کندی اینترنت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به دنبال قطعی مسیر های ارتباطی ترکیه و باب المندب، بخشی از ارتباطات بین الملل کشورهای منطقه از جمله ایران دچار کندی شد.
شرکت ارتباطات زیرساخت و سایر شرکت های بین المللی  در تلاش هستند که مشکل ایجاد شده را از طریق برقراری مسیرهای پشتیبان  و در کوتاه ترین زمان  ممکن رفع کنند.طی چند روز اخیر اینترنت کشور با کندی مواجه شده است. چندی پیش نیز مسیر ارتباطات بین الملل ایران از طریق ترکیه قطع شده بود. تنگه باب‌ المندب در جنوب یمن قرار دارد.

 

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۴/۲۸/مهر
هک ایمیل رییس سازمان سیا و وزیر DHS
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یک نوجوان آمریکایی و یک گروه طرفدار فلسطین ادعا کردند که توانسته‌اند ایمیل رئیس سازمان سیا و وزیر امنیت داخلی آمریکا را هک کنند.
پلیس فدرال به دنبال یافتن پاسخ در این زمینه است و یکی از مقامات رسمی آمریکا اظهار کرده که اطلاعات خاصی با این ایمیل جابه‌جا نمی‌شده که تحت نفوذ قرار گیرد.
البته نیویورک پست به نقل از یک هکر نوجوان که مسئولیت این نفوذ را برعهده‌گرفته، نوشته است که وی توانسته به اطلاعات شخصی 12 مأمور اطلاعاتی از روی ایمیل رئیس سازمان سیا دست پیدا...

۱۵:۲۲ - ۱۳۹۴/۲۸/مهر
GCHQ
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مرکز ارتباطات دولتی بریتانیا مسئول حفاظت شبکه انرژی این کشور در برابر حملات سایبری خواهد شد. این تصمیم امنیتی هم‌زمان با وارد شدن شی جینپینگ، رییس‌جمهور چین به انگلیس برای دیدار چهار روزه از این کشور اتخاذ شد. دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا روابط لندن با پکن را دوره‌ای طلایی خواند و از این دیدار استقبال کرد.
در میان توافق‌های اقتصادی که قرار است به امضا برسد، قراردادی وجود دارد که طی آن چین نقش عمده‌ای در ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای در هینکلی پوینت، سانیرول و براد...

۱۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۲۸/مهر
علی‌اصغر عمیدیان دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این مصوبه با توجه به‌ضرورت توسعه خدمات باند پهن ثابت در کشور به‌موازات توسعه خدمات باند پهن همراه و تقویت فضای رقابتی و استفاده بهینه از منابع محدود طیف فرکانسی، اتخاذ شده است.
علی‌اصغر عمیدیان دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در این باره گفت: بر اساس این مصوبه، رگولاتوری در باندهای فرکانسی ۲۳۰۰، ۲۶۰۰ و ۳۵۰۰ مگاهرتز، برای استفاده متقاضیان به روش TDD، باند فرکانسی واگذار می‌کند که این واگذاری به دلیل محدودیت در باندهای فرکانسی در دسترس، از طریق مزایده...

۱۴:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۸/مهر
بیکاری در انتظار تحلیلگران اَبَر داده
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وِراماچانِنی گفت: «با توجه به تجربیاتی که ما در زمینه‌ی مهندسی ویژگی1 کسب کردیم؛ اولین قدم برای این کار، تحلیل حجم بسیار زیادی از اطلاعات در پایگاه‌های داده است و برای این کار باید ایده‌های بسیاری را بررسی کرد.»
به عنوان مثال در زمینه‌ی ترک تحصیل، دو دسته‌ی کلی از اطلاعات وجود دارد. اولین دسته مربوط به زمانی است که دانش‌آموز برای رفع مشکلات خود اختصاص می‌دهد. دومین دسته مربوط به میزان زمانی است که یک دانش‌آموز در مقایسه با...

۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۲۸/مهر
اعتراض شرکت‌های فناوری نسبت به CISA
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل، فیس‌بوک و آمازون به مخالفت با لایحه‌ی به اشتراک‌گذاری اطلاعات امنیت سایبری آمریکا (...

۱۴:۳۲ - ۱۳۹۴/۲۸/مهر
نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال ایران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال در موضوعات فرهنگ و معارف اسلامی، پزشکی و سلامت، اقتصاد و کارآفرینی، علوم فنی و مهندسی، سبک زندگی، هنر و معماری و موضوع آزاد تدارک یافته است.
سناریوی بازی‌های رایانه‌ای، الگوریتم و محتوای نرم‌افزارهای تلفن همراه، عکس تلفن همراه، صوت و فیلم تلفن همراه، پیامک، الگوریتم محتوایی نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای، فایل‌های متنی و عکس، الگوریتم محتوایی وب‌سایت، نشریه الکترونیکی و پویانمایی تلفن همراه از جمله مهم‌ترین...

۱۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۲۸/مهر
آمریکا؛ مدعی پیمان‌شکنی سایبری چین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت امنیتی کروداسترایک (CrowdStrike) که در زمینه‌ی تشخیص حملات سایبری فعال است، اعلام کرده است هکرهای چینی تلاش کردند تا حداقل 15 شرکت آمریکایی را موردحمله قرار دهند.
این در حالی است که چندی پیش آمریکا از چین خواست تا هکرهای مظنون در جریان حمله به شرکت‌های آمریکایی را دستگیر کند. آمریکا مدعی شده بود که هدف از این کار پی بردن به صداقت چین در عمل به تعهدات خود در دوران پساتوافق با این کشور است. یکی از مفاد این توافق، عدم جاسوسی بازرگانی بود.
کروداسترایک...

۰۹:۵۳ - ۱۳۹۴/۲۸/مهر
Oracle in Iran
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ خسرو سلجوقی عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: "اخیراً از شرکت اوراکل و رقبای این شرکت میهمانانی داشته‌ایم که درخواست‌ همکاری با ایران را داشته‌اند."
عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: "اخیراً از شرکت اوراکل میهمانانی داشته‌ایم که درخواست‌ همکاری با ایران را داشته‌اند و همچنین پیشنهاداتی از سمت رقبای این شرکت نیز داشته‌ایم."
 

درباره‌ی اوراکل
شرکت اوراکل1 (Oracle Corporation) یکی...

۰۹:۴۹ - ۱۳۹۴/۲۸/مهر