خالکوبی الکترونیکی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گروهی از محققان شرکت آمریکایی چاتیک‌مون (Chaotic Moon Studio) تعریف جدیدی از ابزارهای پوشیدنی ارائه کرده اند. این شرکت با ترکیب حس‌گرها و رنگ‌های رسانا یک فناوری جدید با نام خال‌کوبی الکترونیکی (Tech tattoos) ایجاد کرده است.
قرار گرفتن خال‌کوبی الکترونیکی روی بدن، نیاز به عمل جراحی ندارد. این نوع خال‌کوبی، بر خلاف موارد مشابه - که به صورت دائم روی بدن قرار می‌گیرند-  موقت و قابل جداسازی است. با انجام دادن این خال‌کوبی روی بدن، می‌توان...

۱۶:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۴/آذر
استرالیا در اندیشه امنیت فناوری اطلاعات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت دیلویت (Deloitte) مرکزی، برای جمع‌آوری اطلاعات سایبری در سیدنی، ایجاد می‌کند. این مرکز به‌منظور جلوگیری از حملات سایبری به سامانه‌های رایانه‌ای استرالیا دایر شده است. سامانه‌های فناوری اطلاعات بانک‌ها از مهم‌ترین اهداف هکرها است. این شرکت، خدمات دیگری در زمینه‌های مدیریت ریسک در سرمایه‌گذاری و مشاوره‌ی مالی نیز ارائه می‌کند.
گلن استیونز (Glenn Stevens)، مدیر بانک مرکزی استرالیا، اعلام کرد: منابعی که برای امنیت فناوری اطلاعات اختصاص داده شده است، موجب...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۴/آذر
SMA Solar cell
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ سلول‌ خورشیدی «Sunny WebBox» از محصولات آسیب‌پذیر شرکت‌ آلمانی SMA است؛ که در کنترل، تعمیر و نگهداری از صفحه‌های خورشیدی مورداستفاده قرار می‌گیرند. بهره‌برداری از محصولات این شرکت در حوزه انرژی صورت می‌گیرد این شرکت برآورد کرده است که این محصولات در سراسر دنیا مورداستفاده قرار می‌گیرند.
محققان امنیتی آسیب‌پذیری hard-coded را در فن‌آوری سلول‌های خورشیدی شناسایی کردند.
این آسیب‌پذیری قابلیت بهره‌برداری از راه دور را دارد.

تشریح آسیب‌پذیری...

۱۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۴/آذر
انگلیس و مبارزه با جرائم آنلاین در دارک وب
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ ستاد ارتباطات دولتی انگلیس (GCHQ) با همکاری سازمان جرایم انگلیس (NCA)، قصد دارند؛ با فعالیت‌های مجرمانه در دارک وب (Dark Web) مبارزه کنند. سابقه‌ی همکاری این دو مؤسسه به سال 2013، باز می‌گردد.
دارک وب، شبکه‌ای است؛ برای فعالیت‌های غیرقانونی، مانند: خریدوفروش اسلحه، مواد مخدر و اطلاعات سرقت شده که در دسترس عموم نیست.
 ستاد ارتباطات دولتی انگلیس و سازمان جرایم این کشور، با ایجاد واحدی به نام «هسته‌ی عملیات مشترک» (Joint Operations Cell) با جرایم سایبری،...

۱۳:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۴/آذر
لای‌فای
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ هارالد هاس (harald haas) استاد دانشگاه ادینبروگ اسکاتلند (Edinburgh) در سال 2011 موفق به اختراع روشی برای انتقال اطلاعات با استفاده از نور مرئی و لامپ‌های اِل‌ای‌دی شده است. به فناوری انتقال اطلاعات با استفاده از نور مرئی، لای‌فای (Li-Fi) گفته می‌شود. به کمک نور مرئی، می‌توان اطلاعات را 100 برابر سریع‌تر، انتقال داد. به وسیله...

۱۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۴/آذر
مرکز دفاع سایبر ناتو؛ میزبان بلژیک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مرکز تعالی همکاری‌های دفاع سایبر ناتو که به دنبال جذب اعضای بیشتر است، این بار پذیرای بلژیک شد. این مرکز روی توسعه، مشاوره، آموزش و مانورهای امنیت سایبر تمرکز می‌کند.
اسون ساکوف (Sven...

۱۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۴/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ روزنامه "نیویورک تایمز" با انتشار گزارشی ادعا کرده که در برنامه ای طراحی شده و بسیار دقیق مقام های ارشد وزارت امور خارجه امریکا که بر روی مسائل ایران کار می کردند متوجه شدند که این کشور مشغول کار بر روی طراحی حمله حساب های کاربری کارکنان وزارت امور خارجه بوده اند.

 

...

۰۹:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۴/آذر