ESET in Iran
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دیمیتریس راکاس، مدیر توسعه بازار خاورمیانه شرکت ESET با بیان خبر آغاز به کار این شرکت در ایران گفت: ما بسیار خوشحالیم که در فضای جدید اقتصادی به وجود آمده، به‌طور رسمی وارد بازار ایران شده‌ایم. وی با اشاره به استقبال بسیار خوبی که پیش‌ازاین از محصولات ای ست انجام‌گرفته گفت: محصولات ما از دیرباز نزد مشتریان و کاربران شناخته‌شده است ولیکن اغلب آن‌ها از راه‌های غیررسمی و گاهی غیرمجاز واردشده‌اند و درنتیجه پشتیبانی مناسبی ندارند.
وی با اشاره به سیاست‌های شرکت ای‌ست...

۱۵:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۷/مهر
Anonymous takes on Saudi government over teenager impending execution
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروه هکری ناشناس به همراه اعضای عربستانی‌اش به منظور اعتراض به حکم اعدام علی‌محمد النمر، برادرزاده‌ی روحانی شیعه، شیخ نمر باقر النمر، وب‌گاه‌های دولتی عربستان را هک کرد. وب‌گاه‌های وزارت داخلی، وزارت اقتصاد و وزارت بهداشتِ دولت پادشاهی عربستان در این حمله از کار افتادند. هکرهای موردنظر از حمله‌ی نوع اختلال سرویس توزیع‌شده (DDoS) استفاده کردند.
علی‌محمد النمر، در سال 2012 هنگامی که کمتر از 17 سال سن داشت، در تظاهراتی که برای مطالبه‌ی اصلاحات در عربستان برگزار...

۱۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۷/مهر
مرکز داده‌ی امین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ طائی زاده، رییس مرکز داده‌ی امین، گفت که مرکز داده‌ی امین پنجشنبه 9 مهر با حضور علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای سیاست‌گذاری حوزه‌ی علمیه در شهر مقدس قم افتتاح می‌شود.
وی افزود: «مراکز داده خودشان را متصدی ارائه خدمت به عموم نهادها و مردم می‌دانند. ایجاد مرکز امین نیز برای پوشش اهداف چندگانه از سال 89 کلید خورد. یک مرکز داده خوب باعث می‌شود تا اطلاعات نهادها که در خارج از کشور پشتیبانی می‌شود به داخل برگردانده شود. این یکی از سیاست‌های...

۱۴:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۷/مهر
فاجعه منا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ وبگاه رای الیوم در خبری اعلام کرد دستگاه امنیتی عربستان صفحه توییتر موسوم به «مجتهد»‌ را هک کرده است. این صفحه توییتر به انتشار اخبار فساد مالی و اخلاقی داخل خانواده سلطنتی عربستان مشهور است. دستگاه امنیتی رژیم عربستان سعودی مدعی شد هویت گرداننده این صفحه را شناسایی کرده است. هکرهای سعودی می‌گویند «سعد الفقیه»، روحانی مخالف رژیم حاکم، این صفحه را راه‌اندازی کرده و 40 گیگ اطلاعاتی که از این صفحه به سرقت رفته است به زودی در فضای مجازی منتشر خواهد شد. در همین رابطه،...

۱۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۷/مهر
استفاده هکرهای چینی از سرورهای آمریکایی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در مورد دو گروه Deep Panda  و Wekby باید گفت که گروه Deep Panda همان گروهی است که در حمله به شرکت درمانی انثم آمریکا (Anthem)، مظنون واقع شد ولی شرکت امنیتی فایرآی اعلام کرد که در حمله به اداره‌ی مدیریت کارمندان (OPM)، این گروه دخالت نداشته است. بر اساس برخی گزارش‌ها این گروه چینی از جانب بخش نظامی چین حمایت می‌شود.  این شرکت اعلام کرد که این گروه به اندیشکده های امنیت ملی، شرکت‌های دفاعی، مخابراتی و مالی حمله می‌کرد.
همچنین در مورد گروه Wekby شایان‌ذکر است که...

