کمک انگلیس به صنعت بازی‌های ویدئویی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در تعدادی از کشورها دولت برای پیشرفت صنعت بازی‌های ویدئویی به شرکت‌هایی که در این صنعت فعالیت می‌کنند، کمک مالی می‌کنند. از این بازی‌ها می‌توان به «GTA»، «Tomb Raider»، «Little Big Planet»، «Runesacpe»، «Monument Valley» و «Batman: Arkham Knight» اشاره کرد. دولت انگلیس از سال 2015 تا سال 2019 در شهرهای لندن و داندی انگلیس در غالب صندوق بازی‌های ویدئویی از این صنعت حمایت کرده و به ایجاد شغل و پرورش استعدادها و در تمام انگلیس می‌پردازد.
...

۱۶:۳۰ - ۱۳۹۴/۲۱/مهر
سفر واعظی به مجارستان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی که به دعوت رسمی مسئول برگزاری تلکام ۲۰۱۵ در بوداپست مجارستان به این شهر سفر کرده است، علاوه بر بازدید از آخرین دستاوردهای فناوری ارتباطات جهانی، در حاشیه این رویداد مهم با برخی وزرای ارتباطات کشورهای حاضر در این رویداد جهانی نیز دیدار و ملاقات دوجانبه‌ای را خواهد داشت.
در کنار این عرصه جهانی، میزگردی با حضور وزرا برگزار می‌شود که فرصت ارزشمندی برای تصمیم و اشتراک خط‌مشی‌های ICT و همچنین چشم‌انداز آتی مبنی بر تجارت ICT هر کشور محسوب می‌شود. در...

۱۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۱/مهر
Someone hacked uniformed services university
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکر موردنظر 8 وب‌گاه از وب‌گاه‌های دانشگاه خدمات نظامی آمریکا را هک کرده و ظاهر آن را تغییر داد. علاوه بر تغییر ظاهر وب‌گاه‌های موردنظر، هکر اطاعاتی مانند اسامی، ایمیل و رمز عبور کارکنان این دانشگاه را به سرقت برد.
هکر موردنظر ادعا می‌کند که 45 هزار ایمیل نظامی را به سرقت برده است. بااین‌وجود اطلاعات فاش شده در سطح اینترنت حاکی از آن است که 2014 ایمیل و رمز عبور به سرقت رفته است.
در مصاحبه‌ای خصوصی با رسانه‌ها، هکر موردنظر گفت که این حمله را در دفاع از...

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۲۱/مهر
حمله به سامسونگ
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت آمریکایی  لوپ‌پی (LoopPay)، سازنده کیف پول دیجیتال و نرم افزارهای تلفن همراه، چند روز پیش هدف حمله هکرها قرار گرفت. مقامات آمریکایی، هکرهای چینی را به عنوان عاملان این حمله معرفی می‌کنند. شرکت LoopPay، به تازگی توسط شاخه آمریکایی سامسونگ الکترونیک خریداری شده است. بعد از آن سامسونگ اقدام به تولید بستر نرم افزاری واحدی برای سامانه پرداخت بانکی، بر روی گوشی‌های تولیدی خود کرد.
بعد از انجام این حمله، مشتریان سامسونگ به شدت نگران اطلاعات حساس خود هستند. ...

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۴/۲۱/مهر
ساخت انگشت رباتیک دارای حس و شکل طبیعی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دانشمندان دانشگاه فلوریدا آتلانتیک شیوه حرارتی نوینی را به کار گرفته‌اند تا به انگشتان رباتیک حس و شکل طبیعی بدهند. محققان امیدوارند که محصول جدید و شبه واقعی آن‌ها با توانایی خم و راست شدن به هنگام گرم و سرد شدن، بتواند در ربات‌های زیرآب و در نهایت در ابزار پروتزی پیشرفته مورد استفاده قرار بگیرد.
محققان کار خود را با استفاده از یک مدل طراحی سه‌بعدی انگشت انسان آغاز کردند. برای این کار، آن‌ها یک مدل از انگشت را ایجاد کرده، سپس به چاپ سه‌بعدی قالب درونی و...

