دروپال 7
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ تم MAYO به شما اجازه تغییر در تنظیمات تم را می‌دهد درصورتی‌که به رابط مدیریتی دسترسی داشته باشید.
امکان دارد که این تنظیمات به‌اندازه کافی امن نباشند.
این آسیب‌پذیری توسط اینکه مهاجمان باید یک نقش با اجازه مدیریت تم داشته باشند کاهش داده شده است.
شناسه‌ی CVE-2015-8233 به این آسیب‌پذیری اختصاص داده شده است.
 

نسخه تأثیرپذیر
•    تمام نسخه‌های MAYO 7.x-2.x و نسخه‌های قبل از 7.x-2.6
•    تمام نسخه‌های MAYO 7.x-1...

۱۷:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۹/آذر
باتری سدیم یونی ویژه تلفن همراه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ استفاده از باتری‌های قابل شارژ لیتیومی موجب شده تا صنعت تجهیزات الکترونیکی نظیر سیستم‌های همراه رونق چشمگیری پیدا کند اما ساخت این دسته از باتری‌ها به جهت محدود بودن لیتیوم و هزینه‌های مربوط به آن به تدریج به فرآیندی چالشی تبدیل می‌شود.
اکنون گروهی از محققان در فرانسه به سراغ ماده دیگری رفته‌اند که به وفور در زمین یافت می‌شود: «سدیم. این نمک شناخته شده از نظر قیمت نیز نسبت به لیتیوم برتری دارد.»
آن‌ها توانسته‌اند برای نخستین بار...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۹/آذر
فیشینگ تلفنی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این روزها مهندسی اجتماعی یک روش‌ بسیار معمول است که توسط مجرمان استفاده می‌شود.
اصولاً در روش‌های مهندسی اجتماعی ایجاد جذابیت و در مرحله بعد ایجاد اعتماد کاذب باعث می‌شود تمایلات و گرایش‌هایی مثل کنجکاوی یا حرص زدن افراد تحریک شود و اطلاعات حساسی مثل اطلاعات کارت‌های بانکی یا شناسه‌های رمز عبور یا اطلاعات حریم خصوصی را از طریق تلفن در اختیار کلاه‌بردار قرار دهند تا مورد سوءاستفاده قرار گیرند.
روش تماس صوتی: «در روش تماس صوتی در این نوع از...

۱۴:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۹/آذر
ترفند دیگر آمریکا برای ورود به سایبری نیجریه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مایکروسافت با همکاری مشاور امنیت ملی نیجریه قصد دارد با جرایم سایبری در نیجریه مبارزه کند. افزایش جرایم سایبری در نیجریه سبب آسیب‌های اقتصادی به این کشور شده است.
در جریان کارگاه امنیت سایبری که به‌تازگی در پایتخت نیجریه برگزار شد، شرکت‌کنندگان به این نتیجه رسیدند که سطح آموزش و آگاهی‌های افراد و سازمان‌های نیجریه، راجع به امنیت سایبر باید افزایش پیدا کند.
باباگانا مونگیونو (Babagana Monguno)، مشاور امنیت ملی نیجریه، گفت: «فضای سایبر، موانع تجارت را از...

۱۴:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۹/آذر
مایکروسافت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مایکروسافت قابلیت امنیتی جدیدی را به نرم‌افزارهای سازمانی خود اضافه کرده است تا از این طریق جلوی انتشار آگهی‌افزارها و ابزارهای ناخواسته گرفته شود.
شرکت مایکروسافت برای نرم‌افزارهای سازمانی خود یک گزینه جدید در نظر گرفته است که به صورت خودکار آگهی‌افزارها را مسدود می‌کند. این آگهی‌افزارها معمولاً به صورت خودکار برنامه‌های مختلف را بارگذاری می‌کنند و بخش اعظم حجم اینترنت را به خود اختصاص می‌دهند.
آگهی‌افزارها معمولاً به صورت طبقه‌بندی شده...

