Duuzer, Brambul and Joanap malware attacks detected against South Korean manufacturers
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت آمریکایی سیمنتک ادعا می‌کند یک کمپین بدافزاری را شناسایی کرده است که از جولای 2015 تاکنون بخش‌های زیرساختی کره جنوبی را هدف حمله قرار داده است. یکی از بدافزارهای این کمپین، دوزر (Duuzer) نام دارد. دوزر یک تروجان درپشتی است و به هکرها اجازه می‌دهد تا از راه دور به رایانه‌ی قربانی دسترسی داشته و کنترل آن را در اختیار بگیرند.

به ادعای سیمنتک، اغلب قربانیان دوزر، رایانه‌های مراکز زیرساختی کره جنوبی بوده‌اند.

...
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۰/آبان
سایبربان
به گزارش سایبربان

سر خط مهم‌ترین اخبار منتشره در این ویدئو به شرح زیر است:

      - هشدار شرکت eset مبنی بر آلودگی بازی‌های اندرویدی گوگل پلی

      - تلاش رژیم صهیونیستی برای جذب شرکت‌های فناوری اطلاعات به منظور گسترش بازار محصولات سایبری

      - افتتاح فروشگاه آمریکایی اینترنت اشیا در دبی

      - رونمایی از اسلحه هوشمند شرکت ((ترکینگ پوینت)) در آمریکا

      - اخبار تکمیلی از بدافزار ترلا

شما بیننده محترم می‌توانید ویدئوی ((گزیده اخبار سایبربان در مهرماه 1394)) را...

۱۷:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۰/آبان
ایرانی‌ها در اینترنت به دنبال چه می‌گردند؟
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ علیرضا یاری در مراسم رونمایی از موتور جستجوی پارسی جو با بیان اینکه بر اساس آمار سایت الکسا، ایران مرکز اصلی میزبانی سایت‌های داخلی کشور است و ۶۰ درصد محتوای فضای مجازی در داخل کشور میزبانی می‌شود، گفت: بعد از ایران، آمریکا با حدود ۳۰ درصد، آلمان نزدیک به ۱۰ درصد سهم بعدی در رتبه‌بندی ترافیک اینترنت ایران را دارند.
یاری افزود: بعد از این کشورها، هلند، کانادا، چین و ترکیه رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.
وی در مورد تحلیل محتوایی خدمات داده‌ای...

۱۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/آبان
هک هواپیما
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هنوز زمان زیادی از شوک وارده به دنیا، در پی انتشار خبر هک هواپیما از داخل آن نگذشته است که خبر دیگری، دنیا را تکان داد. این بار، خبر از جانب آژانس امنیت هوانوردی اروپا منتشر شده است. مدیر این آژانس در پیامی، هشدار داد که هکرها می‌توانند با نفوذ به سامانه‌های کنترلی هواپیما، کنترل آن را از روی زمین بر عهده بگیرند. وی در پیام خود، تاکید کرده است هکرها از روی زمین هم می‌توانند سامانه‌های حیاتی در هواپیماها را در اختیار بگیرند.
پاتریک کی (Patrick Ky)، مدیر این...

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۰/آبان
نگاهی به مشکلات سایبری شرق آسیا و اقیانوسیه
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ برخی کارشناسان اعلام کردند چین و کره‌ی شمالی با وجود ظرفیت‌های قوی آفندی در زمینه‌ی پدافند سایبری ضعیف هستند.
 در پژوهشی که میان تعدادی از کشورهای شرقی آسیا و اقیانوسیه صورت گرفت، کارشناسان به این نتیجه رسیدند که چین نتوانسته است توانایی‌ها و بینش‌های خود در قلمروی دیجیتال را به یک برنامه و سیاست عملی تبدیل کند.
جامعه‌ی آماری این پژوهش عبارت‌اند از: استرالیا، برونئی، کامبوج، چین، فیجی، هند، اندونزی، ژاپن، لائوس، مالزی، میانمار، نیوزلند، کره‌ی شمالی،...

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۰/آبان
وودافون انگلستان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرها شرکت خدمات تلفن همراه وودافون (Vodafone) انگلستان را مورد تهاجم قرار دارند. این اتفاق دقیقاٌ یک هفته بعد از حمله به شرکت مخابراتی تاک تاک (Talk Talk) و شرکت انگلیسی خدمات گاز (British Gas) اتفاق افتاده است. در این حملات نیز، اطلاعات تعدادی از مشتریان این شرکت‌ها به سرقت رفته است.
وودافون در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این حمله، حدفاصل 28 تا 29 اکتبر اتفاق افتاده و اطلاعات کاربران در اثر این حمله به سرقت رفته است.» البته مسئولین امنیتی وودافون بر این نکته نیز...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۰/آبان
رئیس سازمان پدافند غیرعامل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ غلامرضا جلالی در نشست خبری با خبرنگاران که صبح امروز بعد از مراسم پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات برگزار شد، با بیان اینکه 8 حوزه جدی در راستای برنامه‌های پدافند غیرعامل در دستور کار ما است، گفت: پدافندهای سایبری، زیستی، شیمیایی، اقتصادی، کالبدی، مردم محور، تهدیدات پرتوی و آمادگی از جمله حوزه‌های موردنظر است.
وی در پاسخ به این سؤال که قبلاً عنوان کرده بودید جنگ سایبری آغاز شده و مسئولان از آن بی‌اطلاع هستند و حتی در این زمینه عنوان کردید که نباید از تلفن هوشمند...

۱۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۰/آبان
روسیه و آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ مقامات دولتی آمریکا، نگران افزایش فعالیت‌های زیردریایی‌ها و کشتی‌های جاسوسی روسیه، در نزدیکی کابل‌های اینترنتی زیردریا هستند. به گزارش نیویورک تایمز، مقامات آمریکایی از این موضوع هراس دارند که کشتی‌های روسی، عمداً یا سهواً، اقدام به قطع کابل‌های اینترنتی کنند.
البته مقامات امنیتی آمریکا، هنوز هیچ مدرکی مبنی بر دست‌کاری کابل‌های اینترنتی توسط روس‌ها یافت نکرده‌اند، اما بنا به اظهارنظر آنها، فعالیت‌های نظامی و اطلاعاتی روس‌ها در دریای شمال، شمال شرق آسیا و سواحل...

۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۰/آبان
آلمان و چین؛ کوشش برای توافق سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بعد از توافق چین با انگلیس و آمریکا، آلمان نیز به دنبال امضای توافق سایبری با چین است. تصمیم به توافق سایبری میان چین و آلمان در جریان سفر آنگلا مرکل به پکن برای تحکیم روابط اقتصادی طرفین دو کشور گرفته شد. در این دیدار دو کشور خواستار عدم استفاده از جاسوسی سایبری از اهداف تجاری و...

۱۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۰/آبان
فیلتر شدن تلگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمد واعظی در حاشیه مراسم رونمایی از موتور جستجوی ملی در مورد تصمیم کارگروه فیلترینگ برای بررسی طرح مسدود کردن شبکه اجتماعی تلگرام گفت: «ممکن است دلیل این کار گروه برای بررسی فیلترینگ تلگرام مسدود نشدن کانال‌های غیراخلاقی و مستهجن این شبکه باشد. چنانچه این مشکل برطرف نشود خود ما نیز به عنوان دولت راضی نیستیم تلگرام در دسترس کاربران باشد.»
وزیر ارتباطات در مورد سفر خود به عراق برای بررسی وضعیت شبکه ارتباطی در ایام اربعین حسینی گفت: «به همراه اعضای کمیته...

۱۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۰/آبان