بلغارستان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ حملات سایبری، چند روزی است که مؤسسات و ادارات دولتی حساس در بلغارستان را مورد تهاجم قرار داده است. والری بوریسف (Valeri Borisov)، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بلغارستان، در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: «وبگاه مؤسسات و وزارتخانه‌هایی نظیر وزارت کشور، سازمان امنیت ملی، مجلس، ریاست جمهوری و کمیسیون مرکزی انتخابات، در اثر حملات اختلال سرویس توزیع شده (DDOS) از دسترس خارج شده‌اند.»
به ادعای مقامات امنیتی بلغارستان؛ تنها در یکی از این حملات، در 24 ساعت 2...

۱۹:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محمد علی اسفنانی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار کرد: تلگرام نرم‌افزاری است که سرور آن کاملاً خارجی است و به هیچ عنوان قابل دسترسی در کشور ما نیست.

 
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: هر فضایی که ایجاد کند و هر اتفاقی که بیافتد قابل کنترل از طریق مسئولین دولتی نیست...
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نصرت‌الله ضرغام، رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران درباره فعالیت‌های جدید این صندوق اظهار کرد: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در راستای ماموریت‌ها و اهداف خود...

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا از سایت ها و سرویس دهندگان بزرگ اینترنت در ایالات متحده مانند گوگل، یوتیوب، پاندورا، نتفلیکس، لینکدین و فیس بوک خواسته تا به خواسته های کاربران برای عدم ردگیری و عدم بررسی فعالیت هایشان احترام بگذارند.

بسیاری از این سایت ها پس از مواجه شدن با درخواست عدم ردگیری فعالیت های خود در فضای مجازی، با نمایش پیام هایی به کاربران اطلاع می...

۱۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ برای مهار چنین سگی، به قلاده‌ای محکم و ضخیم نیاز است تا مبادا به انسان آسیب وارد کند. برخی فناوری‌های فرهنگی از قبیل اینترنت نیز این‌چنین هستند؛ اینترنتی که میلیون‌ها صفحه مستهجن و ضد اخلاق در آن به نمایش گذاشته شده و بنابر آمار، آمریکا با داشتن 428 میلیون صفحه مستهجن، دارنده رتبه اول در آن است؛ اینترنتی که هزاران سایت در آن با عقاید انحرافی مانند بهائیت، وهابیت و عرفان‌های انحرافی و عقائد کفرآمیز و باطل با جذابیت‌های بسیار، مشغول شبهه‌افکنی و از بین...

۱۳:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سپاه سایبری صاحب الامر (عج) استان قزوین تعدادی از مدیران گروه های فعال در شبکه های اجتماعی موبایلی را دستگیر کرد.

بر اساس این گزارش، این افراد که در حوزه ضد امنیت اخلاقی فعالیت می کردند، در یک عملیات فنی- اطلاعاتی پیچیده شناسایی و دستگیر شدند.

مهم ترین اقدامات این افراد که منجر به دستگیری آنها شده، موارد زیر است:

1ـ تسهیل شیوه دستیابی کاربران به محتویات مستهجن و مبتذل از طریق راه اندازی گروه در شبکه های ارتباطی موبایلی.

2ـ انتشار متون مبتذل و...

۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل؛ استهزاهای دوران مدرسه Christopher به خاطر این نام فامیلی به یک طرف, اکنون نیز که وی روزنامه نگار متخصص در مقالات فناوری است باز هم او از این نام خانوادگی در رنج است.

 
برنامه نویسان بخوبی میدانند که او چه میگوید و دردش چیست. اما برای آنانی که برنامه نویسی نمیدانند باید گفت که "null" یکی از کلمات کلیدی است که در بسیاری از زبانهای برنامه نویسی و بخصوص نرم افزارها استفاده میشود تا از اینکه یک فیلد دیتا خالی نیست اطمینان حاصل گردد و در نتیجه انرا رد میکنند و...
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛،روز جهانی کاربردپذیری رویدادی یک‌روزه است که بطورهمزمان در سراسر جهان با حضور افرادی از صنایع مختلف، فعالان حوزه آموزش و نمایندگانی از سازمان‌های خصوصی و دولتی با هدفی مشترک شامل اطمینان از ارائه خدمات و محصولاتی که زندگی را ساده‌تر و راحت‌تر کند، برگزار می‌شود.
همزمان با این رویداد، در ایران نیز در راستای کاربردی کردن ایده های مرتبط با فناوری اطلاعات، همایشی تحت عنوان کاربردپذیری برگزار می شود.
ششمین همایش کاربردپذیری پنج شنبه ۲۱ آبان ماه جاری با...

۱۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۷/آبان
General Electric
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبریان؛ جنرال الکتریک یک شرکت آمریکایی است که دارای دفاتر فروش در سراسر دنیا است. یکی از محصولات آسیب‌پذیر این شرکت، برنامه Proficy HMI/SCADA–CIMPLICITY است؛ که این محصول، یکی از برنامه‌های خدمات رسان است که به‌عنوان رابط انسان و ماشین و کنترل و نظارت مورداستفاده قرار می‌گیرد. بر اساس گزارشی که توسط این شرکت ارائه‌ شد، این محصول در صنایع چندگانه مورداستفاده قرارگرفته است.
محقق مستقلی به نام سعید عاریف (Said Arfi) آسیب‌پذیری نقض دسترسی حافظه را در برنامه CimView این شرکت...

۱۱:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل؛ مرکز اطلاع رسانی فلسطین اعلام کرد: حماس در بیانیه ای اعلام کرد که شبکه فیسبوک صفحاتی از قبیل صفحه سایت های خبری امامه، اجناد، جوانان مخالف بازداشت سیاسی در کرانه باختری، انجمن اسلامی دانشگاه پلی تکنیک و 7 صفحه دیگر نزدیک به این جنبش در استان های مختلف کرانه باختری از جمله الخلیل، طولکرم، نابلس، جنین، بیت لحم، قلقیلیه و طوباس را مسدود کرده است.

حماس تاکید...

۱۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۷/آبان