فرودگاه‌های آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شبکه‌های رایانه ای در 7 فرودگاه آمریکا برای مدت 90 دقیقه از دسترس خارج شدند. بنا به اعلام مقامات امنیتی، سامانه‌های مختل شده، مسئولیت کنترل مسافران در موضوعات امنیتی و ضد تروریستی را بر عهده دارند.
فرودگاه‌های جان اف کندی نیویورک، لوگان بوستون، فورت‌ورث دالاس، شارلوت، بالتیمور، کارولینای شمالی و فرودگاه بین المللی لس‌آنجلس، جزو فرودگاه‌هایی بوده‌اند که در این حمله آسیب دیدند. وزارت امنیت داخلی آمریکا، در خبری اعلام کرد سامانه‌ای جایگزین را برای این موضوع...

۱۳:۲۸ - ۱۳۹۴/۲۳/مهر
اپل محکوم به پرداخت جریمه شد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اپل طبق حکم هیئت‌منصفه دادگاهی در آمریکا موظف به پرداخت 862 میلیون دلار خسارت شده است، زیرا بدون کسب اجازه از دانشگاه ویسکانسین، از فناوری ثبت شده به نام این دانشگاه استفاده کرده است. این فناوری مربوط به تراشه‌هایی است که در تلفن‌های هوشمند اپل استفاده می‌شوند. هدف از کاربرد این فناوری ارتقای عملکرد پردازنده‌های آیفون است. این حکم هنوز نهایی نشده و امکان فرجام‌خواهی در مورد آن وجود دارد.
دانشگاه ویسکانسین در ژانویه سال 2014 اپل را به این علت تحت تعقیب...

۱۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۲۳/مهر
امید کردستانی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت توییتر رسماً «امید کردستانی» که سابقاً به‌عنوان مدیر اجرایی گوگل و مشاور آلفابت (هلدینگ گوگل) بود به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره برگزید.
کردستانی که اکنون 53 سال دارد از 1999 وارد گوگل شد و بعد از 10 سال فعالیت در این شرکت، مجدداً سال گذشته به‌عنوان مشاور ارشد برای ایجاد هلدینگ گوگل با عنوان آلفابت به این شرکت پیوست.
وی پیش از این در شرکت‌های HP، نت‌اسکیپ، اسپاتیفای و ودافون هم ایفای نقش کرده است.
در حالی که توییتر روز گذشته اعلام کرده بود بالغ‌...

۱۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۲۳/مهر
کاهش بودجه‌ی سایبری؛ نگرانی مقامات آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بعد از ادعای سازمان درآمد داخلی آمریکا (Internal Revenue Service) در مورد حمله به این سازمان، مسئولان آن بودجه‌ی بیشتری را برای مبارزه با خطرها و تهدیدات سایبری درخواست کردند.
در سند بودجه‌ی سال 2016، کابینه‌ی اوباما مبلغ 242 میلیون دلار برای بودجه‌ی امنیت سایبر سازمان درآمد داخلی درخواست کرد.
بر اساس گزارش کاخ سفید در ماه آگوست، این سازمان باید گام‌هایی تهاجمی برای مبارزه با سرقت هویت انجام دهد.
ران وایدن (Ron Wyden)، سناتور ایالت اورگن، گفت: «...

۱۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۲۳/مهر
مایکروسافت پیام‌های شخصی را فاش می‌کند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ روزنامه گاردین به نقل از اسناد محرمانه‌ای که به‌تازگی توسط ادوارد اسنودن افشاشده گزارش داد: این نهاد امنیتی آمریکایی با همکاری مایکروسافت به پیام‌های شخصی کاربران اسکایپ و آوت‌لوک و هات‌میل دسترسی داشته است.
در این گزارش آمده است: مایکروسافت همچنین دسترسی به حافظه مجازی اسکای درایو را در اختیار سازمان امنیت ملی آمریکا قرار داده است.
ادوارد اسنودن اسنادی را در اختیار گاردین قرار داده که نشان‌دهنده یک رابطه پیچیده بین این سازمان دولتی و مایکروسافت است.
...

۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۲۳/مهر
بی‌راننده شدن تسلا
به گزارش سایبربان

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ابزارهای مانند تلفن هوشمند، رایانه‌ها، تبلت‌ها و لامپ‌های اِل‌ای‌دی هوشمند تنها وسایلی نیستند که برای بهبود کارایی خود بروزرسانی می‌شوند.

شرکت تسلا (Tesla) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی خودروهای الکتریکی، اعلام کرد در تاریخ 16 اکتبر یک بروزرسانی با نام هدایت خودکار (Autopilot) برای خودروهای این شرکت منتشر می‌کند.
مدل‌های اس و ایکس خودروهای تسلا، به زودی نسخه‌ی هفتم از سیستم‌عامل‌هایی که بر روی رایانه‌ی خودرو نصب شده‌اند را...

۱۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۲۳/مهر