۱۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۲۱/مهر
Dell acquired EMC
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت دل سازنده‌ی انواع رایانه و سخت‌افزارهای رایانه‌ای، با پرداخت 65 میلیارد دلار برای خرید شرکت ای‌ام‌سی سازنده سخت‌افزارهای ذخیره اطلاعات رکوردهای قبلی را جابجا کرد. دل برای این خرید از حمایت مالی شرکت سرمایه‌گذاری سیلور لیک (Silver Lake) بهره‌مند شده است.
شرکت ای‌ام‌سی در زمینه‌های ذخیره‌ی داده، امنیت اطلاعات، تجزیه‌وتحلیل، محاسبات ابری و ... به شرکت‌های و سازمان‌های مختلف خدمات ارائه می‌دهد. این شرکت به مراکز تجاری در زمینه‌های ذخیره‌سازی، مدیریت،...

۱۴:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۱/مهر
 سازمان نظام صنفی رایانه‌ای
به گزارش سایبربان

به گزارش فناوری اطلاعات سایبربان؛ بهناز آریا، رئیس کمیسیون امنیت فضای تبادل اطلاعات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، با اشاره به اهداف بالادستی نظام برای تحقق امنیت سایبری در کشور و اقداماتی که تاکنون در این زمینه انجام شده است اظهار داشت: مهم‌ترین سند بالادستی در حوزه امنیت سایبر، سند افتا – امنیت فضای تبادل اطلاعات – است که در آن الزاماتی را در این حوزه برای دولت و بخش خصوصی فعال در این بخش تعریف کرده است.
وی گفت: اما آنچه در آمار مطرح‌شده از پایش شاخص‌های فناوری اطلاعات کشور به چشم می‌خورد، با...

۱۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۲۱/مهر
هند؛ میزبان سایبری هلند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ گروهی از نمایندگان شهرداری لاهه‌ی هلند از هند بازدید خواهند کرد. هدف از این سفر همکاری با هند در حوزه‌ی امنیت سایبر و تبادل اطلاعات در این زمینه میان سازمان‌های دولتی، بخش صنعتی و مؤسسات تحقیقاتی دو کشور است.
هلند تصمیم دارد رویکرد امنیت سایبر خود مبنی بر همکاری میان دولت، بخش تجاری و بخش آموزشی برای مبارزه با جرائم سایبری در هند پیاده کند. هلند، همکاری میان این سه بخش را مثلث طلایی برای پیشرفت در امنیت سایبر می‌داند.
جوزیا ون آرتسن (Jozia Van Aartsen)،...

۱۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۲۱/مهر
ساختمان‌های هیبریدی - الکتریکی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت تسلا (Tesla) می‌خواهد ثابت کند که باطری‌های ساخته شده توسط آن‌ها تنها برای صرفه‌جویی در هزینه ساخته نشده‌اند. یک شرکت توسعه املاک در کالیفرنیا، اعلام کرد می‌خواهد اولین شرکت توسعه املاکی باشد که برای ذخیره‌ی انرژی و تأمین برق ساختمان‌های خود در کالیفرنیای آمریکا از باطری‌های شرکت تسلا استفاده کرده و ساختمان‌های هیبریدی-الکتریکی1  بسازند. در فاز اول این طرح 24 ساختمان اداری این شرکت از این فناوری باطری‌های تسلا پشتیبانی خواهند کرد. به کمک این...

۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۱/مهر
همکاری امنیت سایبر عمان و مالزی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کشورهای عمان و مالزی، تفاهم‌نامه‌ی همکاری امنیت سایبری امضا کردند. سلیم الرزیقی، مدیر اجرایی سازمان فناوری اطلاعات عمان و امیرالدین بن عبدالوهاب، مدیر اجرایی اداره‌ی امنیت سایبر مالزی در دیدار با یکدیگر این تفاهم‌نامه را امضا کردند.
دو کشور متعهد شدند تجربه‌ها و اطلاعات خود در حوزه‌ی امنیت سایبر را به اشتراک بگذارند. جرم‌شناسی دیجیتال، مدیریت خطرها، حفاظت از سازمان‌های زیرساخت و افزایش همکاری در زمینه‌ی حوادث سایبری و پاسخگویی به آن‌ها، از دیگر مفاد این تفاهم‌...

۱۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۱/مهر