آفریقای جنوبی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ حداقل یک شرکت و کارگاه صنعتی از هر ده کارگاه در آفریقای جنوبی، یک حمله سایبری را طی یک سال گذشته تجربه کرده‌اند. این آمار، نتایج تحقیقات موسسه انگلیسی گرنت تورتون (Grant Thornton) است که در زمینه موضوعات سایبری منتشر شده است؛ اما دیوید ماهلوبو (David Mahlobo)، وزیر امنیت آفریقای جنوبی می‌گوید که این آمار تنها از لحاظ کمی درست است و از لحاظ کیفی قابل استناد نیست.
وی در این باره گفت: «در حال حاضر، هیچ شرکتی مجبور به ارائه گزارش‌های حملات سایبری یا هرگونه جرائم...

۱۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سازمان فدرال نظارت بر رسانه‌ها و ارتباطات جمعی روسیه در این باره اعلام کرد: «تعطیلی وبگاه‌های مرتبط با تروریست‌ها به ویژه داعش، ادامه خواهد یافت.»
این سازمان افزوده است: «تروریست‌های داعشی و حامیان آنان با استفاده از اطلاعیه‌ها و تبلیغات گردشگری، راه‌های عبور از مرزها و پیوستن به تروریست‌ها در سوریه را به کاربران اینترنت آموزش می‌دهند. همچنین این گروه‌های تروریستی با تمرکز بر عضوگیری در پوشش توریست در صدد پنهان کردن دامنه عملیات و اهداف خود از کنترل سازمان‌ها و...

۱۷:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۲/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، خودپردازهای بانک اشپارکاس در آلمان، هنگام به‌روزرسانی، اطلاعات حساس سیستم‌عامل را نمایش می‌دهند.

این آسیب‌پذیری هنگام سرویس خودپرداز در حالی شناسایی شد که یکی از شهروندان کارت خود را وارد خودپرداز کرد و دستگاه پیام عدم سرویس را نمایش داد. سپس تعمیرکار خودپرداز در بررسی صفحه cmd سیستم‌عامل خودپرداز مشاهده کرد، سامانه در حال به‌روزرسانی است. او به‌منظور ارائه گزارش از اطلاعات نمایش داده شده تصویربرداری کرد. او هم‌چنین...

۱۷:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/آبان
رقابت پهپادهای پستچی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت گوگل، در اجلاس کنترل ترافیکی که در ایالت واشنگتن آمریکا برگزار شد، اعلام کرد قصد دارد از سال 2017 سرویس تحویل کالا به کمک پهپاد را راه‌اندازی کند. نام این طرح پروژه‌ی بال (Project Wing) است و بر اساس شنیده‌ها از سال گذشته در یک زمینی متعلق به ناسا مورد آزمایش قرار گرفته است. در حال حاضر این پروژه و پهپادهای آن در استرالیا آزمایش می‌شوند.
بعد از ورود شرکت‌هایی مانند آمازون؛ ورود گوگل به رقابت پهپادهای پستچی اتفاق عجیبی به نظر نمی‌...

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۲/آبان
اوباما
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این پیام اوباما بخشی از تلاش آمریکا برای ارتقای عملکرد امنیتی زیرساخت‌هایی نظیر جاده‌ها، پل‌ها، تونل‌ها، نیروگاه‌های برق و سامانه‌های انرژی در آمریکا است. اوباما در بیانیه خود در این زمینه نوشت: «بر اساس آمارها، ما سالانه سرمایه‌ای میلیارد دلاری را برای ارتقای امنیت زیرساخت‌هایمان هزینه می‌کنیم. نبود امنیت در زیرساخت‌ها، نه تنها یک تهدید برای امنیت ملی ما محسوب می‌شود، بلکه سبب خدشه‌دار شدن رشد اقتصادی ما شده و فرصت‌ها را به روی شهروندان ما خواهد بست.»
عقب ماندگی ...

۱۶:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۲/آبان
Chimera in Germany
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ به‌تازگی باج افزاری به نام چیمرا در آلمان یافت شده است که کاربران مراکز تجاری و شرکت‌های بازرگانی را هدف قرار می‌دهد.
به گفته‌ی محققان، این باج افزار مانند سایر باج افزارهای معمول از طریق ایمیل منتشر می‌شود. ایمیل موردنظر حاوی قرارداد کاری و فرم‌های درخواست شغل است و از این طرق کاربران را فریب می‌دهد. همچنین این ایمیل حاوی یک لینک است که اگر کاربران بر روی آن کلیک کنند به وب‌گاهی هدایت خواهند شد که میزبان چیمرا است.
هکرها پس از آلوده کردن رایانه‌ی کاربر...

۱۵:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۲/آبان
محمود خسروی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود خسروی، با بیان اینکه ۸ شرکت مخابرات استانی به شرکت ارتباطات زیرساخت بدهی داشته و به اخطارهای زیرساخت بی‌توجهی کردند اظهار داشت: دستور توقف فروش پهنای باند به این شرکت‌ها ابلاغ شده است که در دو روز گذشته دو استان برای حل مشکل، با زیرساخت وارد مذاکره شده‌اند اما در ۶ استان دیگر، دستور توقف فروش صادر شده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه شرکت‌های مخابرات استانی باید نسبت به پرداخت بدهی‌های خود به شرکت زیرساخت اقدام کنند افزود...

۱۵:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۲/آبان
هادیان‌فر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رئیس پلیس فتا كشور از برگزاری 6 دوره مانور عملیاتی سایبری در پلیس فتا سراسر كشور كه به صورت تخصصی برگزار شد، خبر داد و در ادامه به دستاوردهای این پلیس شامل ارتقاء امنیت و احساس امنیت در فضای مجازی، دشوار نمودن نحوه ارتكاب جرم، افزایش قدرت كشف به وقوع و اسناد پذیری ادله دیجیتال اشاره كرد.
رئیس پلیس فتا كشور ضمن حضور در دومین دوره کوثر 1394 ویژه مدیران میانی پلیس فتا استان‌ها، با اشاره به تدوین سند راهبردی دوم این پلیس، اظهار داشت: «پلیس...

۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۲/آبان
 استاکس‌نت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کمیسیون ساماندهی هسته‌ای آمریکا (NRC)، در تلاش برای برقراری امنیت سایبر نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور است. این کمیسیون ضمن انتشار الزامات جدید امنیتی برای نیروگاه‌های هسته‌ای آمریکا، سازمان‌های ذی‌ربط را ملزم به ارائه‌ی گزارش حوادث سایبری تأسیسات هسته‌ای کرد. این اولین بار است که مسئله‌ی امنیت سایبر در الزامات امنیتی نیروگاه‌های هسته‌ای آمریکا گنجانده می‌شود.
جالب است آمریکا مدعی شده این الزامات برای جلوگیری از «حملات تروریستی» به تأسیسات هسته‌ای است. این در...

۰۹:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/آبان