اَبَر داده
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اَبَرداده به مجموعه داده‌هایی گفته می‌شود که پردازش آن‌ها فراتر از توان نرم‌افزاری در یک زمان قابل‌قبول بوده و پردازش این داده‌ها تا حد زیادی به انسان‌ها و نظارت آن‌ها وابسته است.
محققان دانشگاه ام‌آی‌تی می‌خواهند وابستگی پردازش ابر داده از انسان‌ها را تا حد زیادی از بین ببرند. به همین منظور نوعی سامانه‌ی هوش مصنوعی با نام سامانه علمی داده1 ایجاد کردند. برای آزمایش این سامانه 3 دوره رقابت با شرکت 906 گروه و این هوش مصنوعی...

۱۶:۰۶ - ۱۳۹۴/۲۷/مهر
فلش‌های نابودگر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ نوعی حافظه فلش مخرب تولید شده است که قدرت تخریب فیزیکی رایانه را دارد. این حافظه فلش مخرب با نام «Dark Purple‌»، از طریق درگاه یو‌اس‌بی طعمه را مورد حمله قرار داده و سخت افزار رایانه را نابود می‌کند. حافظه فلش مخرب پس از دریافت انرژی الکتریکی 220 ولت از طریق درگاه یو‌اس‌بی، مانند یک ترانسفورماتور جریان مستقیم عمل کرده و در هر چرخه به وسیله چند خازن کوچک جریان خروجی را افزایش می‌دهد. رفت و برگشت انرژی، سبب نابودی کلیه قطعات سخت افزاری رایانه می‌شود. اکثر قطعات اصلی نصب...

۱۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۲۷/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ صادق عباسی شاهکوه معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری در این باره اعلام کرد: تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حوزه ارتباطی، فناوری اطلاعات و رادیوئی موظف هستند تمامی تجهیزات تولیدی یا وارداتی خود را با قابلیت پشتیبانی همزمان از پروتکل اینترنت نسخه ۴ و پروتکل اینترنت نسخه ۶ ارائه کنند.
وی با بیان اینکه منابع عددی اینترنتی نسخه ۴ در حال اتمام است و فقط با استفاده از این نسخه، توسعه فناوری اطلاعات در کشور مقدور نخواهد...

۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۲۷/مهر
اینترنت ملی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ خبرگزاری فاکس نیوز آمریکا در خبری اعلام کرد متخصصان ارشد آمریکایی، بر این باورند که آزمايش‌هايی برای شبیه سازی حالت قطع سراسری اینترنت در روسيه انجام شده‌ است. البته مقامات روسيه انجام چنين آزمايشی را انكار كرده‌اند. با اين‌ حال مقامات آمریکایی مدعی شده‌اند كه در جولاي 2015، آزمايش‌هايی انجام گرفته است که در اين آزمايش‌ها وزارت دفاع و وزارت كشور روسيه با همكاری يك اپراتور تلفن همراه،  بقای اينترنتي ملی متشكل از نام‌های دامنه روسی را در شرايط انزوا از اينترنت جهانی ...

۱۴:۲۲ - ۱۳۹۴/۲۷/مهر
بزرگ‌ترین فروشگاه اپل در خاورمیانه افتتاح می‌شود
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اپل 29 اکتبر اقدام به بازگشایی دو فروشگاه در شهرهای دوبی و ابوظبی می‌کند که یکی از آن‌ها، بزرگ‌ترین فروشگاه اپل دنیا به حساب می‌آید.
کمپانی آمریکایی اپل در نظر دارد نخستی دفتر فروش یا به عبارتی فروشگاه خاورمیانه‌اش را در شهرهای ابوظبی و دوبی که از جمله پرجمعیت‌ترین شهرهای امارات متحده عربی هستند، افتتاح کند.
پیش از این نزدیک‌ترین دفتر به ساکنان این منطقه در شهر استانبول بود اما از ساعت هفت عصر 29 اکتبر 2015، اپل استور ابوظبی در...

۱۳:۵۸ - ۱۳۹۴/۲۷/مهر
رضا باقری اصل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ رضا باقری اصل با تأکید بر اینکه دولت الکترونیک، الکترونیک کردن فرآیندهای موجود دولت نیست بلکه دولت الکترونیک ایجاد تحول در دولت با کمک ابزارهای فناوری اطلاعات است گفت: اگر می‌بینیم که شاخص دولت الکترونیک کشور ما در وضعیت خیلی خوبی قرار ندارد کافی است به زیرشاخص‌های آن توجه کنیم تا دلایل این موضوع کاملاً مشخص شود.
وی با بیان اینکه یکی از شاخص‌های دولت الکترونیک خدمات آنلاین است افزود: حتی با فرض آنکه در این شاخص نیز رتبه خوبی کسب کرده باشیم به‌تنهایی نمی‌...

۱۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۲۷/مهر
توافق بنگلادش و عربستان در فناوری اطلاعات و ارتباطات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بنگلادش تصمیم دارد کشور خود را به یک کشور دیجیتال تبدیل کند. به همین منظور افراد زیادی را در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات استخدام می‌کند. در ده سال اخیر صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در بنگلادش توسعه یافته و درآمد این کشور از طریق این بخش، سالانه حدود 300 میلیون دلار گزارش شده است.
از اهداف این همکاری، واردکردن جوانان در بازار فناوری اطلاعات، تقویت زیرساخت‌های این صنعت و آمادگی زنان برای ورود در این عرصه ذکر شده است.
یکی دیگر از نکاتی که در مفاد این...

۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۲۷/مهر
Chinese use memory sticks the most
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ 21 درصد از حافظه‌های DRAM هم توسط چینی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. علت اصلی این مسئله رشد روز افزودن استفاده از گوشی‌های هوشمند، تبلت و ... در این کشور شرق آسیاست.
چین در سال جاری میلادی درمجموع حافظه‌های دی رم به ارزش 12 میلیارد دلار و حافظه‌های فلاش NAND به ارزش 6.67 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد و بر این اساس به ترتیب مصرف‌کننده 21.6 و 29.1 درصد از کل این نوع حافظه‌ها در جهان است.
باید توجه داشت که افزایش تولید گوشی‌های هوشمند چینی مصرف این...

۱۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۲۷/مهر
Anonymous shuts down Japanese airport websites against dolphin slaughter
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ چندی پیش رسانه‌های دنیا خبری در مورد حمله‌ی هکرها به وب‌گاه دو فرودگاه بین‌المللی ژاپن را منتشر کردند. گروه هکری «ناشناس»1 مسئولیت حمله به وب‌گاه دو فرودگاه موردنظر به نام‌های ناریتا2 و چوبو3 را به عهده گرفت.
گروه هکری «...

۱۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۲۷/مهر
حمله سایبری چین به آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ در پی حمله سایبری به موسسه اقیانوس‌شناسی وود هول آمریکا، مسئولان امنیتی آمریکا این حمله را به دولت چین نسبت دادند. اتهامی که تنها دلیلش، انگیزه هکرها از سرقت اطلاعات عنوان شده است.
البته مسئولان آمریکایی، به این نکته اذعان دارند که میزان و نوع دقیق اطلاعات مسروقه را نمی‌دانند، اما از این موضوع اطمینان دارند که هکرها غیراز اطلاعات شخصی کارکنان به دنبال اطلاعات دیگری بوده‌اند. حال سؤالی که ذهن آنها را به خود مشغول ساخته، این است که چین دقیقاً چه هدفی را از ...

۱۱:۴۹ - ۱۳۹۴/۲۷/مهر