Turris Omnia
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان، مسیریاب جدیدی را طراحی کرده‌اند که بروزرسانی خودکار امنیت و تجزیه‌وتحلیل ترافیک بین اینترنت و شبکه میزبان از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این مسیریاب است. این مسیریاب Turris Omnia نام‌گذاری شده که از سیستم‌عامل رایگان OpenWrt استفاده می‌کند.
در راستای این پروژه، کاربران موافق استفاده از مسیریاب Turris به عنوان دروازه وب اصلی خود برای دوره‌های زمانی خاص می‌باشند.
این مسیریاب می‌تواند برای شبکه‌های خانگی عملکردهای دیگری نیز داشته باشد. کاربران می‌توانند با...

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۸/آذر
Google project Loon
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در قالب این طرح که Project Loon نام دارد سیگنال‌های4G LTE از بالن‌های در حال پرواز در ارتفاع 18 کیلومتری زمین برای استفاده ساکنان نقاط مختلف ارسال می‌شوند.
برای موفقیت این طرح باید هزاران بالن به طور مداوم در پرواز باشند تا پوشش سلولی موردنیاز به منظور دسترسی به اینترنت بی‌سیم ممکن شود. همچنین به دلایل اقتصادی و لجستیکی این بالن‌ها باید تا حداکثر مدت ممکن در آسمان باقی بمانند.
بالن‌های اولیه گوگل هم‌اکنون بیش از صد روز است که با موفقیت در جو زمین در...

۱۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۸/آذر
Armenian group hacks Azerbaijan central bank domain and leaks customer data
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروهی از هکرهای ارمنستانی به یکی از وب‌گاه‌های بانک مرکزی آذربایجان حمله کرده و ظاهر آن را تغییر دادند. علاوه بر تغییر ظاهر وب‌گاه، هکرهای ارمنستانی، اطلاعات بانکی شهروندان آذربایجان را نیز به سرقت بردند. در میان اطلاعات به سرقت رفته؛ کلمات عبور، ایمیل، نام و شماره تلفن شهروندان آذربایجانی دیده می‌شود.
علاوه بر اطلاعات فوق، اطلاعات پایگاه داده‌ی وب‌گاه بانک مرکزی آذربایجان نیز به سرقت برده شد. هکرها، پس از حمله، اطلاعات به سرقت برده شده را در سطح اینترنت منتشر...

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۸/آذر
طراحی سامانه پیشگیری از نفوذ سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از انجام ۱۸ پروژه در زمینه اکوسیستم پایدار و مرکز عملیات امنیت بومی از جمله طراحی و پیاده سازی سامانه های تشخیص و پیشگیری از نفوذ مبتنی بر شبکه، خبر داد.
محمد خوانساری گفت: «پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در راستای تامین اهداف طرح ملی اکوسیستم پایدار و مرکز عملیات امنیتی بومی، ۱۸ پروژه با مجموعه اعتبارات ۹ میلیارد تومان، در مدت ۴ سال انجام داده است.»
وی به برنامه عملیاتی سه ساله در حوزه مراکز...

۱۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۸/آذر
Drupal
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ آسیب‌پذیری دروپال ماژول UC Profile به شما اجازه می‌دهد که اطلاعات کاربر را در طول فرایند Ubercart به‌عنوان بخشی از اطلاعات جمع‌آوری کنید.
این ماژول به‌اندازه کافی دسترسی به پروفایل را تحت شرایط خاص بررسی نمی‌کند، این کار به اطلاعات جمع‌آوری‌ شده بستگی دارد، همچنین اطلاعات حساس ماژول ممکن است نمایش داده شوند.
این آسیب‌پذیری توسط این کاهش داده‌شده است که تنها سایت‌هایی که اطلاعات را برای کاربران انونیموس (Anonymous) ذخیره می‌کنند تأثیرپذیر هستند.
شناسه...

