش، صد شرکت بزرگ از تمامی بخش‌های کانادا بود. حدود 40 درصد این شرکت‌ها نیز احساس می‌کنند در برابر حملات، حفاظت شده‌اند.
به گزارش دیلویت، شرکت‌های کانادا هنگام مدیریت تهدیدات سایبری، دچار ضعف و عقب‌ماندگی هستند و فقط نیمی از شرکت‌های این کشور، دارای فرآیند...

۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۴/آذر
شبکه بوت دورک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مقابله با این شبکه بوت حاصل همکاری وزارت امنیت داخلی آمریکا با پلیس فدرال این کشور و همین‌طور مایکروسافت بوده است.
نقشه‌ای که از محل فعالیت‌های شبکه بوت دورک منتشر شده نشان می‌دهد این شبکه در بسیاری از نقاط جهان و به خصوص در اروپا، شرق آمریکا، آمریکای جنوبی و شرق آسیا فعال بوده است. این فعالیت در برخی کشورهای خاورمیانه و ایران هم قابل مشاهده است.
هنوز اطلاعات فنی خاصی در مورد نحوه مقابله با این شبکه بوت ارائه نشده ولی بر طبق گزارش منتشر...

۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۴/آذر
حماقت اینترنتی در قزاقستان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کمتر از یک ماه به اجرای قانونی جدید در قزاقستان مانده است که بر اساس آن هر کاربر اینترنت در این کشور باید بکدور (فایل ویروسی آلوده) تعریف‌شده توسط حکومت را روی سیستم خود نصب کند.
بکدور تعریف‌شده دولتی، اجازه مانیتور کردن کاربران را به مقامات می‌دهد و قزاق تله کام، بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی این کشور، از مردم خواسته تا بکدور موردنظر را که تحت نام تأییدیه امنیت ملی است، روی سیستم‌های متصل به اینترنت نصب کنند.
این بکدور به دولت جنبه به ‌اصطلاح،...

۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۴/آذر
دروپال
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ استفاده از ماژول Field as block شما را قادر به گرفتن یک سطح از بلوک طراحی شده می‌کند که محل آن در قسمت‌های دیگر طراحی به‌عنوان یک بلوک نشان داده می‌شود.
ماژول بلوک‌های خروجی را با این روش مدیریت می‌کند که به کاربر اجازه می‌دهد محتوای حساس را که نباید به بازدیدکنندگان نشان داده شود را نشان می‌دهد. مشکل زمانی رخ می‌دهد که ماژول‌ها بر اساس مجوز کاربر تغییر می‌کنند.
شناسه‌ی CVE-2015-8081 به این آسیب‌پذیری اختصاص داده‌شده است.
Advisory ID: DRUPAL-SA-...

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۴/آذر
کنیا؛ نیازمند توجه بیشتر به امنیت سایبر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت کسپرسکی با انتشار گزارشی اعلام کرد: بخش تجاری کنیا باید در سال 2016، به امنیت سایبر اهمیت بیشتری بدهند.
گزارش‌ها حاکی از آن است بسیاری از سازمان‌های این کشور، اصلاً نگران مسئله‌ی جرایم و امنیت سایبری نیستند. به‌علاوه این سازمان‌ها از نداشتن متخصصان امنیت فناوری اطلاعات رنج می‌برند. شرکت کسپرسکی افزود: جرایم سایبری به‌موازات رشد کاربران اینترنتی، افزایش می‌باید و با توجه به اینکه کنیا حدود 26 میلیون کاربر اینترنتی دارد و بسیاری از مشاغل این کشور نیز به...

۱۰:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۴/آذر