رقابت هوش مصنوعی فیس‌بوک با انسان‌ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ چندین دهه است که دانشمندان علوم رایانه در تلاش هستند یک هوش مصنوعی با قابلیت شکست قهرمان‌های بازی «گو» (GO) تولید کنند. این بازی نوعی شطرنج استراتژیک با زمینه‌ی 19 در 19 است. پیچیدگی این بازی بسیار بالا بوده و محققان باید حالت‌های بسیار زیادی را برای تولید این هوش مصنوعی در نظر بگیرند. به نظر می‌رسد فیس‌بوک موفق به تولید نوعی هوش مصنوعی شده که می‌تواند قهرمان‌های بازی «گو» را شکست بدهد.
مارک شروپفر (Mark Schroepfer)، مدیر بخش فناوری فیس‌بوک گفت: «بازیکن‌...

۱۵:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۶/آبان
هشدارهای پلیس فتا در استفاده از خدمات اینترنت بانک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرهنگ كامبیز اسماعیلی رییس پلیس فتا كرمان با ارائه‌ی توصیه‌های امنیـتی استفاده از خدمات اینترنت بانک پرداخت و گفت: "هرگز به تقاضاهایی که با ایمیل یا پنجره‌های pop-up اطلاعات شخصی شما را می‌خواهند؛ پاسخ ندهید."
وی افزود: "توجه داشته باشید نشانی سایت سامانه اینترنت بانک یا پرداخت اینترنتی در مرورگر باید با https آغاز شود."
اسماعیلی بیان داشت: "تا حد امکان در محیط اینترنت، از ورود اطلاعات کارت‌بانک، خودداری شود (در محیط اینترنت بیشتر از طریق خرید کارت‌های هدیه...

۱۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۶/آبان
اعتیاد سایبری به علت ناآگاهی و استفاده ناصحیح از فضای مجازی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سرهنگ سید علی میراحمدی در همایش مدیران مدارس، به تبیین تهدیدها و فرصت‌های این فضا را برای فرهنگیان حاضر در جلسه پرداخت.
سرهنگ میراحمدی با اشاره به اینکه ایران اسلامی از جنگ تحمیلی هشت‌ساله سربلند بیرون آمد گفت: امروز وارد جنگی شده‌ایم که دشمنان از طریق امواج و با استفاده از فضای سایبر از بین بردن هویت و فرهنگ دینی و ملی ما را دنبال می‌کنند.
وی با بیان این‌که قشر دانش‌آموز و دانشجوی کشور هدف امروز دشمنان ایران اسلامی برای رسیدن به مقاصد شومشان قرار...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۶/آبان
سه‌چهارم سرورهای اینترنت جهان ناامن هستند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ «گِرِگ یانگ» مدیر تحقیقات گارتنر توضیح داد، دولت‌ها در جریان شناسایی فضاهای سایبری خطرناک و مقابله با آنها مشکلات فراوانی پیش‌روی خود می‌بینند و به‌راحتی نمی‌توانند در این زمینه گام بردارند.
به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یانگ طی سخنرانی خود در اجلاس «امنیت و خطرهای مدیریتی» که توسط شرکت تحقیقاتی گارتنر برگزار شده بود توضیح داد راهکارهای امنیتی که هم‌اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرند، با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوند؛ زیرا سازمان‌های امروز با انواع تهدیدهای...

۱۵:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۶/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش سردار غلامرضا جلالی با تاکید بر اینکه هم اکنون هر کشوری متناسب با فرهنگ و سیاست های خود ساختار مشخص و کلانی برای فضای مجازی دارد، اظهار داشت: ما نیز در کشور نیازمند ساختار مناسب و نقشه راه در حوزه فضای سایبری هستیم.
وی افزود: در حوزه فضای مجازی کسانی که در کشور مسئولیت دارند، هنوز به تفاهمی که بتوانند ساختاری یکپارچه برای فضای سایبری داشته باشند، نرسیده اند.
سردار جلالی با اشاره به ابعاد مختلف فضای سایبری که سبب شده دستگاه های مختلف مرتبط با نقش و برنامه های خود به آن بپردازند،...

