روبات‌های خود تمیز شونده
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان دانشگاه کمبریج با الهام از ساختار بدن مورچه قصد دارند یک فناوری برای ایجاد خاصیت خود تمیز شوندگی در ادوات پزشکی ایجاد کنند. این گروه با مطالعه بدن مورچه درصدد تولید نانو ساختارهایی با قابلیت خود تمیز شوندگی با هدف استفاده در نانو روبات‌ها هستند.
ریختن مقادیر بسیاری کمی از خرده‌نان و کیک در کف آشپزخانه، پای مورچه‌ها را به آنجا باز می‌کند. بررسی زندگی مورچه‌ها و فیزیولوژی آن‌ها می‌تواند به ما کمک کند تا ابزارها و تجهیزات مختلفی را...

۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۳۰/مهر
Huawei investing in IT
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ برنامه‌ی جدید هوآوی برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی فناوری اطلاعات، بخشی از راهبرد جهانی این شرکت چینی است که همزمان با ایجاد یک اکوسیستم باز جدید، همکاری مستقیم با توسعه‌دهندگان برای تکمیل و اصلاح ایده‌های آنان را هم شامل می‌شود.
این برنامه، بسیاری از فناوری‌های مهم بازار را دربر خواهد گرفت که ازجمله آنها می‌توان اینترنت اشیاء، پردازش ابری و داده‌های کلان را نام برد.
بنا به گفته "رایان دینگ" مدیر اجرایی هوآوی و مدیر بخش محصولات این شرکت: «هوآوی تمرکز...

۱۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۳۰/مهر
Anonymous targets KKK websites
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ چندی پیش اعضای سازمان نژادپرستی «کو کلاکس کلان» ویدئویی را در یوتیوب منتشر کرده و در آن شخصی را با برخورد نژاد‌پرستانه، ارعاب و تهدید کردند. به دنبال انتشار این ویدئو، گروه هکری ناشناس1 یک حمله‌ی سایبری را علیه «کو کلاکس کلان»2 انجام داده و وب‌گاه این سازمان را برای مدتی از کار انداخت. گروه موردنظر از حمله‌ی نوع اختلال سرویس توزیع‌شده3 استفاده کرد.
این اولین بار نیست که گروه هکری ناشناس به وب‌گاه‌های سازمان «کو کلاکس کلان» حمله...

۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۳۰/مهر