فیس‌بوک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فیس‌بوک برای اینکه کاربران وب‌گاه‌های خبری را جذب خدمات خود کند، در حال طراحی برنامه خاصی است که تمامی خبرهای مختلف را قابل دسترس می‌کند. ایده فیس‌بوک این است که کاربران به جای جستجوی ده‌ها وب‌گاه‌ مختلف برای مطالعه اخبار می‌توانند به راحتی با اجرای یک برنامه ساده به سرخط همه اخبار دسترسی پیدا کنند.
قابلیت مذکور به زودی به برنامه همراه فیس‌بوک اضافه می‌شود تا کاربران بعد از بررسی سرخط اخبار بتوانند مطالب موردنظرشان را به طور کامل مطالعه...

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۹/مهر
دغدغه‌های امنیت سایبری بحرین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بعد از ملاقات برخی سران عرب در کمپ دیوید با اوباما در چند ماه گذشته، گروهی به نام «کارگروه سایبری» متشکل از نمایندگان آمریکا و کشورهای عرب حوزه‌ی خلیج‌فارس، تشکیل شد و هدف از آن تلاش بری بهبود امنیت سایبر بود. خلید بن دعیج الخلیفه، از اعضای این گروه و مدیر امنیت سایبر سازمان تنظیم مقررات مخابرات بحرین، اعلام کرد امنیت سایبر مسئله‌ای است که نیازمند همکاری بین‌المللی و به اشتراک‌گذاری اطلاعات است.
وی به این نکته اشاره کرد که امنیت سایبر از دیدگاه اقتصادی و...

۱۴:۵۶ - ۱۳۹۴/۲۹/مهر
هوش مصنوعی نویسنده
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت آمریکایی آتومِیتِد اینسایتز نسخه‌ی بتای ورداسمیث را برای آزمایش در دسترس عموم قرار داد. این پلتفرم می‌تواند به صورت خودکار مقالات مختلف تولید کند؛ به طور مثال هوش مصنوعی وردسمیث با استفاده از اطلاعاتی که کاربر در قالب فایل «CSV1» بارگذاری کرده است، می‌تواند یک گزارش قابل خواندن در مورد در آمد یک فصل شرکتی بنویسد. این مقاله‌ها می‌توانند، گزارش مالی یک شرکت، اظهارنامه‌ی مالیاتی قابل فهم، توصیف یک محصول و حتی خلاصه‌ی فیلم یا...

۱۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۹/مهر
Google and Yahoo in collaboration
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مریسا میر مدیرعامل یاهو که قبلاً کارمند گوگل بوده امیدوار است از این طریق بتواند تا حدی بر مشکلات فعلی غلبه کند. میر تا قبل از حضور در یاهو در سال 2012 از مدیران ارشد گوگل بوده است.
بر اساس توافقنامه سه‌ساله‌ی منعقدشده، گوگل و یاهو در حوزه‌های تبلیغات و جستجوی اینترنتی با یکدیگر همکاری می‌کنند. گزارش منتشرشده توسط یاهو نشان می‌دهد که درآمد این شرکت در مقایسه با سه‌ماهه‌ی سوم سال 2014 هشت درصد کاهش یافته و به یک میلیارد دلار رسیده است.
در 9 مورد از...

۱۳:۵۹ - ۱۳۹۴/۲۹/مهر
Facebook new antivirus feature
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ الکس استاموس، رییس بخش امنیت فیس‌بوک اعلام کرد این شرکت قابلیت جدیدی را به شبکه‌ی اجتماعی خود افزوده است که در صورت حمله‌ی هکرهای دولتی به حساب‌های کاربری، کاربران را از وجود حمله باخبر خواهد کرد.
این قابلیت هفته‌ی گذشته به فیس‌بوک افزود شد. مسئولان فیس‌بوک اعلام کردند رشد روزافزون حملات سایبری از سوی دولت‌ها، دلیل افزودن این قابلیت به فیس‌بوک است.
در صورت حمله هکرهای دولتی به یک حساب کاربری، این قابلیت، صاحب حساب را از حمله باخبر کرده و برای او یک کد ارسال...

