Hacking Team offers encryption breaking tools to law enforcement
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت تولیدکننده‌ی جاسوس‌افزار هکینگ ‌تیم نرم‌افزاری را طراحی کرده است که با استفاده از آن می‌شود اطلاعات خصوصی کاربران را رمزگشایی کرد. این نرم‌افزار قرار است به سازمان‌های انتظامی برای دور زدن فناوری‌های رمزنگاری کمک کند.
اوایل ماه جاری میلادی، دیوید وینچنزتی (David Vincenzetti)، مدیر هکینگ‌ تیم، خبر تولید این نرم‌افزار را از طریق ایمیل برای مشتریان خود ارسال کرد. آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی، روسیه، کره جنوبی، ترکیه، جمهوری چک، عمان، امارات، نیجریه...

۱۶:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/آبان
لزوم امن‌سازي فضاي سايبري
به گزارش سایبربان

مهندس فرجی پور در همایش پدافند غیرعامل و تهدیدات سایبری که صبح امروز در دانشگاه قم برگزار شد با تصریح بر اینکه جنگ‌های آینده عمدتاً سایبری خواهد بود گفت: هر کشوری بتواند دفاع بهتری در این زمینه داشته باشد قطعاً در جنگ‌ها موفق‌تر است.
وی با اشاره به سخنان برخی صاحب‌نظران آمریکایی که خطر جنگ‌های سایبری را خطرناک‌تر از سلاح‌های اتمی توصیف کرده‌اند خاطرنشان کرد: "آمریکا به دنبال کنترل سایبری جهان است اما این امر منحصراً در اختیار آنها نیست و ضربه‌پذیری آنها هم وجود دارد."
جانشین قرارگاه...

۱۴:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/آبان
مراکز آموزش پدافند سایبر و بیمه‌ی اطلاعات در آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سازمان امنیت ملی آمریکا و وزارت امنیت داخلی این کشور به‌طور مشترک قصد داشتند 44 مرکز به‌عنوان مرکز تعالی علمی برای دانشگاه‌های مختلف آمریکا اختصاص دهند. سازمان امنیت ملی آمریکا شروع این برنامه را از سال 1998 کلید زد و وزارتخانه‌ی مذکور در سال 2014 به آن پیوست. این مراکز برای ارتقای امنیت سایبر در سطوح بالای آموزشی، تربیت متخصصین پدافند سایبر و بیمه‌ی اطلاعات است. این نیروها در جهت کاهش آسیب‌پذیری‌های شبکه‌ی ملی آمریکا به کار گرفته می‌شوند. اخیراً این دو نهاد مرکزی...

۱۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۹/آبان
Apple softwares the most vulnerable softwares
به گزارش سایبربان

شرکت اپل، تنها اخبار مربوط به موفقیت‌های مالی خود را منتشر می‌کند و در کمال تعجب، هیچ‌گونه اطلاعاتی در مورد آسیب‌پذیری‌های محصولاتش را در اختیار رسانه‌ها و مشتریان قرار نمی‌دهد.
به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیتی «Secunia» به‌تازگی گزارشی را در مورد نرم‌افزارهای آسیب‌پذیر منتشر کرده است که نشان می‌دهد دو محصول شناخته‌شده‌ی اپل به‌نام‌های کویک‌تایم (Quicktime) و آی‌تونز (iTunes)، در صدر لیست آسیب‌پذیرترین نرم‌افزارهای دنیا قرار دارند.
بر اساس این گزارش، پس از کویک‌تایم و آی‌تونز،...

۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۹/آبان
معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ رضا باقری اصل، لایه‌های مختلف اجرای دولت الکترونیک در کشور و ایجاد زیرساخت‌های تعاملی خدمات مبتنی بر این طرح را تشریح کرد.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون شناسنامه خدمات دستگاه‌های اجرایی برای الکترونیکی کردن در حال تدوین است، اضافه کرد: در لایه‌های مختلف، ارائه سرویس‌های تعاملی در دستور کار قرار گرفته است به نحوی که بتواند با تعامل دستگاه‌های اجرایی، ارائه خدمات به مردم در سطح بالاتری انجام گیرد.
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات از اتصال دستگاه‌های...

