Mohammad Saddooghi
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مهندس وحید صدوقی با بیان این موضوع که تم اصلی همراه اول در این نمایشگاه ارائه سرویس‌های باند پهن بوده است، گفت: همراه اول در نمایشگاه امسال بخشی از ۲۴۰۰ محصول حوزه ارزش‌افزوده خود را به‌عنوان نمونه ارائه داد که بخش اعظمی از این محصولات تاکنون به مشترکین ارائه‌شده و مابقی نیز طی ۳ تا ۴ ماه آینده به مشترکین ارائه می‌شود.
وی در ادامه گفت: یکی از نقاط قوت همراه اول، ارائه سرویس‌های متنوع با محتوای فرهنگی، ورزشی، فیلم، کتاب و... با تأکید بر امنیت اطلاعات گوشی‌...

۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۹/مهر
اقدام تانزانیا در مبارزه با جرائم سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ با توجه به افزایش استفاده از اینترنت و به‌تبع آن افزایش تهدیدات و جرائم سایبری، کشورهای مختلف برای جلوگیری از این جرائم، هزینه‌های کلانی می‌کنند. قاره‌ی آفریقا از مناطقی محسوب می‌شود که جرائم سایبری به‌شدت در آن افزایش یافته است. به همین دلیل کشورهای این قاره قوانین و اقدامات گوناگون داخلی را برای پیشگیری از این جرائم و بهداشت سایبری به عمل می‌آورند. از جمله‌ی این کشورها تانزانیا است. استفاده‌ی نادرست از شبکه‌های اجتماعی و سایر جرائم سایبری موجب اتخاذ اقداماتی مانند...

۱۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/مهر
سیستم‌عامل چینی NeoKylin
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ویندوز مایکروسافت حاکمیت بازار جهانی سیستم‌های عامل را در دست دارد و در کشور چین به عنوان بزرگ‌ترین بازار فناوری هم بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. با این وجود دولت چین چند پروژه همزمان را پیش‌ می‌برد تا سیستم‌عامل داخلی خود را تولید کند و ویندوز را کنار بگذارد.
در بین طرح‌های مختلف برای تولید سیستم‌عامل بومی چینی یکی از پروژه‌ها بیشترین سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده است تا بر اساس آن پلتفرمی با نام «NeoKylin» ساخته شود....

۱۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۹/مهر
به گزارش سایبربان

سید ابوالحسن فیروزآبادی هفته گذشته رسماً در سالن همایش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور سه وزیر کابینه یازدهم و نهاوندیان -رئیس دفتر رئیس‌جمهور- به‌عنوان دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی معارفه شد. ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی پس از انتصاب تصمیمات جدیدی برای این شورا گرفته است.
شنیده‌ها حاکی از آن است که در قدم اول این تغییرات از نقل مکان ساختمان مرکز ملی شروع شده است.
محل فعلی ساختمان مرکز ملی در خیابان کارگر شمالی است و گویا بنا بر آن شده تا به...

۱۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/مهر
Thousands of IoT Medical Devices Found Vulnerable to Online Attacks
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دو محقق امنیت ‌اطلاعات در اجلاس امنیتی DerbyCon2015 از آسیب‌پذیری بسیار زیاد تجهیزات پزشکی متصل به اینترنت خبر دادند.
تا چند سال پیش تصور می‌شد اتصال تجهیزات پزشکی به اینترنت، ایده‌ی بسیار هوشمندانه‌ایی است؛ اما شاید شنیدن اطلاعاتی در مورد آسیب‌پذیری بسیار زیاد این تجهیزات در هنگام اتصال به اینترنت، نظرها را تغییر دهد. این اطلاعات توسط دو محقق امنیت‌ اطلاعات به نام‌های اسکات ارون (Scott Erven) و مارک کولائو (Mark Collao) در اجلاس DerbyCon2015 ارائه شد.
به...

۱۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در اواخر ماه سپتامبر اجلاس امنیت سایبر بیلینگتون (Billington Cybersecurity Summit) با حضور 600 نفر از نمایندگان شرکت‌های بزرگ فناوری دنیا و شخصیت‌های سایبری جهان برگزار شد. موضوعات مهم این اجلاس عبارت بودند از:
1.    اولویت‌های امنیت سایبر پنتاگون
2.    امنیت سایبر بعد از حمله به اداره‌ی مدیریت کارمندان آمریکا (OPM)
3.    امنیت اینترنت اشیا
4.    انقلاب در بدافزارها
5.    اولویت‌های امنیت سایبر دولت
در این اجلاس نمایندگان نهادها،...

۱۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/مهر
بازتاب توافق آمریکا و چین میان سناتورهای آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بعد از توافق آمریکا و چین، برخی مقامات آمریکا از این توافق احساس نگرانی کردند و مخالفت خود را نشان دادند. سازمان سیا تعدادی از افسران خود را نیز از سفارت آمریکا در چین به دلیل حمله به اداره‌ی مدیریت کارمندان این کشور (OPM) بیرون آورد.
برخی رسانه‌های غرب مدعی شدند اگر چینی‌ها فهرستی را که از سرقت اطلاعات این اداره به دست آورده‌اند با اشخاصی که در سفارت آمریکا در چین مقایسه کنند، می‌توانند به نیروهای سازمان سیا پی ببرند؛ بدین ترتیب اشخاصی که نامشان در فهرست...

۱۱:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۹/مهر
وصله امنیتی Adobe
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت Adobe یک بروزرسانی امنیتی مهم انجام داد و باعرضه‌ی بسته‌های مختلف سعی کرد ۲۳ حفره و نقطه‌ی آسیب‌پذیر خطرناکی که در نرم‌افزار Flash Player موجود است را از بین ببرد. به‌تازگی شرکت Adobe آخرین بروزرسانی امنیتی خود را در اختیار کاربران گذاشت و در آن به‌صورت ویژه بر نرم‌افزار Flash Player تأکید کرد. این بروزسانی برای سیستم‌های عامل ویندوز، مک و لینوکس انجام شد و «آسیب‌پذیری‌های خطرناک که امکان دسترسی از راه دور هکرها را فراهم می‌کرد»، هدف قرار گرفت.
این بروزرسانی‌...

۱۰:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۹/مهر
شبکه‌ای نوری از اینترنت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تقاضای روز افزون کاربرها برای استفاده از شبکه‌های وای‌فای فشار زیادی را به این شبکه‌ها وارد می‌کند. در فناوری وای‌فای از امواج رادیویی و ماکروویو برای انتقال اطلاعات استفاده می‌شود. پیش‌بینی می‌شود در سال 2019 ماهانه 35 کوانتیلیون (〖10〗^18) بیت اطلاعات جابه‌جا خواهد شد. با توجه به فرکانس و توان شبکه‌های وای‌فای امروزی، نمی‌توان این حجم از اطلاعات را پشتیبانی کرد. این مشکل در شهرها بیشتر به چشم خواهد آمد؛ زیرا تعداد بسیار زیادی از کاربران سعی می‌کنند به طور...

۰۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۹/مهر