امنیت اطلاعات بخش مالی؛ گام دیگر قطر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت مخابراتی قطری-کویتی اوریدو (Ooredoo)، آخرین فناوری‌های امنیتی خود را به‌عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی قطر معرفی کرد. این شرکت مخابراتی با ارائه‌ی دیتاسنترهای خود نقش...

۱۶:۴۲ - ۱۳۹۴/۲۴/آبان
Microsoft buys Israeli companies
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ به نظر می‌رسد مایکروسافت یک برنامه‌ی بسیار جدی برای خرید شرکت‌های اسراییلی دارد. سکیور آیلدنز (Secure Islands)، سومین شرکت اسراییلی است که در 12 ماه اخیر توسط مایکروسافت خریداری می‌شود....

۱۶:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۴/آبان
Terrorists using PS4 for attacks
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ پلیس بلژیک ادعا می‌کند سه نفر از عاملان احتمالی حادثه‌ی تروریستی پاریس را دستگیر کرده که به‌احتمال فراوان در ارتباطات خود از کنسول PS4 استفاده می‌کردند.
همچنین یکی از وزرای دولت بلژیک به نام جان جامبون (Jan Jambon) در خصوص احتمال استفاده‌ی تروریست‌ها از امکانات ارتباطی PS4 گفته بود: "ردیابی فعالیت‌های تروریست‌ها در شبکه PS4، حتی از ردیابی فعالیت‌های آنها در واتس‌آپ نیز سخت‌تر است."
به عقیده‌ی جامبون، نظارت بر ارتباطات PS4 بسیار سخت است و تروریست‌ها از محیط...

۱۵:۵۱ - ۱۳۹۴/۲۴/آبان
مایکروسافت
به گزارش سایبربان

مایکروسافت آفیس مجموعه اداری دربرگیرنده نرم‌افزارهای یکپارچه؛ سرورها و سرویس‌ها باهم است که برای سیستم‌عامل‌های مایکروسافت ویندوز و مک اواس 10ساخته‌شده است. مایکروسافت آفیس در سال ۱۹۸۹ برای سیستم‌عامل مک اواس اکس معرفی شد و در سال ۱۹۹۰ نسخه تحت ویندوز آن نیز به بازار آمد. اولین نسخه از مجموعه مایکروسافت آفیس شامل برنامه‌های ورد، اکسل و پاورپوینت بود. همچنین برنامه‌های اکسس و اسکجول پلاس در نگارش حرفه‌ای این نسخه نیز وجود داشت.

تشریح آسیب‌پذیری
بسته نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس به مهاجمان...

۱۵:۳۷ - ۱۳۹۴/۲۴/آبان
wifm
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فناوری وای‌فای دارای سرعت و کارآمدی بالایی است؛ اما در موارد زیادی، بسیار کند شده و ارتباط ضعیف و خسته‌کننده‌ای را فراهم می‌کند. این مشکل معمولاً به علت سرویس‌دهی نامناسب شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت یا برخورد امواج وای فای دو یا چند مودم نزدیک به یکدیگر پیش می‌آید.
دانشمندان دانشگاه نورت‌وسترن آمریکا (Northwestern University) برای جلوگیری از مشکل برخورد و کند شدن سرعت وای‌فای و بهبود سرعت آن روشی ابداع کردند. این دانشمندان از...

۱۵:۳۳ - ۱۳۹۴/۲۴/آبان
راجنات سینگ
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ راجنات سینگ (Rajnath singh)، در طی اجلاس رشد و گسترش فناوری اطلاعات و امنیت اطلاعات به نام «Ground Zero Summit 2015» در دهلی‌نو، گفت: «امروزه امنیت سایبر یک چالش بزرگ است و مدافعان سایبری باید با مشکلات این حوزه مقابله کنند.»
وزیر امور داخلی هند با ابراز نگرانی از افزایش 70 درصدی پرونده‌های جرائم سایبری در سال گذشته افزود، برای موفقیت در برنامه‌های دولتی، باید امنیت سایبری این طرح‌ها تضمین شود.
وی ادامه داد: «برای مثال، فردی که در یک منطقه دورافتاده...

۱۴:۴۶ - ۱۳۹۴/۲۴/آبان
Israeli companies accusing Iran
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت اسراییلی چک‌پوینت ادعا می‌کند هویت واقعی هکرهای گروهی را شناسایی کرده که با ایران در ارتباط هستند.
به ادعای چک‌پوینت، فعالیت‌های این گروه، آوریل 2014 شروع شد و تاکنون نیز ادامه داشته است. علاوه بر چک‌پوینت، شرکت اسراییلی کلیر‌اسکای (ClearSky) نیز ادعا کرده، این گروه با ایران در ارتباط است.
چک‌پوینت مدعی است این گروه از مهندسی اجتماعی و حملات فیشینگ برای آلوده کردن رایانه‌های قربانیان استفاده می‌کند.
بر اساس ادعای چک‌پوینت، این گروه با گذر زمان...

۱۴:۳۸ - ۱۳۹۴/۲۴/آبان
انتشار راهبرد جدید امنیت سایبر فرانسه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ دولت فرانسه راهبرد ملی امنیت سایبر خود را منتشر کرد. دولت این کشور امیدوار است با اجرا کردن این راهبرد، رویکردی جامع و خلاقانه برای حفاظت از بخش دولتی، تجاری و سامانه‌های افراد اتخاذ کند.
مانوئل والس (Manuel Valls)، نخست‌وزیر فرانسه، در مورد اهمیت انتشار راهبرد جدید گفت: «فرانسه کشوری است که در حوزه‌ی اقتصاد دیجیتال رشد چشمگیری داشته است. از آنجایی که این حوزه، میدان رقابت میان کشورها است و از طرفی هم فضای سایبر به فضایی برای جاسوسی، انتشار اطلاعات نادرست و...

۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۴/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ متخصصان روسی بر این باورند که آزمایش‌های انجام شده در راستای قطعی سراسری جریان اطلاعات در روسیه انجام شده‌ است.

آندره سمریکف مدیر کل شرکت اپراتور Er تله‌کام در مصاحبه با یک روزنامه...

۱۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۲۴/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ وی افزود: تعداد گوشی های اندرویدی در ایران نیز ۴۰ میلیون دستگاه است در حالی‌که این تعداد در سال ۹۲ تنها ۲۵۰ هزار دستگاه بود.

وی بیان کرد: ایران ۷۵.۵ درصد کاربران نرم افزار تلگرام را دارد، این نرم افزار به دست صهیونیست های روس تبار پناهنده آلمان طراحی شد، در آلمان به ثبت رسید، سرور آن در انگلیس و دیتا سنتر آن در اسرائیل است اما زیر سه درصد...

۱۱:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۴/آبان