هکرهای روسی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بنا به ادعای شرکت فایرآی، این گروه هکری به جمع آوری اطلاعات به صورت گسترده از سطح اینترنت پرداخته است. بر اساس گزارش این شرکت، گروه هکری مذکور که از جانب دولت روسیه پشتیبانی می‌شود، با بهره‌گیری از ابزارهای متن‌باز، اقدام به پیشبرد عملیات خود کرده و احتمالاً قربانیان خود را به بدافزارهای خاصی آلوده کرده است.
فایرآی تأکید کرد این گروه هکری، حداقل یکصد وب‌گاه را تحت تأثیر قرار داده تا بتواند از بازدیدکنندگان آن‌ها اطلاعات مورد نیاز خود را جمع آوری نماید. فایرآی...

۱۸:۲۹ - ۱۳۹۴/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ رئیس جمهور بلغارستان در ادامه نیز روسیه را به حملات سایبری علیه سازمان های دولتی این کشور متهم کرد. وی مدعی است: روسیه توان هوایی بلغارستان را نیز آزمایش کرده است.

روزن پلونلیو اظهار داشت: "بالکان بهترین و امن ترین راهی است که روسیه از طریق آن می تواند اروپا را ناامن کند. از این رو پیام ما به اتحادیه اروپا، دبیر کل ناتو و متحدان غربی اینست که به امنیت بالکان توجه ویژه ای داشته باشند."

...
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت ساییبربان؛ بسیاری فکر می کنند که ریشه تمام مهاجمان شرور سایبری در تکنولوژی است و به همین دلیل به یکباره تمام گوشیهای هوشمند و فانتزی خود را کنار می گذارند و حال دیگر هیچ سارق سایبریی مانند یک شبح تهدیدشان نمی کند.

اگر روزی ماشین لباسشویی خریداری کردید که دارای وای فای بود حتما آن را تحت کنترل داشته باشید چون اینطور که معلوم است همه چیز قابل هک کردن است.

 

خانم پتسی...

۱۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک سایبربان؛ مدیران Tor می گویند تنها یک میلیون دلار بودجه برای این کار به دانشگاه کارنگی ملون اختصاص یافته و هیچ بعید نیست مبالغ کلان تری به همین منظور در اختیار دیگر موسسات پژوهشی ایالات متحده قرار گرفته باشد.

با استفاده از Tor کاربران اینترنت به یک شبکه رمزگذاری شده متصل می شوند که شناسایی هویت آنها را بسیار دشوار می کند. جاسوسان وابسته به دولت آمریکا تاکنون چندین بار حفره هایی را در...

۱۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرگرد "سهیل خاکشور" امروز با اعلام این خبر گفت: اینترنت به عنوان مهمترین رسانه عصر جدید به دلیل ویژگی هایی همچون گمنامی، هویت پنهان افراد و نامحدود بودن مرز جغرافیایی فرصت های جدیدی برای مجرمان فراهم کرده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به فرارسیدن اربعین حسینی و ثبت نام اینترنتی زائران برای سفر به عتبات عالیات فرصتی برای افراد سودجو و کلاهبرداران اینترنتی به وجود آمده است.

این...

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۴/۲۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، این ماموریت جنگی برای ریشه‌کن کردن تبلیغات تروریسم و شبکه‌های جذب آن از اینترنت از طریق ویدیویی در یوتیوب اعلام شد و یک سخنگوی انانیمس ماسک‌پوش وعده داد تا بزرگترین عملیات ممکن را علیه گروه تروریستی داعش به راه بیندازند.

 

این گروه با وعده بکار گرفتن مهارتشان برای "متحد کردن بشریت" هشدار داد که تروریست‌ها منتظر "حملات سایبری بزرگتری"...

۱۶:۰۶ - ۱۳۹۴/۲۵/آبان
Siemens
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ سوئیچ‌های SCALANCE-X شرکت زیمنس به منظور اتصال تجهیزات صنعتی نظیر PLC ها و HMI ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سوئیچ‌ها از طریق رابط‌های وبی، قابلیت پیکربندی با استفاده از مرورگرهای وبی مرسوم را فراهم می‌آورند. این کار می‌تواند از طریق سرورهای FTP به منظور بارگذاری و دریافت فایل‌های سخت‌افزار انجام شود. بر اساس گزارش شرکت زیمنس این محصول در حوزه‌هایی نظیر کارخانجات مواد شیمیایی، مخابرات، زیرساخت‌های حساس، سدها، پایگاه‌های دفاع صنعتی، انرژی، غذا و کشاورزی، تأسیسات...

۱۵:۳۷ - ۱۳۹۴/۲۵/آبان
حاشیه‌های دیگر از اجلاس بیلینگتون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در اجلاس بیلینگتون، دیوید سیمپسون (David Simpson)، یکی از رؤسای گروه ارتباطات فدرال آمریکا (FCC)، گفت: «شرکت‌ها نیاز دارند تا یک حس قوی مسئولیت‌پذیری داشته باشند.»
وی افزود...

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۲۵/آبان
Brazilian army got hacked
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروهی از هکرهای ناشناس برزیلی به سرورهای ارتش این کشور نفوذ کرده و اطلاعات 7 هزار افسر نظامی این کشور را به سرقت بردند.
چندی پیش، ارتش برزیل در مسابقه‌ای رایانه‌ای که در مورد امنیت سایبری بود، شرکت کرد و با تقلب موفق شد در آن مسابقه پیروز شود. مسابقه‌ی مورد نظر یک بازی امنیت سایبری است که در اجلاس‌های مختلف سایبری در سراسر دنیا برگزار می‌شود و هدف از برگزاری آن شناسایی و استخدام استعدادهای حوزه‌ی امنیتی است. به دنبال محرز شدن تقلب ارتش برزیل در این مسابقه،...

۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۲۵/آبان
Facebook alleged involvement in Paris terror attack
به گزارش سایبربان

شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین سلاح داعش برای فعالیت‌های تبلیغاتی و جذب نیرو هستند. فیس‌بوک و توییتر نیز بیشترین نقش را در این حوزه برای داعش بازی می‌کنند.
به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ ساعاتی قبل از حادثه‌ی تروریستی پاریس، فیس‌بوک فعالیت یک گروه ضد داعشی را در این شبکه‌ی اجتماعی متوقف کرد. این گروه توسط اعضای گروه هکری ناشناس (Anonymous) و با هدف فاش کردن هویت اعضای داعش در فیس‌بوک تشکیل شده بود.
گروه هکری ناشناس، چندین بار از فیس‌بوک دلیل این کار را پرسید، اما فیس‌بوک از پاسخ دادن امتناع...

۱۴:۵۳ - ۱۳۹۴/۲۵/آبان