زیمنس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبریان؛ محصول SIMATIC S7-1200 CPU شرکت زیمنس، از محصولاتی است که برای کنترل زیرساخت‌های حساس شامل حوزه‌هایی نظیر کارخانجات شیمیایی، ساخت انتقادی، مواد غذایی و کشاورزی، سامانه آب و فاضلاب مورداستفاده قرار می‌گیرد.
تشریح آسیب‌پذیری:
شرکت زیمنس آسیب‌پذیری تغییر مسیر باز1 را در CPU های مدل S7-1200 شناسایی کرد. این آسیب‌پذیری توسط محققان شرکت OpenSource، به شرکت زیمنس گزارش شد. در همین راستا شرکت زیمنس فایل به‌روزرسانی را به‌منظور کاهش آسیب‌پذیری ارائه کرد....

۱۹:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۰/آبان
 شورای عالی فضای مجازی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید رضا عاملی در یکی از برنامه‌های تلویزیونی با بیان اینکه چنین سهم ناچیزی اتفاق بزرگی در کشور ایجاد نمی‌کند، اظهار داشت: باید اهتمام جدی‌تری به این موضوع مهم شود. این سهم در کشورهای پیشرفته بین 17 تا 34 درصد است که آن‌ها در تلاش هستند این مقدار را به 25 تا 40 درصد برسانند.
وی پدیده فضای مجازی را پدیده‌ای نوظهور دانست و گفت: تعداد ابراز متصل به اینترنت در سال 1984 میلادی یک هزار دستگاه بود که این تعداد در سال 2013 به 10 میلیارد شی‌ء...

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۲۰/آبان
Google delivers virtual relity to schools
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ واقعیت مجازی یک تکنولوژی همگانی است و به همین دلیل است که گوگل سعی دارد نسل‌های جدید را از طریق مدارس سراسر جهان با این تکنولوژی آشنا کند.
این پروژه تحت‌عنوان Expeditions در حال اجراست که در واقع یک پلتفرم واقعیت مجازی ایجاد شده برای کلاس درس است.
گوگل اعلام کرده است که با معلمان و تولیدکنندگان محتوا از سراسر جهان برای تولید بیش از ۱۰۰ سفر مجازی همکاری می‌کند تا به این ترتیب به دانش‌آموزان برای کسب تجربه‌های جدید کمک کند. 
این شرکت اعلام کرده...

۱۵:۴۴ - ۱۳۹۴/۲۰/آبان
Internet of things
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ افزایش دامنه‌ی خدمات ابری و استقبال از اینترنت اشیا از جمله دلایل این افزایش است. در حال حاضر حدود 5.5 میلیارد وسیله مختلف به اینترنت متصل هستند.
کارشناسان می گویند با همه گیر شدن اینترنت اشیا در سال های آینده تقریبا امکان اتصال هر وسیله برقی و ارتباطی و حتی لوازم ساده منزل هم به اینترنت وجود خواهد داشت و با توجه به سرمایه گذاری 868 میلیارد دلاری شرکت های تجاری بر روی اینترنت اشیا در سال 2016 تعداد این وسایل رشد قابل توجهی خواهد یافت.
بررسی ها حاکی...

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۴/۲۰/آبان
دستگیری بزرگترین هکر کشور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سید غلامرضا حسینی ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: فضای مجازی حقیقی‌تر از فضای حقیقی است.
رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی با اشاره به‌روز جهانی علم و صلح، افزود: "بیشترین کاربران فضای مجازی به علت عدم آگاهی و کنجکاوی دچار جرم می‌شوند."
حسینی ادامه داد: "در فضای مجازی از سنین هفت تا 45 سال وجود دارد که 75میلیون کاربر در حال فعالیت هستند و متأسفانه 13میلیون نفر از شبکه‌های OTT استفاده می‌کنند."
...

۱۵:۴۲ - ۱۳۹۴/۲۰/آبان
تعامل مخابرات با زیرساخت برای رفع مشکل فروش اینترنت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ داوود زارعیان با حضور در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با اشاره به اینکه شرکت مخابرات ایران در حال هماهنگی با شرکت ارتباطات زیرساخت برای حل مشکل فروش پهنای باند اینترنت است، گفت: ما با اصل برخورد و قطع شدن لینک‌های ارتباطی مخالفیم و معتقدیم نباید بدهی موجب برهم خوردن تعاملات با شرکت زیرساخت شود.
وی گفت: با وجود اینکه رویکرد شرکت ارتباطات زیرساخت قطع فروش پهنای باند اینترنت است، به دنبال پرداخت بدهی‌های خود در ۶ استان مطرح‌شده هستیم.
...

۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۲۰/آبان
حضور یاندکس روسیه در ایران قوت گرفت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اوایل آبان ماه جاری و در متن دیدار وزیر ارتباطات ایران با همتای روسی خود خبر از اعلام توافق دوجانبه برای ثبت دفتر موتور جستجوی روسی یاندِکس در ایران داده شد.
هرچند خبر افتتاح دفتر مستقل موتور جستجوی فیلتر شده یاندکس در تهران سریعاً توسط مدیر یاندکس تکذیب شد اما ظاهراً وزرای دو کشور پیرامون این موضوع به تجمیع آراء رسیده بودند.
یاندکس هم‌اکنون به دلیل داشتن محتوای غیراخلاقی، در ایران فیلتر است و از طرفی دیگر بیشتر ایرانیان از گوگل و یاهو برای جستجوهای...

۱۵:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۰/آبان
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور گفت: 25هزار روستای کشور طی هشت ماه آینده به اینترنت متصل می شوند.
محمود واعظی در جمع خبرنگاران در یاسوج افزود: «ساخت ماهواره ملی به کمک یکی از شرکت های خارجی سازنده در دستور کار ماست و مذاکرات ساخت ماهواره را با چند شرکت مشاوره ای و سازنده شروع کرده ایم و امیدوار هستیم که زودتر به عقد قرارداد برسیم. بعد از برجام رویکردها کاملا تغییر کرده و در آینده قطعات در این زمینه توفیقاتی را خواهیم داشت.»
...

۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۲۰/آبان
گام دیگر آمریکا برای نفوذ در کوبا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مقامات آمریکا و کوبا طی دیداری در مورد همکاری‌های نزدیک برای مبارزه با جرائم سایبری گفتگو کردند.
آمریکا و کوبا از سال 1961 روابط خود را با یکدیگر قطع کردند. بعد از مذاکرات میان مقامات دو کشور در سال 2014، آمریکا سعی کرد در حوزه‌های مختلف با این کشور همکاری کند. یکی از این حوزه‌ها، فضای سایبری بود. به‌عنوان‌مثال اخیراً آمریکا اعلام کرد قصد دارد در زمینه‌ی خدمات اینترنتی در کوبا سرمایه‌گذاری کند.
کوبا کشوری است که هیچ‌گونه راهبرد و چارچوب مشخصی در امنیت...

۱۳:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۰/آبان
مغز و رایانه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در جامعه ما افرادی هستند که به علت مشکلات مادرزادی، فلج مغزی، سکته مغزی و بیماری‌های مرتبط با سیستم عصبی نظیر بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) و اسکلروز چندگانه (MS) و آسیب دیدگی‌های شدید مغزی و نخاعی توانایی حرکت دادن اندام های خود و حتی صحبت کردن را به طور کامل از دست داده‌اند و از این موهبت‌های الهی بی‏بهره هستند. واسط مغز و کامپیوتر سیستمی است که با ایجاد ارتباط مستقیم بین مغز و کامپیوتر بدون دخالت اندام‌ها، می‌تواند تا حدی کیفیت...

۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۰/آبان