۱۵:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۶/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ پس از انتشار اظهارات مدیر شبکه اجتماعی تلگرام در مورد فعالیت این شبکه پیام رسان در ایران، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی کلوب، موضع دولت را در مورد استفاده کاربران ایرانی از تلگرام اعلام کرد.
وی با بیان اینکه مدیر تلگرام در پیامی به کاربران ایرانی از قضاوت نادرست و نسبت هایی که بی دلیل به وزارت ارتباطات داده بود، عذرخواهی کرد ادامه داد: این شبکه پیام رسان اعلام کرده که به قوانین جمهوری اسلامی...

۱۵:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۶/آبان
کاخ سفید
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ وبگاه خبری وال استریت ژورنال آمریکا، در خبری به نقل از مقامات امنیتی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را متهم به انجام موج جدیدی از حملات به مقامات دولت اوباما کرد. این روزنامه آمریکایی قصد دارد تا این حملات را به موضوع دستگیری افراد با ملیت‌های دوگانه در ایران پیوند دهد. طی چند ماه گذشته چندین جاسوس دو ملیتی با پوشش خبرنگار و یا تاجر بین المللی در ایران دستگیر شده اند. در بخش هایی از خبر وال استریت ژورنال آمده است:

«در هفته‌های اخیر، سپاهیان ایرانی...

۱۴:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۶/آبان
کوشش ژاپن برای امنیت سایبر المپیک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن، اعلام کرد ژاپن تمامی اقدامات لازم را برای افزایش امنیت رایانه‌ها در نشست جی 7 در سال آینده و المپیک 2020، به عمل می‌آورد. جی 7، نشست وزیران اقتصاد هفت کشور شامل آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، انگلیس، کانادا و آمریکا است.
در جریان نشستی که در ژاپن با حضور 350 متخصص از 35 کشور دنیا برگزار شد، در مورد اقدامات متقابل علیه حملات سایبری گفتگو شد. نخست‌وزیر ژاپن در این نشست گفت امنیت سایبر یک اصل ضروری برای بهبود استفاده از فناوری اطلاعات و...

۱۴:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۶/آبان
دستکشی که ماوس و صفحه‌کلید را کنار می‌زند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان آزمایشگاه Apotact اخیرا ابزاری دستکش مانند برای چهار انگشت طراحی کرده‌اند که اجازه می‌دهد رایانه و تلفن همراه را با دست‌هایتان کنترل کنید.
در طول این سال‌ها‌، تلاش‌های متعددی برای قطع تماس مستقیم انسان با صفحه کلید و ماوس رایانه با فراهم نمودن برخی ابزارهای کنترل حرکتی صورت گرفته است.
دستکش GEST یک فناوری دیجیتال است که از دو جزء تشکیل شده است: یک کنترل‌کننده حرکتی که بر روی دست پوشیده می‌شود و یک کیت توسعه نرم‌افزار که به افراد اجازه ساخت...

۱۴:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۶/آبان
Swedbank got hacked
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سوئدبانک (Swedbank)، هدف حملات سایبری قرار گرفته و برای مدتی از ارائه‌ی خدمات بانکی به مشتریان خود ناتوان شد. هکرها از حمله‌ی نوع اختلال سرویس توزیع‌شده استفاده کردند. سوئدبانک یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های سوئد است.
هنوز جزییات زیادی از این حمله منتشر نشده است. مسئولان بانک اذعان دارند در مقابله با حمله ناموفق عمل کردند.به گفته‌ی مسئولان بانک، در زمان حمله، نرم‌افزار موبایل‌بانک آنها هیچ‌گونه آسیبی ندید.
سخنگوی سوئد‌بانک با اشاره به احتمال تکرار حمله، گفت:...

۱۴:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۶/آبان