ادونتک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ ادونتک 1 یک شرکت تایوانی است که در 21 کشور دنیا شعبه دارد. محصولات آسیب‌پذیر دسترسی به وب که قبلاً به‌عنوان BroadWin شناخته می‌شدند از محصولات آسیب‌پذیر این شرکت به شمار می‌آیند. که  رابط‌های میان انسان و ماشین  سیستم های SCADA هستند. علاوه بر محصولات این شرکت در بخش‌هایی مورداستفاده قرار می‌گیرند که شامل حوزه‌هایی شامل شیمیایی، تأسیسات تجاری، تولیدات حیاتی، خدمات اضطراری، انرژی، مواد غذایی و کشاورزی، تأسیسات دولتی، سامانه‌های آب و فاضلاب است. این شرکت...

۱۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۸/آبان
ProtonMail got hacked
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، مهاجمان برای متوقف کردن حملات خود از پروتن‌میل (ProtonMail) درخواست باج کرده‌اند و نکته جالب در این میان موافقت با پرداخت مبلغ مورد درخواست از سوی مدیران پروتن‌میل بوده است.
علت این امر استفاده بیش از 100 شرکت و موسسه تجاری از خدمات پروتن‌میل و لزوم دسترسی سریع آنها به داده‌هایشان بوده است. مدیران این سرویس ایمیل گفته‌اند در ابتدا تمایلی به تسلیم شدن در برابر هکرها نداشته‌اند، اما برای جلب رضایت مشتریان خود مجبور به این کار شده‌اند.
حمله یادشده در نیمه‌...

۱۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۸/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، محققان امنیتی به‌صورت تصادفی چهار محصول اینترنت اشیا را انتخاب کرده و آن‌ها را از لحاظ امنیتی بررسی کردند. متأسفانه این تجهیزات دارای آسیب‌پذیری‌های خطرناکی هستند که نفوذ سارقان به خانه را فراهم می‌سازند. شاید نام "خانه هوشمند" جذاب باشد، اما به دلیل وجود آسیب‌پذیری در تجهیزات اینترنت اشیا، استفاده از آن‌ها منطقی نیست. در ذیل چهار محصول اینترنت اشیا بررسی‌شده است:

گوگل کروم‌کست (Google Chromecast)

گوگل...

۱۴:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۸/آبان
AMD sued for lying
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ای‌ام‌دی (AMD) در تبلیغات خود اعلام کرده بود که تراشه Bulldozer دارای هشت هسته است، اما این تراشه واقعاً دارای چهار هسته فعال است.
شیوه عملکرد تراشه Bulldozer به گونه‌ای است که هر دو هسته جداگانه در قالب یک ماژول واحد فعالیت می‌کنند و مجموعه آنها توان نهایی عملکرد تراشه را مشخص می‌کنند.
بر اساس شکایت تنظیم‌شده، هسته‌های Bulldozer به طور مستقل قادر به فعالیت نیستند و در نتیجه هشت هسته ادعا شده به‌طور جفت جفت فعالیت می‌کنند و در عمل معادل چهار هسته...

۱۴:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۸/آبان
شورای عالی فضای مجازی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ با شروع دوره جدید فعالیت شورای عالی فضای مجازی، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر جدید این شورا و رئیس مرکز ملی فضای مجازی، معاونان جدید این مرکز را منصوب کرد.
بر این اساس امیر خوراکیان به سمت معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی، ابراهیم یافتیان به سمت معاون برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت و مجتبی جعفری به سمت معاون امنیت این مرکز منصوب شدند. همچنین سعید مهدیون که پیش از این نیز معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی بود و عباس آسوشه معاون فناوری این مرکز در سمت خود ابقا...

۱۴:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۸/آبان
زیرساخت های خرد الکترونیکی کشور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ طی چند سال گذشته موضوع پرداخت خرد الکترونیکی به موضوع جاری حوزه پرداخت بدل شده و اثرات و کاربردهای متعددی برای آن در نظر گرفته شده است که از رایج‏ ترین و پرکاربردترین آنها در حال حاضر می‏ توان به پرداخت الکترونیکی کرایه در حمل‌ و نقل عمومی (با تاکید بر اتوبوس و مترو) اشاره کرد.
از یک‌سو فشاری که به زیرساخت‌‏های بانکی ناشی از اختصاص توان پردازش و پذیرش تراکنش‏ های آنلاین شتاب و شاپرک به پرداخت‏های خرد آورده می شود و از سوی دیگر مسائل ناشی از کمبود پول خرد...

۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۸/آبان
Anonymous hacks US department of agriculture to protest against monsanto
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یک گروه هکری به نام «تیم هکر جهانی» (World Hacker Team) به سرورهای وزارت کشاورزی آمریکا نفوذ کرده و اطلاعات بسیار مهمی از قبیل اطلاعات حساس کارمندان این وزارت خانه و شرکای آن را به سرقت برد.
تیم هکر جهانی خود را یکی از زیرمجموعه‌های گروه هکری ناشناس اعلام کرده است. این تیم، در اعلامیه‌ای مسئولیت حمله را به عهده گرفت. تیم هکر جهانی، پس از سرقت کردن اطلاعات، بسیاری از آنها را در اینترنت منتشر کرد.
در میان اطلاعات به سرقت رفته؛ اطلاعات مهم کارکنان از قبیل...

۱۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۸/آبان
ایران رتبه چهارم جهان در ارائه خدمات میزبانی وب را کسب کرد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه ۶۵ درصد از وبگاه‌های پربازدید به انتخاب کاربران ایرانی، در داخل کشور میزبانی می‌شوند، گفت: «ایران رتبه چهارم میزبانی خدمات وب را در جهان به خود اختصاص داده است.
علی اصغر انصاری با اشاره به سیاست‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای افزایش حجم ترافیک اینترنتی در داخل کشور، راه‌اندازی مرکز داده‌های داخلی را در جهت افزایش حجم ترافیک اطلاعات در داخل کشور موثر ارزیابی کرد و گفت: «هم اکنون با...

۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۸/آبان
US Air Force Increases Pay for Cyber-Warfare Specialists
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ آمریکا به‌شدت به دنبال افزایش امنیت سایبری کلیه‌ی زیرساخت‌های حیاتی خود و افزایش قدرت تهاجمی در زمینه‌ی سایبری است. به همین منظور، نیروی هوایی این کشور اقدام به افزایش حقوق متخصصان امنیت سایبری خود کرد.
به گزارش هفته‌نامه‌ی Air Force Times، مسئولان نیروی هوایی آمریکا، در ماه اکتبر تصمیم به افزایش حقوق متخصصان جنگ سایبری خود گرفته و در ماه جاری میلادی نیز این تصمیم را عملی کردند.
برایان کلی (Brian Kelly)، مدیر بخش سیاست‌های مدیریتی نیروی هوایی آمریکا، در این...

۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۸/آبان
تراشه گوگل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛  شرکت اپل برای تلفن های هوشمند خود تراشه اختصاصی تولید می‌کند که آخرین مدل آن با نام A9 در گوشی هوشمند آيفون 6s مورد استفاده قرار گرفته است. هم‌اکنون به نظر می‌رسد که گوگل هم قصد دارد فعالیت مشابهی را انجام دهد.
منابع آگاه گزارش دادند که گوگل به تازگی مذاکراتی را با شرکت‌های مختلف تراشه‌سازی انجام داده است و در نظر دارد تراشه‌های کاربری را برای گوشی‌های هوشمند اندرویدی به تولید انبوه برساند.
یکی از بزرگ‌ترین مزایا برای ساخت تراشه‌...

۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۸/آبان