مانور مشترک سایبری آمریکا و انگلیس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مانور مشترک سایبری آمریکا و انگلیس در مورد حملات سایبری به بانک‌ها برگزار شد. جورج آزبرن (George Osborne)، رییس خزانه‌ی انگلیس، گفت: «ما برای حوادث سایبری بخش مالی تمرین می‌کنیم و خود را برای مقابله با این تهدیدات آماده می‌...

۱۷:۱۰ - ۱۳۹۴/۲۳/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ عوض حیدرپور شهرضائی با اشاره به اینکه در لایحه دفاعی آمریکا پنتاگون درخصوص راه‌اندازی جنگ سایبری علیه رقبای این کشور از جمله ایران ملزم شد، تاکید کرد: وقتی آنها برای این کار بودجه ای را در نظر می گیرند معنا و مفهومش این است که آمریکا قصد دارد بر علیه این  کشورهای رقیب جنگ سایبری به راه اندازند.

 

نماینده مردم شهرضا در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه جنگ در فضای سایبری جدی است،...

۱۶:۵۱ - ۱۳۹۴/۲۳/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ دولت آمریکا توافق جدید خود با چین را یک گام مهم و تاریخی در تایید وقوع هک و تعیین آن به عنوان دزدی غیرقانونی توصیف کرده است. پیش‌تر دولت آمریکا یک بار علیه یک گروه هکری وابسته به ارتش چین طرح اتهام کیفری کرده بود و می‌تواند علیه مقام‌های دولت‌های خارجی و آژانس‌هایی که اعتقاد پیدا کند عامل هک هستند، تحریم‌های تجاری اعمال کند.

 

آسوشیتدپرس اعلام کرد، کارلین در سخنرانی در اندیشکده‌ای در شهر واشنگتن...

۱۶:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۳/آبان
جنگ فناوری ایران و اسراییل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ هرتزل هالوی (Herzl Halevi)، رییس اطلاعات ارتش اسراییل، اعلام کرد اسراییل و ایران درگیر یک جنگ فناوری هستند. وی گفت: «دولت یهود به‌آرامی در حال از دست دادن برتری کیفی خود نسبت به جمهوری اسلامی است.»
این فرمانده بعد از مشاهده‌ی برخی ویدئوها در اینترنت گفت اگر این ویدئوها در حدود سال 1948 منتشر می‌شد، اسراییل در جنگ با اعراب شکست می‌خورد و دولت مستقل اسراییل تشکیل نمی‌شد. وی گفت: «این فیلم‌ها می‌تواند اثرات مخربی روی روان اسراییلی‌ها داشته باشد. طی ماه گذشته با...

۱۶:۱۱ - ۱۳۹۴/۲۳/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ مساله جرائم سایبری و حمله هکرها (نفوذگرهای اینترنتی) به فضای مجازی و سرقت اسرار و اسناد حقیقی و حقوقی از معضلات عصر نوین اطلاع رسانی در سراسر جهان است.

 

چین همواره خود را قربانی این حملات دانسته و برای همین در یک عملیات بزرگ موفق به بازداشت دستکم 900 نفر از مهاجمان اینترنتی شده است.

وزارت امنیت عمومی چین در بیانیه ای اعلام کرد که انجام این عملیات و مبارزه با...

۱۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۲۳/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ از زمین و هوا و فضا و دریا که بگذریم، این روزها حوزه جدیدی از نبرد بنام فضای سایبری جای خودش رو در ادبیات نظامی و راهبرد کشورها باز کرده است. نبردی که سلاحش رایانه ها، شبکه ها و اینترنتی است که هر روز با آن سر و کار داریم. جنگ سایبری به نوعی از نبرد اطلاق می‌گردد که طرفین جنگ در آن از رایانه و شبکه‌های رایانه‌ای به عنوان ابزار استفاده کرده و نبرد را در فضای مجازی جاری می‌سازند.

 

سون تسو حدود ۲۵۰۰...

۱۴:۲۱ - ۱۳۹۴/۲۳/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به مرور زمان در حال تبدیل شدن به یک موضوع عادی برای مردم هستند. در حال حاضر شرکت‌های بسیار زیادی از قبیل مایکروسافت، گوگل و فیس‌بوک در حال تولید هدست‌های واقعیت مجازی بوده یا آن را تولید و بازار عرضه کرده‌اند.
یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که تمام این هدست‌های واقعیت مجازی در حال توسعه یا عرضه شده دارند تعقیب دید کاربر است؛ به عنوان مثال هدست هولولنز مایکروسافت تنها می‌تواند تغییر موقعیت سر کاربر را تشخیص بدهد و...

۱۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۲۳/آبان
زیمنس و IOActive
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ محصول Ruggedcom WIN شرکت زیمنس به‌عنوان ایستگاه مرکزی و یا واحدهای مشترکین در شبکه‌های خصوصی وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرد که از محصولات شرکت زیمنس است. این محصول منطبق بر استاندارد IEEE 802.16e بوده و قابل‌استفاده در محیط‌های خطرناک است. بر اساس گزارشی که توسط شرکت زیمنس ارائه شده است این محصول در حوزه‌هایی چون کارخانجات مواد شیمیایی، مخابرات، زیرساخت‌های حساس، سدها، پایگاه‌های صنایع دفاعی، انرژی، غذا و کشاورزی، تأسیسات دولتی، سامانه‌های راه و ترابری و سامانه‌های آب...

۱۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۲۳/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد، شرکت برق اسرائیل آمادگی لازم برای مقابله با شرایط ناشی از جنگ یا حوادث طبیعی را ندارد.

این مطلب خلاصه گزارشی است که مرکز تحقیقات امنیت ملی این رژیم آن را تهیه کرده است. انتشار این گزارش در حالیست که ارزیابی های اسرائیل نشان می دهد حزب الله قدرت نظامی و موشکی خود را در برابر اسرائیل حفظ کرده است.

منال اسماعیل گزارشگر این شبکه در گزارشی که با پخش...

۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۲۳/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرگرد حمید کیانی افزود: ارسال پیامک های اغواگرایانه و کلاهبردارانه یکی از رایج ترین انواع کلاهبرداری ها است که با وجود اطلاع رسانی گسترده در این زمینه باز هم شاهد گرفتار شدن قربانیان در دام کلاهبرداران پیامی هستیم.

وی ادامه داد: شهروندان در مواجهه با پیامک هایی از جمله «برنده شدن در سفرهای زیارتی»، «وجه نقد»، «لپ تاپ»، «تبلت» یا پیامک هایی مشابه؛ با تیز هوشی برخورد کنند تا طعمه افراد سودجو نشوند.

...
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۴/۲۳/آبان