یکپارچه‌سازی مدیریت امنیت اطلاعات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سید هادی سجادی در مورد تجمیع فعالیت نهادهای حاکمیتی در حوزه امنیت سایبری اظهار داشت: «موضوع تجمیع مطرح نیست اما قرار است در قالب طرح مدیریت یکپارچه، موضوع هم‌پوشانی موجود در بخش امنیت فضای تبادل اطلاعات کشور حذف شود.»
وی با اشاره به اینکه مراکز متعددی در حوزه امنیت سایبری در کشور فعال هستند اضافه کرد: «هم‌اکنون ۴ سازمان حاکمیتی از جمله سازمان پدافند غیرعامل، پلیس فتا، مرکز مدیریت راهبردی افتا ریاست جمهوری و معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری...

۱۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۴/مهر
در دیدار دبیر شورای عالی فضای مجازی با مراجع تقلید قم
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت اطلاعات سایبربان؛ پس از جلسه خصوصی شنبه شب ابوالحسن فیروزآبادی با رییس جمهور، وی روز گذشته در سفری یک روزه به قم، با آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله نوری همدانی و آیت‌الله جوادی آملی دیدار کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی روز گذشته در دیدار با فیرزآبادی به سرانه پایین تولیدات محتوای دینی و اسلامی در فضای مجازی پرداخت و گفت: «برای اسلامی سازی فضای مجازی نیازمند انقلاب در این عرصه هستیم.»
این مرجع تقلید اهمیت فضای مجازی و تولید محتوای...

۱۶:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۴/مهر
بندر بن سلطان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ مذاکرات در مورد خرید شرکت ایتالیایی هکینگ تیم، توسط یک تاجر سوری الاصل ساکن انگلستان مدیریت می‌شده است. وی که روابط بسیار دوستانه‌ای با خاندان سلطنتی عربستان داشته، به عنوان یک عنصر کلیدی در این معامله عظیم تجاری، حضور داشت . همچنین در این میان، ردپایی از رونالد اسپوگلی (Ronald Spogli) سفیر سابق ایالات متحده در ایتالیا نیز به چشم می‌خورد. اسپوگلی به صورت غیر مستقیم در هکینگ تیم سرمایه‌گذاری می‌کرده و ظاهراً مالک 26 درصد از سهام این شرکت در ایتالیا بوده است. لازم به...

۱۶:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۴/مهر
سرعت گرفتن توسعه‌ی لینوکس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دو موضوع از سه موضوع بیان شده در مورد سرعت بخشیدن به توسعه‌ی لینوکس است. شان گاولی (Sean Gasuley)، مؤسس شرکت تحلیل داده‌های کویید (Quid)، گفت : « تنها با قطعی 5 میلی‌ثانیه‌ای در کابل جدیدی که در زیر آب در لندن کشیده شده است، بورس با قطعی 7 دقیقه‌ای مواجه شد و خزانه‌داری اعلام کرد که کشور وارد بحران شده است.»
پروژه‌ی افزایش سرعت توسعه‌ی لینوکس، باعث شده تا شرکت‌هایی مانند گوگل، اینتل، اِی‌آر‌اِم، آلترا و تکزاس اینسترومنت با یکدیگر همکاری کنند.
به نظر...

۱۵:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۴/مهر
هشدار استرالیا در مورد حملات سایبری
به گزارش سایبربان

سازمان مدیریت سیگنال استرالیا در مورد احتمال حملات سایبری که ممکن است از سوی گروه خلافت سایبری صورت گیرد، هشدار داد. مقامات سازمان مدیریت سیگنال استرالیا اعلام کردند که ممکن است این حملات به نیروگاه‌های برق، برج‌های کنترل خطوط هوایی، بانک‌ها و ... صورت گیرد. استفان دی (Stephen Day)، یکی از مقامات سازمان مدیریت سیگنال‌های استرالیا (Australian Signals Directorate) گفت: «سال گذشته یازده هزار حمله به استرالیا را شناسایی کردیم. شاید این آمار بخشی از حملات باشد.» باید این نکته را افزود که فعالیت این...

