به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نصرا... جهانگرد گفت: همچنین تهیه طرح‌های تفصیلی شبکه ملی اطلاعات برای تغییر، بهبود و ارتقای این موضوع مهم در حال انجام است. 

وی از ایجاد کارگروهی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه معاونان، پیمانکاران و اپراتورها خبر داد و گفت: تصمیم‌گیری‌های لازم برای این موضوع در این کارگروه انجام می‌شود و مراحل اجرایی آن نیز به اجرا درمی‌آید. 
جهانگرد با بیان اینکه بخش‌های مهمی از حوزه زیرساختی این شبکه انجام شده یا درحال انجام است، گفت: شبکه...
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۴/۲۶/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ رییس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا-سیا- گفته است این سازمان جاسوسی می دانسته که داعش قصد حمله به اهداف ویژه ای در خاک اروپا دارد.

جان برنان” که به ندرت در مجامع عمومی ظاهر می شود این بار در نشست عمومی امنیت جهانی ۲۰۱۵ در واشینگتن شرکت کرد و گفت جاسوس هایش می دانسته اند که دولت اسلامی-داعش- برنامه هایی برای حمله به کشورهای اروپایی دارد و حتی چندین بار به مقامات این کشورها هشدارهای لازم را نیز...

۱۸:۲۲ - ۱۳۹۴/۲۶/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شبکه اجتماعی موبایلی کاملا ایرانی "سلام" حاصل تلاش جمعی از اساتید و دانشجویان ایرانی و پژوهشکده فضای مجازی متین است که تاکنون هفت نسخه آن تست شده و نسخه هفتم و آماده به کار آن امروز همزمان با بزرگداشت سلمان فارسی فعالیت خود را در فضای مجازی آغاز کرد

براساس همین گزارش "سلام" با قابلیت گرافیکی بالا، سرعت ارسال داده ها اعم از عکس و فیلم و پیام، به صورت توامان توانایی های تلگرام و اینستاگرام را دار می باشد...

۱۷:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۶/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ابوالحسن فیروزآبادی، در مورد آخرین وضعیت تدوین پیوست فرهنگی فضای مجازی که از ابتدای دور نخست فعالیت شورای عالی فضای مجازی در دستور کار مرکز ملی ذیل این شورا قرار داشته است، اظهار داشت: تدوین و تصویب پیوست فرهنگی از وظایف شورای عالی فضای مجازی است و قطعا این شورا به این موضوع می پردازد و این طرح در دستور کار قرار دارد.

 
وی موضوع اولویت قراردادن طرح های فضای مجازی را برای بررسی در شورای عالی فضای مجازی، تنها منوط به اهمیت آنها ندانست و تاکید کرد: تهیه...
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۴/۲۶/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در این باره سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد: این مرکز تخصصی به عنوان نهمین مرکز آپا در کشور راه انداری شد و به عنوان یکی از مراکز همکار مرکز ماهر در سه حوزه مشاوره، امن سازی و مقابله با رخدادها، ارتقاء سطح دانش و آگاهی تمام کاربران و سازمان ها در بخش امینت سایبری فعالیت می کند.

 
سازمان فناوری اطلاعات با تاکید براینکه این مرکز در راستای مقابله با رخدادها در فضای...
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۴/۲۶/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد سایبربان؛ چندی پیش سردار غلامرضا جلالی - رییس سازمان - در پاسخ به این سوال که از سوی اعلام شده بالغ بر 80 درصد جرائم سایبری مربوط به موضوعات اقتصادی می‌شود، حال با توجه به این موضوع تا چه اندازه کشور دارای امنیت است؟ اظهار کرده بود که بخش مربوط به جرائم در حوزه کار پلیس قرار می‌گیرد اما این‌که چقدر در سامانه‌های بانکی پایداری داریم، موضوع دیگری است.

امنیت, پدافند غیرعامل, پلیس فتا...

۱۶:۲۳ - ۱۳۹۴/۲۶/آبان
ورود مرموز کره‌ی جنوبی به فضای سایبر آمریکای لاتین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کره‌ی جنوبی در تلاش است تا گام‌های اولیه‌ی خود را برای تقویت امنیت سایبر کشورهای آمریکای لاتین بردارد. این کشور با برگزاری سمینارهای امنیت سایبر در کشورهای کاستاریکا و پرو سعی می‌کند ظرفیت‌های حفاظت از اطلاعات آن‌ها را بهبود بخشد.
در این سمینارها بر ایجاد گروه پاسخگویی به حوادث رایانه‌ای در کاستاریکا و لزوم طراحی راهبرد امنیت سایبر در پرو تأکید شد.
علت تکاپوی کره برای سرمایه‌گذاری در مناطق مذکور می‌تواند در همکاری این کشور با آمریکا ریشه داشته باشد. به...

۱۵:۴۲ - ۱۳۹۴/۲۶/آبان
Spotify got hacked
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هفته‌نامه‌ی آمریکایی «نیوزویک»، مدعی شد هکرهای روس نام کاربری و کلمه‌ی عبور هزاران مشترک اسپاتیفای (Spotify) را به سرقت برده‌اند.
نیوزویک برای اثبات ادعای خود با 9 کاربر که حساب کاربری‌شان هدف حمله قرار گرفته بود تماس گرفت. یکی از کاربران مدعی بود رد ایمیل خود را در روسیه یافته است؛ کاری که از منظر فنی نیاز به مهارت بالایی دارد و اینکه یک کاربر عادی توانایی انجام این کار را دارد یا نه؛ اندکی جای سوال دارد.
هفته‌ی گذشته یک حمله‌ی سایبری به اسپاتیفای صورت...

۱۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۶/آبان
ماینکرافت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ماینکرافت یک بازی جهان باز ساخته شده توسط گروه سوئدی موجانگ (Mojang) است. بازیکن در این بازی باید با جمع‌آوری منابع و ساخت تجهیزات در محیط بازی دوام بیاورد؛ زیرا اگر در بازی بمیرد بدون توجه به مدت‌زمان صرف شده تمام پیشرفت انجام شده از بین می‌رود.
 مدتی قبل اعلام شد دولت انگلیس با اجرای برنامه‌ای به نام ...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۶/آبان
تقاضاهای نخست‌وزیر هند این بار از انگلیس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در جریان سفر نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، به انگلیس دو کشور در مورد همکاری در زمینه‌ی امنیت سایبر به توافق رسیدند. در دهه‌ی اخیر مودی اولین مقام دولتی هند است که به دیدار رسمی با مقامات انگلیس شتافت. چندی پیش مودی با سفر به دره‌ی سیلیکون...

۰۹:۵۵ - ۱۳۹۴/۲۶/آبان