۱۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/آذر
ربات آتش نشان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  ربات ایتالیایی با نام Walk-Man حدود 117 کیلوگرم وزن دارد و می‌توان از آن در ماموریت‌هایی مثل خاموش‌کردن آتش، شلیک گلوله و خنثی‌سازی مواد منفجره استفاده کرد.
یکی از مهندسان سازنده ربات Walk-Man در مورد تکنیک طراحی آن اظهارکرد: «بهترین تکنیک برای ساخت ربات‌های انسان‌نما، نسخه‌برداری و مهندسی معکوس اندام‌های انسان است.»
در این فناوری با شبیه‌سازی اندام‌های انسان و محاسبه میزان حرکت آن‌ها در فضای سه‌بعدی می‌توان رباتی ساخت که از نظر...

۱۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۹/آذر
اچ‌پی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بازوی ارائه خدمات سازمانی اچ‌پی موسوم بهHewlett Packard Enterprise که البته با نام HPE هم شناخته می‌شود، در نظر دارد محصولات خود مخصوص سازمان‌های کوچک و متوسط (SMB) را توسعه دهد و بر این اساس دو سرور جدید با قیمت کمتر از ۷۰۰ دلار را برای این کسب و کارها معرفی کرده است.
نخستین محصول ویژه اچ‌پی برای سازمان‌های کوچک و متوسط یک سرور رَک است که با نام ProLiant DL20 Gen 9 شناخته می‌شود و ضمن داشتن انواع قابلیت‌های کاربردی، با قیمت ۶۶۰ دلار...

۱۳:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۹/آذر
سرقت اطلاعات؛ از شرکت اسباب‌بازی الکترونیکی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ مجرمان سایبری با حمله به پایگاه داده‌ی شرکت فروشنده‌ی اسباب‌بازی وی‌‌تک (Vtech)، داده‌های آن را به سرقت بردند. این شرکت واقع در هنک کنگ و تولیدکننده‌ی اسباب‌بازی‌های الکترونیکی است.
بر اساس اعلام این شرکت، این حمله در 14 نوامبر صورت گرفت و اطلاعات به سرقت رفته شامل: نام افراد، ایمیل‌ها، آی‌پی‌ها و آدرس‌های پستی افراد می‌شد. هنوز، شخص یا گروه خاصی به‌عنوان عامل حمله، معرفی نشده است. البته برخی مسئولان این شرکت گفتند: رمزهای عبور و سؤالات امنیتی که هکرها از طریق...

۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۹/آذر
اتصالات؛ شرکت جلوگیری از خطرهای سایبری امارات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در نشستی که توسط شرکت تحقیقاتی آمریکایی گارتنر (Gartner) در ابوظبی برگزار شد، نماینده‌ی شرکت مخابراتی «اتصالات» امارات، در مورد چشم‌انداز تهدیدات سایبری منطقه‌ی خلیج‌فارس و روش‌ها و راهبردهای مدیریت خطر سخنرانی کرد.
در این نشست در مورد علت اهمیت تشخیص خطرهای امنیتی در بخش تجاری نیز صحبت شد. نماینده‌ی شرکت اتصالات گفت: «هنگامی ‌که یک سازمان یا نهاد با تهدیدات سایبری پیشرفته روبه‌رو می‌شود، شرکت اتصالات، از مرکز عملیات امنیتی پیشرفته‌ی خود، خدمات لازم را ارائه...

۱۲:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۹/آذر
شیر کنترلی اشنایدر الکتریک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ اشنایدر الکتریک (Schneider Electric) از شرکت‌های فرانسوی است که در زمینه تجهیزات صنعتی فعالیت دارد. محصولات آسیب‌پذیر شیرهای کنترلی (Control Valve Positioners) مدل SRD 960 و SRD 991 بوده که توسط محرک‌های نیوماتیکی کار می‌کند. بر اساس گزارشی که شرکت اشنایدر الکتریک ارائه کرد، این محصول در سراسر دنیا در حوزه‌های مختلفی چون زیرساخت‌های حساس مانند، انرژی، سامانه‌های آب و فاضلاب و ... به کار گرفته‌شده است. این شرکت برآورد کرد که محصولاتش در سراسر دنیا مورداستفاده قرارگرفته...

۱۱:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۹/آذر