Dridex
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ شبکه‌ی بات (Botnet) دریدکس (Dridex) که اعتبارات مالی را مورد هدف قرار داده است؛  برای به دست آوردن مجدد اطلاعات رایانه‌های گیرنده در آمریکا، انگلیس و فرانسه در حال رشد است.
ترند میکرو جدیدترین فروشنده محصولات امنیتی است که فعالیت بدافزار دریدکس را بعد از ورود به آمریکا مشاهده کرد. وزارت دادگستری آمریکا «DOJ» اعلام کرد در ماه گذشته در یک اقدام مشترک با انگلیس فعالیت این بدافزار را مختل کردند.
بدافزار دریدکس گاهی اوقات به‌عنوان کریدکس (Cridex) یا بوگات (...

۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۷/آذر
المپیک برنامه نویسان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مسابقات برنامه‌نویسی دانشجویی ای‌سی‌ام در سال ١٩٧٧ توسط انجمن معتبر ای‌سی‌ام با هدف ارتقای توانایی برنامه‌نویسی گروهی در میان دانشجویان راه‌اندازی شد.
این مسابقه هر ساله به صورت منطقه‌ای در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود که برندگان مرحله منطقه‌ای به مرحله‌ نهایی راه می‌یابند.
سال گذشته حدود ٤٥٠ مسابقه‌ منطقه‌ای در سطح جهان برگزار شد كه طی آن‌ها بیش از ۳۸ هزار دانشجو از ۲ هزار و ۵۰۰ دانشگاه و ۱۰۱ کشور جهان  در مدت چهار ماه به رقابت...

۱۳:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۷/آذر
HP
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مرکز ارائه خدمات سازمانی اچ‌پی موسوم به «Hewlett-Packard Enterprise» همکاری‌های جدیدی را با مایکروسافت آغاز کرد تا به کمک پلتفرم پردازش ابری آژور «Azure» بتواند سرویس‌های خود را به کاربران ارائه دهد.
مرکز ارائه خدمات سازمانی اچ‌پی‌ای اعلام کرد که با آغاز این همکاری‌ها از سال آینده می‌تواند سرویس‌های ابری عمومی خود را در اختیار سازمان‌ها بگذارد.
شرکت مایکروسافت بهترین گزینه برای ارائه خدمات ابری عمومی اچ‌پی‌ای محسوب می‌شود و بازوی...

۱۳:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۷/آذر
فرمول ای
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از سال گذشته کلاس جدیدی از مسابقات اتومبیل‌رانی با نام فرمول ای (Formula E) پایه‌گذاری شد. در این کلاس خودروهای الکتریکی به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در اقدامی جدید قرار است در مسابقات سال 2016 از خودروهای بی‌راننده‌ی الکتریکی استفاده شود. قرار است از این رویداد برای انجام آزمایش و بررسی بیشتر روی فناوری خودروهای بی راننده استفاده شود. این خودروهای مسابقه‌ای می‌توانند با سرعت 300 کیلومتر در ساعت حرکت کنند و با استفاده از دید 360 درجه‌ای که...

۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۷/آذر
حمله به سامانه‌های پرداخت هتل هیلتون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سامانه‌های پرداخت هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون، مورد حملات بدافزارها واقع شدند. این حملات در بازه‌ی زمانی میان 5 دسامبر 2014 تا 27 جولای 2015 صورت گرفته‌اند. تعداد این هتل‌های زنجیره‌ای، بیش از 4500 هتل در سراسر جهان است.
برخی از مسئولان این هتل‌ها اعلام کردند: اطلاعات حساس مانند نام دارندگان کارت، شماره‌ی اعتباری کارت‌ها، کدهای امنیتی و تاریخ انقضای کارت‌ها در معرض خطر قرار دارند؛ اما شماره‌ی شناسایی شخصی و آدرس‌های افراد، موردحمله واقع نشده‌اند.
هنوز اخبار...

۱۳:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۷/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ آمارهای منتشرشده توسط اداره امنیت و پیشگیری از جرم ایالت پنانگ مالزی، نشان می‌دهد که در فاصله ماه‌های ژانویه تا جولای سال جاری میلادی، میزان جرایم سایبری در مالزی رشد 35.15 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشته است.
زین‌الدین ماهادی، رییس این اداره گفت: در مدت فوق بیش از 6800 مورد جرایم سایبری در مالزی گزارش شده است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته اندکی بیش از 5000 مورد بود.
وی تصریح کرد که اغلب جرایم سایبری در مالزی به مسائل کلاه‌برداری‌های...

۱۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۷/آذر
سخنگوی وزارت خارجه: ایران حملات سایبری انجام نمی‌دهد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در سال‌های گذشته خود قربانی حملات جدی سایبری نظیر استاکس‌نت بوده است، گفت: ایران این حملات غیرقانونی را با حملات متقابل سایبری پاسخ نداده است.
«جابری انصاری» در واکنش به ادعای برخی مقام‌های آمریکایی در خصوص حملات سایبری ایران، افزود: از دیدگاه ما فقدان یک نظام حقوقی کارآمد در عرصه بین‌المللی برای جلوگیری و ممنوعیت از چنین حملاتی یکی از کمبودهای جدی در این زمینه است....

۱۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۷/آذر
رباتی با توانایی نه گفتن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تقریباً از زمان به وجود آمدن مفهوم هوش مصنوعی، 3 قانون مشهور ربات‌ها به وجود آمدند. به طور خلاصه این قوانین بیان می‌کند که یک ربات نباید به انسان‌ها آسیب بزند و باید بدون هیچ سؤالی تمام کارهایی که به آن‌ها داده می‌شود انجام دهند. در حال حاضر از ربات‌ها در زمینه‌های بسیاری مانند صنایع نظامی و خانگی کاربرد دارند و دستوری که به آن‌ها داده می‌شود بلافاصله انجام می‌دهند.
پژوهشگران آزمایشگاه تعامل انسان- ربات دانشگاه تافتس آمریکا1...

۱۰:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۷/آذر
افزایش حملات سایبری به بخش خصوصی و تأسیسات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت خدمات مالی آمریکایی مودیز (Moody’s Corporation) در گزارشی اعلام کرد: حملات سایبری به بخش خصوصی، خطری مهم و در حال افزایش است.
حملات سایبری در بخش‌های مختلف، متفاوت هستند و به دلیل ناشناخته ماندن و افشا نشدن بسیاری از آن‌ها، سنجش این حملات دشوار است. بر اساس گزارش این شرکت، پدافند سایبری، تشخیص و پاسخگویی به حملات، از اولویت بالایی در ارزیابی‌های مالی برخوردار هستند. همچنین شرکت مودیز افزود: آگاهی درباره‌ی خطرهای سایبری افزایش یافته است؛ اما کاهش این خطرها به...

۰۹:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۷/آذر