اینترنت اشیا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ علی اصغر عمیدیان در حاشیه اجلاس جهانی ارتباطات رادیوئی ۲۰۱۵ (WRC-۱۵) با هولین ژائو دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU) ملاقات کرد.
وی در این دیدار، با بررسی روند مصوبات اجلاس WRC، درباره روش‌های کارآمد برای گسترش همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه بین‌المللی ارتباطات گفتگو کرد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار عنوان کرد: در حال حاضر حوزه ICT با موضوعات جدید و چالش‌برانگیز روبروست. موضوعاتی مانند...

۱۶:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۰/آذر
شهر هوشمند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در دیدار قائم‌مقام، معاونان و کارشناسان شرکت مخابرات کره جنوبی (KT) با سرپرست شرکت مخابرات ایران، دو شرکت تصمیم به توسعه همکاری دوجانبه گرفته و مقرر شد در هوشمندسازی شهر مقدس قم در قالب قرارداد با یکدیگر همکاری کنند.
قائم‌مقام، معاونان و کارشناسان شرکت KT با سرپرست شرکت مخابرات ایران و معاونان و مدیران حوزه IT و شبکه شرکت مخابرات ایران در باره ادامه همکاری برای نحوه هوشمندسازی شهر قم به عنوان پایلوت و اجرای پروژه‌های IPNI و NOC دیدار و...

۱۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۰/آذر
اتهامات سایبری اسراییل به ایران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ ایران در سال‌های اخیر متهم به حملات سایبری به سامانه‌ها و وب‌گاه‌های گوناگون شده است. ازجمله رژیم صهیونیستی ادعا دارد که ایران حملات مختلفی به سامانه‌ها و وب‌گاه‌های اسراییلی داشته است. ذیلاً نگاه اجمالی به این اتهامات که توسط رژیم صهیونیستی مطرح شده‌اند، می‌اندازیم:
 ۱. هک حساب توئیتر وزارت دفاع اسرائیل در جریان جنگ اسرائیل علیه غزه و حملات به سامانه‌های غیرنظامی؛ مقامات دفاعی اسرائیل ادعا کردند که این حمله توسط ایران صورت گرفت. یکی از...

۱۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۰/آذر
موکزا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شرکت موکزا (Moxa) یک شرکت تایوانی (Taiwan) است که دفاتر این شرکت در کشورهای آمریکا، هند، آلمان، فرانسه، چین، روسیه و برزیل است.
نمونه EDS-405A/408A با 8 پورت ورودی، از طراحی‌های موفق این صنعت بوده است. این سوئیچ مدیریت‌های پشتیبانی سوئیچ ازجمله حلقه توربو، زنجیره‌ ها، جفت حلقه، پایه ورودی VLAN، QoS، RMON، مدیریت پهنای باند، پورت‌های معکوس و هشدار از طریق ایمیل یا رله را پشتیبانی می‌کند.
این سوئیچ‌ها در حوزه‌های مختلفی مورداستفاده قرار می...

۱۴:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۰/آذر
پهپاد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  در سال‌های اخیر، پهپادها به بخش‌های مختلفی مانند مصارف نظامی، حمل بسته‌های پستی و ... وارد شده‌اند. پهپادها یا هواپیماهای بدون سرنشین مورد توجه بسیاری از مخترعان قرار گرفته‌اند به طوری که پهپادها با قابلیت‌های جدیدی عرضه می‌شوند تا بتوانند کاستی یا ضعف‌های پهپادهای گذشته را بپوشانند.
استفاده از فناوری در بلایای طبیعی بسیار سودمند بوده و با کمک آن می‌توان به نجات قربانیان پرداخت. پهپادها با استفاده از دوربین‌های مادون قرمز و حتی هوش...

۱۴:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۰/آذر
جنگ الکترونیک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ چندی پیش خبری در مورد نشست جنگ الکترونیک در عربستان منتشر کردیم. در این نوشتار، جزییاتی از جریان این نشست تقدیم می‌شود. البته باید افزود هنوز مطالب گسترده‌ای از این نشست در رسانه‌ها منتشر نشده است.
شرکت‌های مهم شرکت‌کننده
شرکت‌های مهم در این نشست عبارت بودند از...

۱۳:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۰/آذر
دل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به تازگی شرکت دل هشدار داد که یک حفره امنیتی، رایانه‌های تازه عرضه شده این شرکت را تحت تأثیر قرار می‌دهد و می‌تواند کاربران را در معرض خطر حملات هک قرار دهد.
این مسئله رایانه‌هایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد که دارای یک برنامه خاص سرویس مشتری هستند. این برنامه می‌تواند رایانه را در برابر نفوذ هکرها آسیب‌پذیر کند و می‌تواند به هکرها اجازه دهد تا به پیام‌های رمزگذاری شده دسترسی یابند. همچنین این احتمال وجود دارد که مهاجمان بتوانند مسیر ترافیک...

۱۳:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۰/آذر
تجمیع واحدهای سایبری چین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بخش نظامی چین به دنبال تجمیع ظرفیت‌ها و توانایی‌های جنگ سایبری خود است. این کشور قصد دارد واحدهای جنگ سایبری خود را از همه‌ی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های چین، در یک واحد مجزا گرد هم آورد. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است این اقدام چین سبب تسریع استفاده از سایبر، به‌عنوان یک ابزار نظامی خواهد شد.
چین دارای سه نوع از گروه‌هایی است که متصدی انجام عملیات سایبری هستند:
1. ارتش آزادی‌بخش خلق چین (PLA)؛ این ارتش اولین واحد تخصصی اطلاعات خود را در...

۱۱:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۰/آذر
Everest Software
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ اورست سافت ور Everest Software) ( شرکت آمریکایی است؛ که محصولات آسیب‌پذیر این شرکت از قبیل PeakHMI است و محصولات تولیدی این شرکت در محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این شرکت برآورد می‌کند که محصولاتش در بیشتر نقاط آمریکا و اکثر کشورها مورداستفاده قرار می‌گیرد.
محققان دو آسیب‌پذیری را در محصولات Everest Software شناسایی کرد که به این آسیب‌پذیری ارجاع داده شد. نسخه Everest Software LLC برای کاهش این آسیب‌پذیری‌ها تولید شد. همچنین...

۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۰/آذر
ایمیل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  لیست بلندبالایی از فعالیت‌های به‌ظاهر بدون ضرری را می‌توان تهیه کرد که در تولید دی‌اکسید کربن و دیگر گازهای گلخانه‌ای که می‌توانند منجر به تغییرات آب و هوایی نامناسب شوند، تاثیرگذار هستند.
ارسال یک ایمیل کوتاه تقریباً چیزی در حدود 4 گرم معادل گاز CO2 به اتمسفر اضافه خواهد کرد. برای اینکه دید دقیق‌تری بدست آوریم بد نیست بدانید تأثیر کلیک کردن بر روی گزینه "ارسال"، 65 ایمیل، آلودگی معادل با آلودگی حاصل از راندن یک کیلومتری خودرویی با...

۱۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۰/آذر