۱۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۲۹/مهر
حل مشکل قطعی ارتباط بین‌الملل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اسماعیل رادکانی، با تأکید بر اینکه مشکل قطعی ارتباط در مسیر ارتباطی ترکیه و باب المندب رفع شده است، اظهار داشت: هم‌اکنون مشکلی در دسترسی کاربران به اینترنت وجود ندارد.
وی با تأکید بر اینکه حدود ۳۵ درصد ظرفیت اینترنت کشور از این دو مسیر تأمین می‌شد، افزود: به دلیل قطعی مسیرهای ارتباطی ترکیه و باب المندب، بخشی از ارتباطات بین‌الملل کشورهای منطقه از جمله ایران دچار کندی شده بود که هم‌اکنون این مشکل برطرف شده است.
رادکانی با بیان اینکه به دنبال تلاش...

۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۲۹/مهر
تلگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات؛ شب گذشته و در پی اختلال در دسترسی به شبکه پیام‌رسان تلگرام در ایران، مدیران تلگرام در قالب یک پیام توییتری، از ممانعت مسئولان ایرانی برای ادامه فعالیت این نرم‌افزار خبر دادند و این‌گونه مدعی شدند که این نرم‌افزار در ایران فیلتر شده است.
در این باره محمدرضا فرنقی زاد، مدیرکل روابط عمومی و مرکز اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با مهر، اعلام کرد: صحت‌وسقم این پیام را بررسی کرده و نسبت به پیگیری آن اقدام خواهیم کرد.
وی با تأکید بر اینکه این...

۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۲۹/مهر
مدیر اپل و NSA، نگران اوضاع امنیت سایبر آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مایکل راجرز گفت: «آیا کسی هست که در وضعیت فعلی جامعه‌ی آمریکا آسوده زندگی کند؟ این وضعیت برای ملت ما مناسب نیست.» راجرز افزود: «دولت توانایی کافی در ایجاد امنیت سایبر ندارد. ما باید با همکاری یکدیگر راهی را برای حال مشکلات پیدا کنیم.»
راجرز معتقد است برای رسیدن به امنیت سایبری بهتر باید سازمان‌های اطلاعاتی به داده‌های ذخیره‌شده‌ی کاربران در دستگاه‌های ارتباطی، دسترسی داشته باشند تا بتوانند تهدیدات را تشخیص دهند. چندی پیش نیز وی به تصویب مقرراتی که...

۱۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۲۹/مهر
پن مدیسن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سازمان بهداشت و درمان آمریکا برای کنترل بهداشت اجتماعی و مدیریت تحقیقات ژنتیکی از اَبَر داده‌ها استفاده می‌کند. این ابر داده‌ها توسط سامانه‌ای در دانشکده پزشکی پن مدیسن1 استفاده می‌شود. این سامانه‌ی بهداشت و درمان و دانشکده پزشکی پن مدیسن به دانشگاه پنسیلوانیا در ایالت فیلادلفیای آمریکا وابسته است. این سامانه می‌تواند بیمارها را به صورت نزدیک به واقعیت درک کند.
یک تیم از متخصصین پزشکی و انفرماتیک از روش‌های مختلف اَبَرداده‌ی...

۱۰:۳۱ - ۱۳۹۴/۲۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ با توجه به گذشت تقریباً یک سال از حوادث مرتبط با حملات به شرکت سونی و متهم شدن کره‌ی شمالی به این حملات، مسئولان آمریکا در تلاش‌اند تا با کمک به کره‌ی جنوبی، مانع ایجاد جنگجویان سایبری توسط کره‌ی شمالی شوند.
اوباما در دیدار سفر رییس‌جمهور کره‌ی جنوبی به واشنگتن در یک مصاحبه‌ی خبری گفت: «تهدیدات سایبری مانند تهدیدات کره‌ی شمالی نسبت به ما افزایش یافته است؛. ما در تلاش هستیم تا پدافند سایبری خود را تقویت کنیم.»
در هفته‌های اخیر نیز بحث لایحه‌ای در آمریکا...

۰۸:۴۳ - ۱۳۹۴/۲۹/مهر