۱۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، محققان امنیتی ام.آی.تی توانستند با ساخت وسیله‌ای به نام RF-Capture و نصب آن بر روی دیوار، حرکت افراد و ابعاد آن‌ها را از پشت دیوار تشخیص دهند.

 

هدف از این تحقیق، ابتدا گرفتن عکس از اشخاص ثابت بود. پس از رسیدن به این هدف، آن‌ها ضبط حرکات را هم با موفقیت انجام دادند. بدین ترتیب...

۱۱:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۹/آبان
به گزارش سایبربان

معرفی
به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در رزمایش سایبر گارد شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و مقامات مختلف سایبری به‌منظور آمادگی در جنگ سایبری در آن شرکت می‌کنند. در واقع یکی از راهبردهای پنتاگون در سند راهبردی سال 2015، برگزاری این رزمایش است. شرکت‌کنندگان در سایبر گارد از بخش‌های مختلف مالی، انرژی، صنعتی و فناوری اطلاعات هستند. برگزارکنندگان این رزمایش اهداف کلی خود را دو مورد ذیل بیان کردند:
الف) آشنایی با اطلاعات دیگران در حوزه‌ی حملات سایبری
ب‌)    تقویت رابطه‌ی...

۱۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۹/آبان
بالن‌های گوگل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ غول فناوری دنیا مناطق دورافتاده اندونزی را برای آغاز یک تلاش بی سابقه در عرصه توسعه ارتباطات جهانی آغاز کرده است. در این پروژه از بالن‌های مملو از گاز هلیوم که با دکل‌های مخابراتی و زمینی اندونزی در ارتباط هستند برای دسترسی مردم این کشور در دورافتاده‌ترین نقاط استفاده می‌شود.
گوگل از به هوا فرستادن ۳۰۰ بالن هلیومی به آسمان سراسر زمین در آینده نزدیک خبر داده است. این بالن‌ها تا ارتفاع ۲۰ کیلومتری زمین یعنی جایی که به آن «لایه استراتوسفر...

۱۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۹/آبان
مانور پایداری زیرساخت‌های ارتباطی كشور در مواقع بحران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات؛ محسن نوروزی دبیر کمیته پدافند غیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت دراین‌باره گفت: "مانور عملیاتی تمرین پایداری زیرساخت‌های ارتباطی، نهم آبان ماه در شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار می‌شود."
وی افزود: "علاوه بر این، مانور قطع برق مراکز ماکروویو و ماهواره مراکز مخابراتی امام خمینی، اسدآباد همدان و رودهن در همین روز انجام می‌شود."
نوروزی اضافه کرد: "مانور دورمیزی با موضوع تهاجم دشمن فرضی به مجتمع‌های مخابراتی امام خمینی و انقلاب اسلامی نیز مانور دیگر شرکت ارتباطات...

۱۰:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۹/آبان
ربات موتور سوار
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به تازگی شرکت یاماها (Yamaha) رباتی به نام موتوبات (Motobot) ساخته است که می‌تواند موتورهای مسابقات رده‌ی سوپربایک را هدایت کند. این ربات حتی می‌تواند در پیچ‌ها خم شده، ترمز و گاز بدهد بدون اینکه مشکلی برای ربات ایجاد شود.
این ربات هنوز توانایی هدایت موتور با نهایت سرعت را ندارد؛ اما شرکت یاماها امیدوار است این ربات را تا حدی پیشرفت دهد که بتواند با سرعت 200 کیلومتر بر ساعت نیز موتور را هدایت کند.
شرکت یاماها در حال بهبود عملکرد...

۰۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/آبان