POS
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ بدافزار پایانه‌های فروشگاهی (POS) که پیش‌تر تابه‌حال شناسایی نشده بود به تازگی توسط محققان شرکت تراست‌ویو (Trustwave) بررسی شد.
کارشناسان امنیتی این شرکت بدافزار مخرب پایانه‌های فروشگاهی چری پیکر (Cherry Picker) که در اواخر سال 2011 شناخته ‌شد را بررسی کردند. این تهدیدها از روش‌های پیچیده‌ای استفاده می‌کنند که اجازه می‌دهد در طول سال‌ها تحت نظر قرار بگیرد.
بدافزار پایانه فروشگاهی برای اولین بار در سال 2011 توسط محققان شرکت تراست‌ویو آشکار شد محققان روش‌های...

۱۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رضا تقی‌پور در سال 1336 در شهر مراغه به دنیا‌ آمد. وی دارای مدرک کارشناسی در رشته کامپیوتر، کارشناسی ارشد در رشته پژوهشی علوم مدیریت و مهندسی صنایع است و مدرک دکترای علوم پیشرفته مدیریت دارد. مدیرعاملی صنایع الکترونیک شیراز و صنایع مخابرات ایران، معاونت وزیر و ریاست سازمان فضایی ایران از جمله سوابق اجرائی وی می‌باشد. دکتر رضا تقی‌پور طی سال‌های 88 تا 91 وزیر ارتباطات دولت دهم بود. در دوره وی بود که شورای عالی فضای مجازی از سوی مقام...

۱۶:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۲/آذر
صنعت برق در آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تنها چند روز بعد از حوادث تروریستی در پایتخت فرانسه، شرکت برق منطقه آمریکای شمالی (NERC)، اقدام به برگزاری رزمایشی با محوریت حملات فیزیکی و سایبری به شبکه برق آمریکا، کانادا و مکزیک کرد. آمریکایی‌ها مدعی هستند در صورت بروز حمله‌ی سایبری یا فیزیکی به صنایع تولید و توزیع برق این کشور، بخش اعظمی از آمریکا در خاموشی مطلق فرو خواهد رفت و در پی آن خسارت میلیارد دلاری و غیرقابل جبران به اقتصاد این کشور وارد خواهد شد.
در این رزمایش که سومین نمونه مشابه آن از سال 2011 به...

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۲/آذر
Japan under cyber attacks
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ وب‌گاه‌های وزارتخانه‌های رفاه، بهداشت و کار ژاپن هفته‌ی گذشته هدف حمله‌ی سایبری قرار گرفته و برای مدتی از کار افتادند. مسئولان دولتی ژاپن نیز خبر حمله را تأیید کردند.
هکرها از حمله‌ی اختلال سرویس توزیع‌شده (DDoS) استفاده کردند. مسئولان ژاپنی احتمال می‌دهند گروه هکری ناشناس (Anonymous) عامل این حملات باشند و ادعا می‌کنند از طریق شبکه‌ی اجتماعی به سرنخ‌هایی رسیده‌اند. پلیس ژاپن در حال بررسی پرونده‌ی موردنظر بوده و به دنبال یافتن انگیزه‌ی عاملان این حملات است....

۱۵:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۲/آذر
توافقنامه‌ی سایبری میان هند و مالزی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در دیدار نارندرا مودی (Narendra Modi) با مقامات جنوب شرقی آسیا، هند و مالزی توافقنامه‌ی امنیت سایبر با یکدیگر امضا کردند.
دو کشور متعهد شدند همکاری‌های نزدیکی در حوزه‌ی تبادل اطلاعات در مورد امنیت سایبر، حملات سایبری، سیاست‌ها و راهکارهای مقابله با حملات داشته باشند. علاوه بر امنیت سایبر، دو کشور در زمینه‌های فرهنگی و توسعه‌ی زیرساخت‌ها، قرارداد همکاری امضا کردند.
برخی گزارش‌ها حاکی از آن است چین حملاتی را به هند و کشورهای جنوب شرقی آسیا داشته است؛...

