UK Banning encryption
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ امروز در مجلس انگلیس لایحه‌ای مطرح خواهد شد که به واسطه‌ی آن شرکت‌های فناوری اطلاعات فعال در این کشور دیگر نمی‌توانند اطلاعات جابه‌جاشده در سطح اینترنت را رمزنگاری کنند.
دولت انگلستان ادعا می‌کند، این لایحه سلاح بسیار مهمی برای مبارزه با تروریسم خواهد بود و دولت این کشور با هدف مبارزه با تروریسم این لایحه را پیشنهاد داده است. این ادعا در حالی است که به گفته‌ی رسانه‌های انگلیسی از جمله گاردین، این کشور بزرگ‌ترین تأمین‌کننده‌ی تسلیحات نظامی عربستان سعودی است و بخش...

۱۷:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۳/آبان
Banking trojan and mobile malware on the rise
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیتی کسپرسکی گزارشی را در مورد میزان رشد بدافزارها در تابستان سال 2015 ارائه کرده که نشان از رشد سالانه‌ی بدافزارهای تلفن‌همراه و بانکی دارد.
بر اساس گزارش کسپرسکی، نیمی از بدافزارهای تلفن‌همراه یافت‌شده، از نوع آگهی‌افزار هستند. آگهی‌افزارها با استفاده از جاسوس‌افزارهایی که به همراه دارند اطلاعات و علاقه‌مندی‌های کاربر را جمع‌آوری کرده و تبلیغات ارسالی روی سامانه‌ی آلوده را بر همان مبنا انتخاب و ارسال می‌کنند. کار دیگری که این بد‌افزارها انجام می‌دهند...

۱۷:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۳/آبان
Google wind power
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل تلاش فراوانی در زمینه‌ی تولید انرژی بادی داشته است و برنامه‌های این کمپانی در این رده به‌شدت توسط مدیران این غول فناوری در حال پیگیری است.
گزارش‌هایی که به‌تازگی منتشرشده‌اند نشان از این دارند که این کمپانی به قاره‌های اروپا و آمریکا محدود نخواهد شد و قصد دارد تا حجم بسیار عظیمی از انرژی بادی را در قاره آفریقا نیز برداشت نماید.
گزارش‌ها حاکی از آن هستند که گوگل سرمایه‌گذاری بسیار بزرگی را در رده نیروگاه‌های بادی در قاره آفریقا انجام می‌دهد و...

۱۶:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۳/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ طبق مطالعاتی که شرکت Eset بر روی 1000 نفر از کاربران در شرکت‌های مختلف انجام داد، مشخص شد که 35 درصد از کاربرانی که به شبکه‌های اجتماعی متصل شدند، موجب ورود هکرها به شبکه داخلی آن سازمان شده‌اند. همچنین در این گزارش عنوان‌ شده است اغلب شرکت‌ها صرفاً جهت بالا بردن کارایی کارمندان، آنان را از دسترسی به شبکه‌های اجتماعی منع کرده‌اند.
برای مشاهده‌ی این ویدئو...

۱۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۳/آبان
موسسات مالی آمریکا
به گزارش سایبربان

 به گزارش واحد امنیت سایبربان، این شورا در بیانیه خود تأکید کرد حملات سایبری صورت‌گرفته علیه مؤسسات مالی و بانک‌های آمریکایی، آمار نگران کننده‌ای پیدا کرده است. در این میان باج افزارها سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند.
نحوه عملکرد باج افزارها، بدین صورت است که هکر پس از مخفی کردن تمام یا بخشی از اطلاعات کاربر، از وی برای بازگرداندن اطلاعات، تقاضای پول می‌کند. در برخی از موارد هکر، قربانی را تهدید می‌کند که در صورت عدم واریز پول به حساب مورد نظر، اطلاعات وی را روی اینترنت منتشر می‌کند....