۱۵:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۴/مهر
سرعت یافتن توسعه‌ی لینوکس
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در روز اول برگزاری اجلاس لینوکس‌کان (Linuxcon) امسال، اطلاعات جدیدی از پروژه‌های پیش روی بنیاد لینوکس اعلام شد.

جیم زملین (Jim Zemlin)،  مدیر اجرایی بنیاد لینوکس، گفت: «اولین روز برگزاری این اجلاس در بیست و چهارمین سالگرد عرضه‌ی اولین هسته  لینوکس و سی‌امین سالگرد تاسیس بنیاد برنامه‌های رایگان است.»
همچنین زملین اعلام کرد بر اساس بررسی‌های انجام شده در چند سال گذشته ارزش کدهای لینوکس به بیش از 5 میلیارد دلار...

۱۵:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۴/مهر
هتل های ترامپ
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ دونالد ترامپ، مدیرمجموعه هتل‌های ترامپ اعلام کرد هکرها در فاصله ماه می سال 2014 تا ژوئن 2015، توانسته‌اند به سامانه‌ تبادلات آنلاین شعبات مختلف این هتل‌ در ایالت‌های آمریکا دسترسی پیدا کنند. در این حمله، شعبات این هتل در ایالت‌های نیویورک، میامی، شیکاگو، هاوایی، لاس‌وگاس و تورنتوی کانادا آسیب دیده‌اند. در اثر این حمله، اطلاعات کارت‌های اعتباری مشتریان مجموعه هتل‌های ترامپ در این هفت ایالت، به سرقت رفته است. البته مسئولین امنیتی تأکید کرده‌اند که تاکنون هیچ خبری مبنی...

۱۴:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۴/مهر
مدیریت امنیت اطلاعات یکپارچه می‌شود
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سید هادی سجادی، معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات، در مورد تجمیع فعالیت نهادهای حاکمیتی در حوزه امنیت سایبری اظهار داشت: «موضوع تجمیع مطرح نیست اما قرار است در قالب طرح مدیریت یکپارچه، موضوع همپوشانی موجود در بخش امنیت فضای تبادل اطلاعات کشور حذف شود.»
وی با اشاره به اینکه مراکز متعددی در حوزه امنیت سایبری در کشور فعال هستند اضافه کرد که هم‌اکنون ۴ سازمان حاکمیتی از جمله سازمان پدافند غیرعامل، پلیس فتا، مرکز مدیریت راهبردی افتا ریاست جمهوری و معاونت امنیت...

۱۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۴/مهر
Anonymous launches operation black october against the banking sector
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروه هکری ناشناس اعلام کرده است که در حال تلاش برای آماده‌سازی حمله به موسسه‌های مالی و بانکی است.
گروه هکری ناشناس ویدئویی را منتشر کرده و در آن اعلام کرده است که کمپینی به نام عملیات اکتبر سیاه (Operation Black October) را علیه بانک‌ها راه خواهد انداخت. همچنین، گروه هکری ناشناس در این ویدئو به مشتریان بانک‌ها هشدار داده است که پول‌های خود را از بانک‌ها خارج کنند.
گروه هکری ناشناس به کاربران هشدار داده است تا:
- تمام پول‌های خود را از بانک خارج...

۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۴/مهر
قرارداد وزارت امنیت داخلی آمریکا با ریتیون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ با توجه به فراگیر شدن تهدیدات سایبری و ادعای آمریکا مبنی بر حمله به اداره‌ی مدیریت کارمندان و سرقت 5.6 میلیون اثرانگشت افراد، وزارت امنیت داخلی آمریکا قراردادی 5 ساله با شرکت ریتیون منعقد کرد. هدف از این قرارداد حفاظت از سازمان‌های دولتی آمریکا است. در برخی گزارش‌ها ارزش این قرارداد 1 میلیارد دلار ذکر شده است. یکی از مدیران اطلاعاتی ریتیون گفت: «ریتیون در سال‌های اخیر، 3.5 میلیارد دلار برای افزایش ظرفیت‌های امنیت سایبری سرمایه‌گذاری کرده است. ما قصد داریم که بهترین...

۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۴/مهر