دریدکس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سازمان ملی جرائم انگلستان اعلام کرد بدافزار دریدکس (Dridex) سبب خسارت 20 میلیون پوندی به بانک‌های این کشور شده است. پلیس انگلستان از مشتریان کلیه بانک‌ها خواست تا هر چه سریع‌تر نسبت به فراگیری راهکارهای امنیتی در برابر هجوم هکرها اقدام کنند. همچنین پلیس به مردم هشدار داد در صورتی که از حساب‌های آن پول کسر شده است، هر چه سریع‌تر موضوع را به بانک‌های مربوطه اطلاع دهند. بیشترین قربانیان این حمله، از کاربران ویندوز هستند.
سازمان ملی جرائم انگلیس (NCA1)...

۱۷:۱۷ - ۱۳۹۴/۲۲/مهر
تشخیص اختلال روانی با تلفن هوشمند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تلفن‌های هوشمند امروزی دارای حس‌گرهای متنوع و فراوانی هستند؛ به طور مثال با استفاده از حس‌گر موقعیت‌یاب، موقعیت جغرافیایی فرد مشخص می‌شود. از دیگر حس‌گرهای به کار رفته می‌توان به حس‌گر تشخیص ضربان قلب و گام شمار اشاره کرد. به تازگی آزمایش‌هایی صورت گرفته که بیان می‌کند با استفاده از حس‌گرهای تلفن‌های هوشمند می‌توان اختلال روانی افراد مختلف را شناسایی کرد.
وِنِت عثمانی (Venet Osmani)، یکی از محققان شرکت کریت نت آلمان1،...

۱۶:۰۴ - ۱۳۹۴/۲۲/مهر
Canon به بازار اینترنت اشیاء پیوست
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فوجیو میتارای مدیرعامل شرکت کنون (Canon) در سخنرانی خود در نمایشگاه «EXPO 2015» این شرکت در پاریس که روز سه‌شنبه انجام شد، با اشاره به فراگیرتر شدن اینترنت اشیاء به چشم‌انداز آینده شرکت متبوع خود در این زمینه پرداخت.
به گفته او، «کنون شان می‌دهد که در دوره اینترنت اشیاء، دنیای تصویربرداری نیز چه میزان گسترده‌تر و همه‌گیرتر می‌شود. در آینده‌ای نزدیک، تقریباً همه اشیاء از طریق دستگاه‌های هوشمند به یکدیگر متصل می‌شوند. این کار اساساً به...

۱۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۲۲/مهر
Checkpoint claims about Israel being attacked by hackers
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت چک‌پوینت مدعی است که در این حمله هکرها از ابزار بهره‌برداری(MWI (Microsoft Word Intruder استفاده می‌کردند. ابزار بهره‌برداری (Exploit kit) نوعی بدافزار است که برای شناسایی آسیب‌پذیری در سامانه‌های مختلف استفاده می‌شود. به ادعای چک‌پوینت هکرها از بدافزار «ام‌ دبلیو‌ آی» برای رساندن تورجان زئوس (Zeus) به رایانه‌ی هدف استفاده می‌کرد. تروجان زئوس، یک بدافزار سرقت اطلاعات است. بدافزار «ام‌ دبلیو‌ آی» به دنبال آسیب‌پذیری‌ در فایل‌های مایکروسافت ورد (Microsoft word)...

۱۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۲۲/مهر
انحلال شورای عالی فناوری اطلاعات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ روح الله عباس پور، با اشاره به بررسی موضوع انحلال شورای عالی فناوری اطلاعات و ادغام آن در شورای عالی فضای مجازی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: «در این جلسه به دلیل به حدنصاب نرسیدن اعضای کمیسیون، تصمیم‌گیری قطعی برای این موضوع به دو هفته آینده موکول شد.»
وی با بیان اینکه ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی مطابق با حکم مقام معظم رهبری در دور دوم فعالیت شورای عالی فضای مجازی انجام می‌پذیرد، ادامه داد: «بر اساس این دستور،...

