پردازنده‌های ناهمگن (بخش دوم)
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بنیاد HSA با هدف ایجاد استاندارد در زمینه‌ی برنامه‌نویسی برای تراشه‌هایی که از معماری  HSA استفاده می‌کنند، به وجود آمد.
پاتریک مورهد (Patrick Moorhead)، تحلیلگر ارشد شرکت «1Moor Insights & Strategy»، گفت: «اگر کسی بخواهد جی‌پی‌یو یا هر چیز دیگری به غیر از سی‌پی‌یو که سرعت پردازش را افزایش می‌دهد استفاده کند یا مشکلات فراوانی روبه‌رو خواهد شد. بعضی شرکت‌ها مانند اپل و فیس‌بوک برنامه‌نویسانی با نام نینجاهای برنامه‌نویس (...

۱۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۸/مهر
ترسیم آینده ی انگلیس با بازی ماینکرفت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ یکی دیگر از بازی هایی که در برنامه‌ی کریپینکس از آن استفاده شده است.  بازی‌آسمان‌خراش مجازی1 نام دارد. در این بازی بازیکن شخصیت مورد علاقه‌ی خود را ساخته و وارد بازی می‌شود. پس از شروع بازی، بازیکن باید به اکتشاف محیط بپردازد و معماهای بازی را که بر پایه‌ی آزمون‌های سایبری طراحی شده را حل کند.

استفانی دامان (Stephanie Daman)، مدیر اجرایی برنامه‌ی چالش امنیت سایبر انگلیس، گفت: «افراد کمی در نسل فعلی هستند...

۱۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۸/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سید مرتضی موسویان با بیان اینکه تولیدکنندگان محتوای فارسی و دولت الکترونیک باید با حضور پررنگ تر خود، سهم بیش‌تری را در نمایشگاه جیتکس داشته باشند اظهار داشت: عنوان امسال نمایشگاه جیتکس امارات، «آینده اشیا» است و  انتظار می‌رود با پروژه‌هایی مربوط به سال‌های آینده روبه‌رو شویم که فعلا در مرحله تست قرار دارند و تجاری نشده اند.
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با تاکید براینکه نمایشگاه جیتکس نسبت به دیگر نمایشگاه‌های منطقه خاورمیانه ارزش...

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۸/مهر
پردازنده‌های ناهمگن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معماری سیستم‌های ناهمگن (HSA)، نوعی معماری است که در آن واحدهای پردازشی مثل پردازنده‌ها و کارت‌های گرافیک به صورت همزمان به بیت‌های حافظه دسترسی دارند و به صورت بهینه از آن استفاده می‌کنند. از نمونه‌های اولیه این فناوری می‌توان به تراشه‌های روی برد (SoC) یا APU شرکت AMD اشاره کرد. برای استفاده از این پردازنده‌ها نرم‌افزارها نیز باید بهینه شوند تا توسعه‌دهنده‌ها بتوانند برای این پردازنده‌ها برنامه‌نویسی کنند.
این پردازنده‌ها مصرف برق کم و عملکرد بهتری...

۱۴:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۸/مهر
عملکرد انگلیس در تشخیص حملات سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان، طبق گزارش شرکت حسابداری چندملیتی پرایس‌ واتر هاوس کوپرز (PwC)، تقریباً 10 درصد از شرکت‌های انگلیسی نمی‌دانند هدف چه تعداد حمله‌ی سایبری بوده‌اند و 14 درصد آن‌ها نمی‌دانند این حملات چگونه اتفاق افتاده‌اند.
این شرکت با مصاحبه بیش از هزار نفر از مدیران اجرایی در 127 کشور دنیا، از نحوه‌ی مواجهه با حملات سایبری توسط این افراد آگاه شد. 637 نفر از این مدیران از کشور انگلیس بودند.
همچنین بسیاری سازمان‌ها با روش‌های تشخیص و جلوگیری از حملات سایبری آگاه نیستند،...