۱۳:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۸/آذر
کنترل تلفن همراه را با استفاده از پا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گروهی از دانشمندان دانشگاه ام‌آی‌تی امکان کنترل کردن تجهیزات الکترونیکی با استفاده از پا را فراهم آورده‌اند.
در گذشته شرکت خودروسازی فورد آمریکا فناوری پیشرفته‌ای ارائه کرده بود که طی آن صاحب خودرو با ضربه مختصری که به پشت خودروی خود وارد می‌کرد، با بازشدن درب عقب، آن هم بدون استفاده از دست مواجه می‌شد و حالا دانشمندن دانشگاه ام‌آی‌تی نیز از نگرش مشابهی در نوآوری خود بهره برده‌اند.
در واقع آنها تلاش کرده‌اند تا امکانی را فراهم...

۱۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۸/آذر
موقعیت‌یابی فیس‌بوک برای مراکز تجاری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ عده‌ی بسیاری از افرادی که از شبکه‌ی اجتماعی فیس‌بوک استفاده می‌کنند، می‌دانند که فیس‌بوک به حریم خصوصی کاربرهای خود احترام نمی‌گذارد. فیس‌بوک در اقدامی جدید، اطلاعات موقعیت جغرافیایی کاربرهای این شبکه‌ی اجتماعی را در اختیار مراکز تجاری قرار می‌دهد.
 فیس‌بوک اوایل ماه نوامبر اعلام کرد خدمت جدیدی را به زودی راه‌اندازی خواهد کرد که اطلاعات موقعیت جغرافیایی کاربرها را در اختیار مراکز تجاری که در نزدیکی آن‌ها هستند، قرار می‌دهد. فیس‌بوک ادعا کرده است...

۱۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۸/آذر
Russia central bank hacked by turks
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروهی از هکرهای ترکیه‌ای با نام «گروه هکری ترک» (Turk Hack Team) با استفاده از حمله اختلال سرویس توزیع‌شده وب‌گاه بانک مرکزی روسیه را به مدت 10 دقیقه از کار انداختند.
یکی از اعضای گروه هکری ترک، در مصاحبه با رسانه‌ها؛ اعلام کرد هدف آنها از این حمله ارسال یک پیام ضد روس و دفاع از حمله موشکی اخیر ترکیه به هواپیمای روسیه بوده است.
هفته گذشته، یک فروند بمب‌افکن «سوخو 24» روسیه در حال پرواز عملیاتی بر ضد مواضع داعش در نزدیکی مرزهای ترکیه بود که مورد اصابت یک...

۱۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۸/آذر
آمازون کلمه عبور برخی کاربرانش را تغییر داد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ آمازون تعداد دقیق این کاربران و علت این اقدام ناگهانی خود را اعلام نکرده است. تعدادی از کاربران خدمات آمازون می‌گویند ایمیل‌هایی از این شرکت دریافت کرده‌اند که در آن‌ها از تغییر کلمات عبور افراد خبر داده شده است.
این پیام‌ها علاوه بر آدرس ایمیل به حساب‌های کاربری افراد در آمازون هم ارسال شده است. در متن ایمیل ارسالی آمده است: آمازون کشف کرده که کلمه عبور شما در آمازون به شکلی نامناسب بر روی وسیله مورداستفاده‌ی شما ذخیره یا به آمازون منتقل شده که ممکن است دسترسی...

۱۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۸/آذر
ISIS sympathizers attack Wisconsin gov webs
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ چندی پیش و پس از حادثه تروریستی پاریس، گروه هکری ناشناس (Anonymous) کمپینی را علیه فعالیت‌های تروریستی داعش در فضای مجازی راه انداخت. یک گروه هکری به نام Team System Dz نیز در پاسخ به راه‌اندازی این کمپین، وب‌گاه‌های سازمان‌ کهنه سربازان شهرستان ریچلند در ایالت ویسکانسین، سازمان مدیریت حوادث بحرانی و سازمان بازیافت این استان را مورد حمله قرار داد. نکته جالب اینجاست که، تا قبل از راه‌اندازی کمپین موردنظر علیه داعش، Team System Dz خود را عضوی از گروه هکری ناشناس معرفی...

۱۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۸/آذر