۱۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۲/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مهدی کریمی نیسیانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور که در قالب ۹ پروژه از دو سال گذشته تاکنون برای این شبکه تعریف شده است، گفت: توسعه زیرساخت‌ها، ظرفیت‌هایی را به‌صورت همزمان در راستای تأمین نیازهای مشترکان ایجاد می‌کند و در همین راستا تأمین ظرفیت‌های زیرساختی اجرای شبکه ملی اطلاعات نیز در دستور کار قرار گرفته است.
معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت از پروژه «تلاش» به‌عنوان یکی از پروژه‌هایی نام برد که در راستای...

۱۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۲۲/مهر
Anonymous Shut Down Belgian Government Websites
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروه هکری ناشناس (Anonymous) یک سری از حملات اختلال سرویس توزیع‌شده (DDoS) را علیه وب‌گاه‌های دولتی بلژیک انجام داد و برای مدتی این وب‌گاه‌ها را از کار انداخت. در میان وب‌گاه‌های هک شده، وب‌گاه‌های چارلز میشل (Charles Michel)، نخست‌وزیر بلژیک، مجلس بلژیک و سازمان خدمات عمومیِ مسائل داخلی این کشور قرار دارند.
این حملات تحت نام #OpGuerilla انجام شد. مسئولان دولتی بلژیک نیز این حملات را تأیید کرده‌اند.
گروه هکری ناشناس در صفحه‌ی شبکه‌ی اجتماعی خود به‌ صورت...

۱۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۲۲/مهر
ورود نت فلیکس به ایران
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ نت فلیکس شبکه‌ی تلویزیونی اینترنتی بین‌المللی است که بیش از 65 میلیون نفر کاربر در بیش از 50 کشور دنیا دارد و افراد می‌تواند با عضویت در آن، به فیلم‌های مختلف دسترسی پیدا کنند.
بنا بر اعلان این شرکت، قرار است نت فلیکس خدمات خود را به ایران نیز ارائه دهد. مدیر این شرکت رید هستینگز (Reed Hastings) در هیئت‌مدیره‌ی فیس‌بوک عضویت دارد. در ماه ژانویه‌ی 2015 این شرکت اعلام کرد که قصد دارد 3 میلیارد دلار برای محتواهای خود در سال 2015 و 600 میلیون دلار برای بازار خود...

۱۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۲۲/مهر
فروشگاه زنجیره ای آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ کن سوباسکی (Ken Sobaski)، مدیر یکی از شعبه‌های این فروشگاه اعلام کرد که حمله مذکور، توسط نرم‌افزاری خاص انجام شده است. وی ادامه داد این نرم‌افزار به مجرمان اروپای شرقی، اجازه دسترسی غیر مجاز به بانک اطلاعاتی شماره‌های کارت‌های اعتباری و سامانه پرداخت فروشگاه را داده است. البته نام بردن از مجرمان اروپای شرقی در این حمله، می‌تواند اتهامی غیرمستقیم به هکرهای روسی باشد؛ چرا که با توجه به فضای کنونی روابط بین روسیه و کشورهای غربی، آمریکایی‌ها از هیچ‌گونه اتهامی علیه...

۱۰:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۲/مهر
E-Banking for visually impared people
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نخستین سامانه اینترنت بانک ویژه نابینایان با حضور مدیرعامل شرکت دولتی پست‌بانک و قائم‌مقام انجمن نابینایان، راه‌اندازی شد.
این سامانه به‌عنوان نخستین نمایشگر و صفحه‌کلید بریل، در شبکه بانکی رابطی برای استفاده نابینایان از خدمات بانکی خواهد بود. صفحه‌کلید بریل شامل 16 کلید قابل‌تعریف در نرم‌افزارهای مختلف و دارای 2 ردیف کلید راهنما است.
این نمایشگرها می‌توانند در تمام مراکز عمومی استفاده شوند و به‌عنوان رابط نابینایان با رایانه استفاده نابینایان از...

۱۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۲۲/مهر