۱۴:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۲/آذر
بدافزارهای تلفن همراه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیت سایبری ترند میکرو، در گزارشی با عنوان "پیش‌بینی‌های امنیتی سال 2016" اعلام کرد تعداد بدافزارهای تولید شده برای تلفن همراه تا پایان سال 2016 میلادی، حداقل به 20 میلیون عدد خواهد رسید. این بدافزارها، اغلب عملیات پرداخت بانکی را هدف قرار خواهد داد.
ترند میکرو تأکید کرد رشد چشم‌گیر حملات بدافزارهای تلفن همراه در سال آینده، نتیجه گسترش استفاده از اینترنت اشیا در زندگی بشر و همچنین افزایش تقاضای خرید تلفن‌های هوشمند در بین مردم است. مسئولین ترند میکرو مدعی...

۱۴:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۲/آذر
اینترنت اشیا
به گزارش سایبربان

به تازگی سازمان ارتباطات و رسانه‌ی استرالیا مقاله‌ای در مورد اینترنت اشیا منتشر کرده است در این مقاله در مورد آینده‌ی اینترنت اشیا و خطرات آن صحبت شده است.
به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان مدیریت ارتباطات و رسانه‌های استرالیا (ASMA)، به تازگی یک مقاله‌ی دوره‌ای در مورد اینترنت اشیا منتشر کرد. در این مقاله فناوری‌ها آینده، قابلیت‌ها و نگرانی‌های سازمان ارتباطات و رسانه‌ی استرالیا از اینترنت اشیا مشخص شده است.
ابزارهای هوشمند بسیاری در آینده‌ی نزدیک با...

۱۳:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۲/آذر
مشکلات سایبری گارد ساحلی آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ چندی پیش پل اف زوکونیف (Paul F. Zukunft)، فرمانده‌ی گارد ساحلی آمریکا، راهبرد امنیت سایبر این گارد را منتشر کرد. وی که اهداف سایبری خود را تطبیق راهبرد گارد ساحلی با معیارهای وزارت امنیت داخلی آمریکا و تقویت توان اطلاعاتی و ارتقای امنیت سایبر در نیروی دریایی اعلام کرده بود، به بیان مشکلات سایبری گارد ساحلی پرداخت.
وی یکی از این مشکلات را کمبود نیروهای متخصص عنوان کرد. زوکونیف گفت بزرگ‌ترین ضعف گارد ساحلی نداشتن متخصصین سایبری است. این فرمانده بعد از بیان این...

۱۳:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۲/آذر
زیمنس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ محصول آسیب‌پذیر پایگاه اتوماسیون کاملاً یکپارچه «SIMATIC Step 7 ،«TIA Portal که به عنوان یک نرم‌افزار مهندسی در محصولات SIMATIC شرکت زیمنس استفاده می‌شود. این نرم‌افزار در حوزه‌های مختلفی مانند کارخانجات مواد شیمیایی، انرژی، غذا و کشاورزی و سامانه‌های آب و فاضلاب مورداستفاده قرار می‌گیرد. شرکت زیمنس برآورد کرده است که این محصول ابتدا در آمریکا و اروپا استفاده‌شده و درصد کمی هم در آسیا مورد استفاده واقع‌شده است.

تشریح آسیب‌پذیری
محققان...

۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۲/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، گوگل می‌تواند به هر گوشی که اراده کند از راه دور دسترسی داشته باشد. البته این عمل در صورتی ممکن است که کاربر از رمزنگاری استفاده نکند.

رمزنگاری در هیچ‌یک از نسخه‌های اندروید به‌صورت پیش‌فرض فعال نیست. حتی در نسخه 5.0، گوگل به کاربر پیشنهاد می‌دهد که از رمزنگاری داده استفاده کند. به دلیل عدم وجود رمزنگاری، گوگل به‌تمامی محتوای موجود در گوشی‌های اندرویدی کاربران دسترسی دارد. در این صورت مأموران امنیتی امریکا می‌توانند به‌راحتی از گوگل محتوای...

۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۲/آذر