هک شدن متروی سئول توسط کره شمالی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ مقامات سئول مدعی شده‌اند سال گذشته، کره شمالی یک حمله سایبری را علیه شبکه متروی سئول انجام داده است. به اعتقاد کارشناسان امنیتی کره جنوبی، حمله مذکور  حد فاصل ماه‌های مارس تا آگوست 2014 اتفاق افتاده و چندین سرور اصلی کنترل متروی سئول را هدف قرار داده است. این سرورها، چهار خط اصلی متروی سئول را مدیریت می‌کنند.
مقامات سئول در این رابطه گفتند بعد از بررسی بدافزار مورد استفاده در این حمله، مشخص گردید کدهای استفاده شده در این بدافزار، مشابه کدهایی است که در حملات...

۱۷:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۳/مهر
کاربران ایرانی اندرویدی، در معرض خطر انواع بدافزارهای جدید
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کمپانی ترند میکرو  نوشته است، بدافزار موسوم به «Ghost Push» روزانه 600 هزار کاربر اندرویدی را آلوده می‌کند.
بر این اساس 39 اپلیکیشن معروف ازجمله «WiFi Enhancer»، «Super Mario»، «MemoryBooster»، «WordLock» و «Amazon» که از سایت‌هایی غیر از فروشگاه گوگل دانلود می‌شوند به این بدافزار آلوده بوده و تلفن هوشمند و تبلت کاربر را در اختیار حمله‌کننده و سوءاستفاده کننده از بدافزار قرار می‌دهد.
این در حالی است که کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌های طولانی‌مدت نرم‌افزاری و...

۱۴:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۳/مهر
ماهواره استرالیا برای ارائه‌ی اینترنت پرسرعت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ استرالیا پس از پرتاب موفقیت‌آمیز یکی از دو ماهواره جدید که به‌طور خاص برای شبکه ملی باند پهن این کشور طراحی شده، یک گام به اینترنت پرسرعت نزدیک‌تر شد. این ماهواره نیم میلیارد دلاری که به نام «Sky Muster» توسط بیلی بروکس، دانش‌آموز شش‌ساله قلمرو شمالی استرالیا نام‌گذاری شد، چند روز گذشته از گویان فرانسه به فضا پرتاب شد.
فرانسیس کری، سخنگوی شبکه ملی پهنای باند (NBN)، اظهار کرد: «این یکی از بزرگ‌ترین ماهواره‌های ارتباطی در جهان است و هدف از ساخت آن، ارائه...

۱۴:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۳/مهر
اسراییل به دنبال جلب‌توجه شرکت‌های فناوری اطلاعات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کابینه‌ی رژیم صهیونیستی مزایایی را به کارمندان حوزه‌ی سایبری در بئر سبع اختصاص داده است تا از این راه شرکت‌های فناوری اطلاعات و متخصصین سایبری برای سرمایه‌گذاری در این منطقه جلب کند.
برخی گزارش‌ها بیان کرده‌اند که حدود 2500 کارمند در طی ده سال آینده در این منطقه به کار مشغول می‌شوند. همچنین مقامات صهیونیست امیدوار هستند تا با اجرای این برنامه بتوانند پیشرفت سریعی در حیطه‌ی سایبری به دست آورند.
برخی آمارها نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی در سال 2014 حدود 2.5...

۱۴:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۳/مهر
روسیه در تلاش برای تحریم یاهو
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ سرویس نظارتی مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات فدرال روسیه به نام «Roskomnadzor» قصد دارد دسترسی به بیشتر خدمات شرکت یاهو را ممنوع کند.
چندی پیش یاهو، ویدئویی را که داعش آن را ساخته بود منتشر کرد و سرویس نظارتی روسیه از این شرکت خواست تا این ویدئو را حذف کند. بعد از امتناع یاهو از پاسخگویی، روسیه دسترسی به صفحه‌ی ویدئوی مذکور را ممنوع کرد. حتی برخی مقامات این کشور اظهار کردند امکان دارد روسیه دسترسی به تمامی خدمات یاهو را نیز ممنوع کند.
چندی پیش نیکولای...

۱۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۳/مهر
Cyber security drill importance
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت نرم‌افزاری لیبرمن (Liberman) در نمایشگاه بلک‌هت 2015 تحقیقی را در مورد برگزاری مانور امنیت سایبر در شرکت‌های تجاری انجام داد که نشان می‌دهد، در 63 درصد از شرکت‌های تجاری مانور امنیت سایبر برگزار می‌شود.
92 درصد از متخصصان امنیت‌ اطلاعات و متخصصان فناوری اطلاعات شرکت‌کننده در این تحقیق، بر این باورند که مانور امنیت سایبر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
به گفته‌ی 44 درصد از متخصصان شرکت‌کننده در این تحقیق، بخش امنیت و فناوری اطلاعات، جایگاه مهمی در...

۱۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۳/مهر
دستکشی برای کمک به ناشنوایان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دانشمندان پیوسته در حال تحقیق برای ساخت ابزارهایی برای بهبود زندگی معلولان هستند؛ به عنوان مثال در گذشته نوعی عینک خاص برای افراد نابینا ساخته شده بود که به آن‌ها دید محدودی از محیط ارائه می‌کرد.
دانشمند و محققی جوانی، از دانشگاه گلداسمیث لندن (Goldsmiths University) دستکش هوشمندی ساخته است که می‌تواند علائم زبان ناشنوایان را به متن و صدا تبدیل کند. این دستکش «SignLanguageGlove» نام‌ گرفته است. هدف او از این کار ایجاد راهی برای...

۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۳/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، تمامی پهبادها از معماری مشابه استفاده می‌کنند و تجهیزات پایه در همگی آن‌ها مشترک است. این تجهیزات شامل موتور، باتری، حس‌گرها، GPS، ژیروسکوپ، گیرنده رادیویی از راه دور، کنترلر سرعت و کنترلر پرواز، می‌شوند.

محققان امنیتی اعلام کردند، توانسته‌اند کنترلر پرواز را هک کنند. اکثر پهبادها از کنترلر پرواز شرکت‌هایی مانند ArduPilotMega، Pixhawk، MultiWii،...

۱۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۳/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، نوع جدیدی از بدافزار اینترنت اشیا شناسایی‌شده است که Linux.Wifatch نام دارد. این بدافزار تاکنون هزاران شبکه اینترنت اشیا را آلوده کرده و یک بات‌نت قوی ایجاد کرده است. اما تاکنون به‌طور مشکوکی از این قدرت در پیاده‌سازی حمله‌های مخرب، استفاده‌نشده است.

بک‌دوری که توسط بدافزار Wifatch در تجهیزات اینترنت اشیا ایجاد می‌شود، توانایی اعمال مخرب مختلفی ازجمله مسمومیت DNS و هدایت...

۰۹:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۳/مهر
تاکسی های هوشمند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در سال 2020 المپیک تابستانی در شهر توکیو، پایتخت ژاپن برگزار می‌شود و قرار است از این تاکسی‌ها برای خدمات‌رسانی به مردم و شرکت‌کنندگان در رقابت‌ها استفاده شود. آزمایش‌ها در این زمینه در جنوب شهر توکیو صورت خواهد گرفت و مسافران برای جابجایی در مسیرهای ساده و مستقیم از تاکسی‌های یاد شده استفاده می‌کنند.
ربات تاکسی شرکتی است که با همکاری شرکت اینترنتی DeNA و شرکت ZMP در حوزه فناوری خودروهای بدون راننده تأسیس شده است. دولت ژاپن برنامه‌های گسترده‌ای برای تسریع استفاده...

۰۹:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۳/مهر