ساخت برنامه برای ویندوز 10 توسط فیس‌بوک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ روز گذشته در رویداد سخت‌افزاری مایکروسافت در نیویورک اعلام شد برنامه‌ی فیس‌بوک به عنوان یک برنامه‌ی یونیورسال1 (Universal App)  در فروشگاه ویندوز 10 قرار گرفت. این برنامه به کاربرهای ویندوز 10 و تلفن‌های هوشمند این امکان را می‌دهد تا بدون نصب یک نرم‌افزار واسط و یا استفاده از مرورگرها وارد حساب کاربری فیس‌بوک خود بشوند.
تری مایِرسون (Terry Myerson)، مدیر بخش ویندوز و سخت‌افزارهای مایکروسافت، در این مراسم اعلام کرد که تا این...

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۵/مهر
شیوههای حضور ایران در بازار ارتباطات بینالملل اعلام شد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت کشور مشارکت در کنسرسیوم‌های بین‌المللی برای ارائه خدمات در سطح بین‌الملل، ترانزیت ارتباطات مخابراتی منطقه مشابه با پروژه EPEG، توزیع محتوا در ایران و منطقه CDN، ارائه خدمات ‌هاست و تله هاستینگ را از شیوه‌های حضور ایران در بازار ارتباطات بین‌الملل اعلام کرد.
محمود خسروی از شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان فراهم آورنده اصلی Core مرکزی شبکه مخابراتی ایران، یاد کرد و افزود: «شرکت ارتباطات زیرساخت وظیفه تأمین...

۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۵/مهر
معاون اول رییس‌جمهور سایبربان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ آیین‌نامه‌ی توسعه و گسترش کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات، ۱۱ شهریورماه امسال به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت اقتصاد و امور دارایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و نیز به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی به تصویب رسید.
این آیین‌نامه از سوی معاون اول رییس‌جمهور به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت اقتصاد و امور دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، معاونت علمی و فناوری...

۱۴:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۵/مهر
مرورگر سافاری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مهم‌ترین اطلاعات غیرضروری در هنگام بارگذاری یک صفحه وب شامل تبلیغات و نظرات بسیار زیاد کاربران می‌شود. نه‌تنها مدت‌زمانی باید صرف بارگذاری این کامنت‌ها و تبلیغات شود بلکه حجم اینترنت نیز خود به خود مصرف می‌شود.

Shut Up یکی از برنامه‌های تحت iOS است که به مرورگر پیش‌فرض این سیستم‌عامل یعنی Safari امکان بلاک تمام نظرات کاربران در فضای مجازی را می‌دهد. این برنامه سایت‌های زیادی را تحت پوشش خود دارد.

ابتدا Shut Up را نصب و آن را در تنظیمات Safari دستگاه خود...

۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۵/مهر
اینترنت اشیا سایبربان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت سایبر گیر (Cyber Gear) که یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه‌ی اتوماسیون صنعتی است، اولین فروشگاه محصولات هوشمند اینترنت اشیا را در غرب آسیا، به‌عنوان اولین نوع این فروشگاه در دبی ایجاد کرد.
این فروشگاه محصولاتی در قلمروهای اتوماسیون خانگی، پوشیدنی‌های هوشمند، گجت‌های هوشمند، ابزار بهداشت و درمان و اسباب‌بازی‌های هوشمند و حتی حیوانات خانگی که می‌توان آن‌ها را به اینترنت تجهیز کرد، ارائه می‌دهد.
بنا بر برخی گزارش‌ها تا سال 2020، پنجاه میلیون دستگاه در...

۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۵/مهر
تکمیل گروه‌های حفاظت سایبری نیروی زمینی آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ گروه‌های حفاظت سایبری با تهدیدات نوظهور مقابله خواهند کرد. CPTs نیازهای عملیات سایبری را برطرف می‌کنند و مراکز محلی سایبری را که وظیفه‌ی حفاظت از شبکه‌ها و امنیت آن‌ها را بر عهده دارند، تقویت خواهند کرد. همچنین طبق برخی گزارش‌ها، این گروه‌ها به ظرفیت‌های عملیاتی مقدماتی دست یافته‌اند. لازم به ذکر است که گروه‌های مذکور زیر چتر حمایتی فرماندهی سایبری آمریکا (U.S Cyber Command) هستند.
همچنین ارتش آمریکا این 20 گروه حفاظت سایبری را در تیپ حفاظت سایبری واقع در...

۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۵/مهر
سیستم‌عامل لینوکس شرکت HP
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در روز دوم برگزاری اجلاس لینوکس‌کان اعلام شد، شرکت HP سیستم‌عامل لینوکس خود را با نام اُپن‌سوییچ (OpenSwitch) تولید کرده است. اپن‌سوییچ سیستم‌عاملی مبتنی بر شبکه است. این سیستم‌عامل با هدف به کار گرفته شدن در سوییچ‌های شبکه ایجاد شده است. اُپن‌سوییچ به کارشناسان شبکه اجازه می‌دهد تا بدون محدودیت دست به نوآوری زده و ساخت و توسعه‌ی شبکه را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند.
این سیستم‌عامل توسط شرکت‌های اکتان (Accton)، آریستا (Arista)، بِرُدکم (...

۱۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۵/مهر
نارنجک دودزا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ همان‌طور که در بخش اول گفته شد، اغلب هکرها از حملات اختلال سرویس توزیع شده، برای فریب کارشناسان امنیتی استفاده خواهند کرد و ممکن است برخی از انواع حملات سایبری نظیر تهدیدات پیشرفته پایدار یا نفوذهای سایبری، بعد از انجام یک حمله اختلال سرویس توزیع شده صورت بپذیرد. اوگنی ویگوفسکی (Evgeny Vigovsky)، مدیر بخش حفاظت در برابر حملات اختلال سرویس شرکت کسپرسکی، دراین‌باره گفته است: «ترکیب حملات اختلال سرویس توزیع شده با سایر حملات سایبری، می‌تواند سبب چند برابر شدن میزان خسارت...

۱۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۵/مهر
برنامه ی Karma Police ستاد ارتباطات انگلیس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ طبق برخی اسناد فاش شده، ستاد ارتباطات دولت انگلیس (GCHQ)، در حال اجرای برنامه‌ای برای نظارت و جاسوسی گسترده از همه‌ی کاربران اینترنت در انگلیس است؛ این برنامه «Karma Police» نام دارد. GCHQ با استفاده از کابل‌هایی که در شهر کورنوال (Cornwall) قرار دارد، از داده‌های اینترنتی جاسوسی می‌کند. ایجاد این برنامه به هفت سال پیش برمی‌گردد و اسنودن به‌تازگی جزییات مربوط به آن را فاش کرده است.
این برنامه تمام جزییات وب‌گاه‌های بازدید شده، نام‌های کاربری و حتی رمزهای عبور...

۱۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۵/مهر
نارنجک دودزا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان امنیتی اعلام کرده‌اند هکرها و مجرمان سایبری از عملیات اختلال سرویس توزیع شده (DDOS) برای حمله به سازمان‌ها و نهادهای مختلف در سراسر جهان و همچنین پوششی برای حملات گسترده‌تر خود استفاده می‌کنند، البته تحقیقات جدید نشان می‌دهد شیوه‌های جدید حمله، روز به روز ارزان‌تر و کم‌هزینه‌تر می‌شوند و این موضوع برای مشاغل و صنایع یک هشدار محسوب خواهد شد. آنها باید به فکر راهکاری برای کاهش حجم تهدیدات روی شبکه‌های خود باشند، در غیر این صورت، رشد حملات اختلال سرویس توزیع‌شده،...

۰۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۵/مهر