۱۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۸/مهر
گزیده اخبار سایبربان
به گزارش سایبربان

سر خط مهم‌ترین اخبار منتشره در این ویدئو به شرح زیر است:

دودلی امریکا در تحریم یا عدم تحریم سایبری چین و روسیه

شناسایی امریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین سارق اینترنتی

تولید تراشه‌ی بیولوژیک جهت دور زدن موانع امنیتی توسط شرکت کسپرسکی

تکاپوی برزیلی‌ها در بستن قراردادهای امنیتی با کشورهای مختلف به‌منظور بالابردن ضریب امنیت سایبری بازهای المپیک 2016 ریو

تهیه پیش‌نویس جدید توسط ژاپن جهت تعیین راهبردهای امنیت سایبر و ... .

شما بیننده محترم می‌توانید...

۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۸/مهر
شنل دی الکتریک پهپادهای آمریکایی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس ادعای جدید مقامات آمریکایی، ناوگان پهپادهای مهاجم این کشور به زودی به قابلیتی دست خواهند یافت که شناسایی و از کار انداختن آنها دشوارخواهد شد. این کار به لطف فناوری خاصی انجام خواهد گرفت که در دانشگاه سان دیه گو (UC San Diego) در حال ساخت و توسعه است. ماه گذشته، پرفسور بوباکار کانته (Boubacar Kante)، استاد دانشگاه سان دیه گو و تیم همراه وی، نتایج تحقیقات خود را در این زمینه منتشر کردند و اعلام کردند که در ماه جاری، گزارش جداگانه‌ای را نیز به وزارت دفاع آمریکا...

۱۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۸/مهر
استفاده‌ی کارشناسان امنیت سایبر انگلیس از بازی ماینکرافت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اخیراً برنامه‌ی کریپینکس (Crypinx) توسط دفتر کابینه انگلیس، وزارت فرهنگ و ورزش برای برنامه‌ی چالش امنیت سایبر انگلستان (Cyber Security Challenge UK) منتشر شده است. تمرکز این برنامه بر روی امنیت سایبر بازی‌ها، مسابقات ورزشی، رمزنگاری و بررسی فرصت‌های شغلی است. این برنامه  یک پلتفرم مبتنی بر مرورگر و الهام گرفته از بازی‌های آنلاین کلان، برای اجرای بازی‌های مبتنی بر امنیت سایبر است. 
این برنامه توسط خدمات ابری «Skyscape Cloud» پشتیبانی شده و بر اساس بازی‌های...

۱۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۸/مهر
امنیت شبکه های اجتماعی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سید هادی سجادی، معاون سازمان فناوری اطلاعات در این رابطه اظهار داشت: «نظام تضمین امنیت شبکه‌های اجتماعی توسط مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) و با همکاری مرکز راهکارهای هوشمند دانشگاه شریف در حال تدوین است.»
وی گفت: «در این آیین‌نامه، الزامات فعالیت شبکه‌های اجتماعی داخلی مدنظر است و قوانینی تدوین می‌شود که این شبکه‌ها از موتورهای امن و در صورت امکان، موتور بومی استفاده کنند. همچنین بررسی میزان آسیب‌پذیری و اینکه در چه شرایطی قرار دارند...

۱۱:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۸/مهر
هواپیمای هکری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ لزوم هک کردن شبکه‌های نظامی دشمن در مواقع جنگ، راهکاری شناخته‌ شده برای تمامی ارتش‌های جهان است. تمامی ارتش‌های دنیا، در مواقع جنگ از تجهیزات خاصی برای از بین بردن ارتباطات دشمن استفاده می‌کنند. به‌تازگی نیروی هوایی آمریکا ادعا کرده است، باوجوداینکه هیچ ارتشی در سطح دنیا، مجهز به ابزاری تمام‌عیار برای نابود کردن شبکه‌های نظامی دشمن و از کار انداختن سامانه‌های مدیریت و کنترل آنها نیست؛ این موضوع یکی از اهداف راهبردی مقامات آمریکایی محسوب می‌شود.
ژنرال بورک...

۰۹:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۸/مهر