۱۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۳/آبان
افزایش توان پدافند سایبری فیلیپین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ متخصصان مؤسسه‌ی امنیت سایبر فیلیپین (PICSPro) از اجرای برنامه‌ای برای آموزش دانشجویان این مؤسسه تا پایان سال 2015 خبر دادند.
این برنامه در جهت تربیت نیروهای پدافند سایبری فیلیپین است. این آموزش‌ها در حوزه‌های امنیت شبکه، امنیت برنامه‌های تحت وب، امنیت سامانه‌ها، تست نفوذ، جرم‌شناسی دیجیتال و سایر بخش‌های مهم امنیت سایبر هستند.
از برنامه‌های دیگر فیلیپین برای تقویت پدافند سایبری خود پیشنهاد ایجاد کارگروه مشترک امنیت سایبر با متخصصین مالزی است.
با...

۱۴:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۳/آبان
اینترنت اشیا در 10 دقیقه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت اینتل یک پردازنده و سرویس خدمات ابری رایگان را برای ورود به بازار اینترنت اشیا ارائه کرده است. پردازنده‌ی کوارک (Quark)، یک‌دهم پردازنده‌های اتم انرژی مصرف کرده و اندازه‌ی آن تنها یک‌چهارم اتم است. این پردازنده برای استفاده در اینترنت اشیا و خدمات ابری شرکت‌های زیرمجموعه‌ی اینتل مانند ویند ریور (Wind River) ایجاد شده است تا آن‌ها بتوانند به راحتی اطلاعات اینترنت اشیا خود را برای پردازش بارگذاری کنند.
بر اساس ادعای مقامات اینتل هر...

۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۳/آبان
حملات به بانک ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ همزمان با افزایش حملات سایبری به سامانه‌های آنلاین بانکی روسیه، مسئولین امنیتی این کشور اعلام کرده‌اند سامانه امنیتی جدیدی را برای مقابله با این حملات طراحی خواهند کرد. جزئیات این سامانه جدید امنیتی هنوز منتشر نشده است.  بنا بر اظهارنظر مقامات امنیتی روسیه طی سال گذشته، بانک‌های این کشور خسارتی معادل 167 میلیون پوند را در اثر حملات سایبری متحمل شده‌اند. آن‌ها از این موضوع ابراز نگرانی کرده‌اند که این حملات طی سال جاری سخت‌تر و پیچیده‌تر خواهد شد.
پاول کرایلف (...

۱۱:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۳/آبان
اجرای مانور پدافندی شرکت ارتباطات زیرساخت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت ارتباطات زیرساخت در «مانور محرم»، پایداری زیرساخت‌های ارتباطی را به‌عنوان شبکه کلیدی کشور در مواقع بحران تست کرد.
در این مانور که با حضور مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت و معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه پدافند سایبری کشور بر روی مسیر شبکه MPLS /IP اجرا شد، دو مسیر پوششی برای پشتیبانی مسیر دیتای تهران – مشهد مورداستفاده قرار گرفت که با قطع مسیر اول، ظرفیت دیتای آن مسیر از مسیر پشتیبان اول منتقل شد و با قطع مسیر دوم، ظرفیت مسیر نخست و مسیر پشتیبانی اول از مسیر...

۱۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۳/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ همزمان با تبدیل شدن هک سیستم‌های رایانه‌ای در نقاط مختلف جهان به یک امر عادی، بسیاری از صاحبان مشاغل در تلاش‌اند تا راهی برای حفظ امنیت اطلاعات خود بیابند و گوگل در تلاش است تا توجه این افراد را به خود جلب کند.
در جریان برگزاری یک همایش امنیت سایبری در نیویورک، بسیاری از رهبران صنایع مختلف بر سر این مسئله توافق داشتند که دیگر تردیدی نیست که داده‌های همه شرکت‌ها قابل هک شدن است و سؤال اصلی این است که این اتفاق چه زمانی رخ می‌دهد.
اریک اشمیث...

۱۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۳/آبان