کشف دو آسیب‌پذیری امنیتی در TrueCrypt
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان: کاربران ویندوز که از «TrueCrypt» برای رمزگذاری هارد درایوها استفاده می‌کنند دارای مشکلات امنیتی هستند. یک محقق امنیتی دو آسیب‌پذیری بحرانی را در TrueCrypt شناسایی کرده است.
برنامه TrueCrypt از طریق تولیدکننده اصلی آن پشتیبانی نمی‌شود؛ اما به عنوان یکی از گزینه‌های رمزگذاری در ویندوز باقیمانده است. این مسئله محققان را ترغیب کرد تا حفره‌های موجود در برنامه را شناسایی کنند.
جیمز فورشو (James Fvrshv)، یکی از اعضای گروه «Google’s Project Zero» که آسیب‌پذیری‌های...

۱۵:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۱/مهر
Microsoft acquired Havok
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر واحد ایکس باکس شرکت مایکروسافت که در اجلاس توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی در سان‌فرانسیسکو سخن می‌گفت، اظهار داشت: "ویندوز 10 از سازگاری بالایی با کنسول بازی ایکس باکس برخوردار است و دارای برنامه خاص ایکس‌باکس، قابلیت ضبط و به اشتراک‌گذاری روند بازی‌ها از طریق Xbox Live و ... است."
فیل اسپنسر همچنین تأیید کرده است که مایکروسافت شرکت Havok، سازنده یک موتور فیزیکی سه‌بعدی مشهور بازی را از اینتل خریداری کرده است.
موتور...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۱/مهر
معاون رسانه ملی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مهدی اخوان بهابادی با اشاره به حرکت فنّاوری به سمت خدمات ویدئو و تصویر، اظهار داشت: «در آینده نزدیک عمده ترافیک شبکه‌های ارتباطی را خدمات تصویری به خود اختصاص خواهد داد. بر این اساس صداوسیما نیز به‌عنوان متولی فراگیر صوت و تصویر در کشور، تعامل و همکاری جدیدی را در قالب اجرای پروژه تلویزیونِ اینترنتی (IP TV) با شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات آغاز کرده است.»
عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه طی یک فراخوان عمومی، سازمان صداوسیما پس از بررسی اسناد،...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/مهر
افزایش عمر باطری با یادگیری از کاربر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان شرکت مایکروسافت بر روی روشی کار می‌کنند که با استفاده از فناوری‌های امروزی عمر باطری لپ‌تاپ‌ها را افزایش می‌دهد. این روش به زودی به کاربرها کمک خواهد کرد تا اگر در زمان برگزاری یک جلسه شارژ لپ‌تاپ آن‌ها تمام شد برای جلسه بعدی به سرعت آن را شارژ کنند. همچنین به زودی ممکن است این امکان فراهم شود که لپ‌تاپ‌ها شارژ کافی برای یک مسافت طولانی را داشته باشند و خاموش نشوند.
مایکروسافت برای ساخت این باطری‌ها از الگوریتم یادگیری ماشینی، نرم‌افزاری هوشمند و...

۱۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۱/مهر
تلگرام از دسترس خارج شد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پی اختلال در شبکه‌ی اجتماعی خارجی تلگرام اعلام کرد که این اختلال مربوط به زیرساخت‌های ارتباطی ایران نبوده و هیچ قصدی برای فیلتر کردن آن نیز وجود ندارد.
شبکه اجتماعی تلگرام از ظهر امروز برای بسیاری از کاربران ایرانی مختل شده است.
محمدرضا فرنقی زاد، مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این باره تأکید کرد که این اختلال ارتباطی به وزارت ارتباطات ندارد.
وی گفت: «ما این شبکه را فیلتر نکرده‌ایم و...

۱۴:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/مهر
مشاور سایبری اوباما
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یکی از مشاوران ارشد باراک اوباما، در امور سایبری، پس از دو سال همکاری کاخ سفید را  ترک کرد. مدیران ارشد کاخ سفید تلویحاً این موضوع را تائید کرده‌اند.
وبگاه فدرال تایمز (Federal Times) در خبری اعلام کرد که آری شوارتز (Ari Schwartz)، مدیر ارشد امنیت سایبری شورای امنیت ملی آمریکا (US National Security Council)، از سمت خود کناره‌گیری کرد.
کاخ سفید تا این لحظه درباره خروج ناگهانی شوارتز، سکوت کرده و دلیل خاصی را نیز برای این موضوع اعلام نکرده است؛ اما یکی از...

۱۴:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/مهر
Shifu attacked English banks
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروه تحقیق و توسعه‌ی IBM X-Force Security ادعا می‌کند جرم‌افزاری به نام شیفو را یافته که 18 موسسه‌ی مالی و بانکی در انگلستان را هدف حمله قرار داده است.
این بدافزار، رمز عبور و اطلاعات جزئی کاربران را از فرم‌های آنلاین آنها جمع‌آوری کرده و به مجرمان اجازه می‌دهد کنترل حساب بانکی قربانی را در دست گرفته و حساب‌ها را تخلیه کنند. باج افزار شیفو حدود یک ماه پیش برای اولین بار در...

۱۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۱/مهر
رمزنگاری کوانتومی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یک تیم تحقیقاتی متشکل از توشیبا، «1ADVA» و بی‌تی «2BT» در انگلستان موفق شدند، رکورد جهانی انتقال اطلاعات به صورت امن را با روشی که اطلاعات را با سرعت 200 گیگابیت در ثانیه و تا فاصله‌ی 100 کیلومتر انتقال دهد، جابه‌جا کند. این تیم موفق شده تمام کلیدهای اطلاعات رمزنگاری شده که بر روی فوتون‌ها بارگذاری می‌شود را بدون مشکل، منتقل کند.
این خبر در حالی منتشر شد که چند روز قبل نیز یک تیم آمریکایی موفق شده بودند اطلاعات را به کمک فوتون‌ها در فاصله‌ای...

۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/مهر
T-Mobile customer's data got stolen
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرها به سامانه‌ها و شبکه‌های رایانه‌ای شرکت اکسپریان (Experian) نفوذ کرده و به دنبال آن اطلاعات 15 میلیون کاربر شرکت مخابراتی تی‌موبایل را به سرقت بردند.
تی‌موبایل از خدمات شرکت اکسپریان برای پردازش فرم‌های درخواست اعتبارِ مشتریان و بررسی اعتبار آنها استفاده می‌کند.
اطلاعات به سرقت‌رفته شامل نام، آدرس، تاریخ تولد، اطلاعات رمزنگاری‌شده و شماره تأمین اجتماعی مشترکان تی‌موبایل بود. علاوه بر اطلاعات فوق، شماره‌های شناسایی مهم کاربران مانند شماره گواهینامه‌ی...

۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، پس از آسیب‌پذیری نرم‌افزار TrueCrypt، حال نوبت WinRAR است که میلیون‌ها کاربر را به دلیل آسیب‌پذیری zero day در معرض خطر قرار دهد.

آخرین نسخه نرم‌افزار WinRAR به شماره 5.21 داری آسیب‌پذیری اجرای کدهای مخرب از راه دور است. این آسیب‌پذیری به دلیل تابع Text and Icon در ماژول Text to display in SFX window است...

۰۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/مهر