۱۳:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۷/مهر
سرقت اطلاعات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت بیمه‌ی روکستر (Rochester) به‌تازگی با مشکل بسیار بزرگی با هکرها برخورد کرده است. مسئولان این شرکت در شهر نیویورک اعلام کردند که شرایط این شرکت به‌شدت به‌واسطه‌ی فعالیت هکرها به خطر افتاده است.
ماجرا از این قرار است که هکرها با ورود به سامانه‌ی این شرکت موفق به سرقت اطلاعات ۱۰ میلیون فرد تحت پوشش بیمه‌های این شرکت شده‌اند. شایان‌ذکر است که این اطلاعات به‌صورت محرمانه بوده و در بسیاری از موارد اطلاعات بسیار شخصی و سوابق پزشکی فرد را شامل می‌شود.
به...

۱۳:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۷/مهر
امنیت سایبر؛ پلی برای رهبری انگلیس در اقتصاد دیجیتال
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اد وایزی (Ed Vaizey)، وزیر اقتصاد دیجیتال انگلیس، اعلام کرد امنیت سایبر تمامی بخش‌های اقتصاد دیجیتال را پی‌ریزی می‌کند. وی ادامه داد انگلیس به امنیت سایبر نیاز دارد تا بتواند تجارت و خدمات عمومی خود را امن‌سازی کند. انگلیس مدعی است رهبری فناوری‌های دیجیتال را بر عهده دارد اما باید به رهبری امنیت سایبر دست پیدا کند.
همچنین دولت انگلیس، 500 هزار پوند برای کمک به گسترش علوم برای افزایش مهارت‌های امنیت سایبر به دانشگاه‌های این کشور اختصاص داده است. به‌علاوه در سال...

۱۱:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۷/مهر
معرفی برنامه‌ای برای کنترل رفتار کودکان در فضای مجازی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محسن یوسف پور، مدیر واحد کسب‌وکار یک شرکت خصوصی حوزه فناوری اطلاعات، روز دوشنبه در حاشیه نمایشگاه ایران تله کام 2015، گفت: «برنامک پنجره در این نمایشگاه معرفی شده و به صورت آزمایشی در اختیار تعدادی از افراد قرار گرفته است و در آینده نزدیک دسترسی عام پیدا می‌کند.»

برنامک، یک نرم‌افزار کاربردی کوچک است که در زمینه و متن برنامه دیگری اجرا می‌شود...

۱۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۷/مهر
رایانه‌های کوانتومی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ آزمایشگاه هوش مصنوعی کوانتومی1  در یک توافق خرید، اقدام به تهیه‌ی پردازنده‌های کوانتومی «2X» محصول شرکت دی-ویو (2D-Wave) کرده است.

آزمایشگاه QuAIL توسط ناسا، انجمن تحقیقات فضایی دانشگاه‌های آمریکا و گوگل با هدف تحقیق در زمینه‌ی محاسبات کوانتومی در زمینه‌ی یادگیری ماشینی (Machine Lerning)، هوش مصنوعی و بهینه‌...

۱۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۷/مهر
کمک مایکروسافت برای ساخت مرکز مطالعات امنیت سایبر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بنیاد آکادمی نیروی دریایی آمریکا (Naval Academy Foundation)، یک میلیون دلار کمک‌هزینه از سوی مایکروسافت برای ایجاد مرکز مطالعات امنیت سایبر (CCSS) دریافت کرد. در حالی که دولت فدرال آمریکا، 120 میلیون دلار برای ساخت چنین مرکزی کمک اختصاص داده بود. با توجه به بودجه‌ی دولت آمریکا برای این مرکز، به نظر می‌رسد مبلغ واقعی کمک‌هزینه‌ی مایکروسافت، یک میلیون دلار نباشد.
مرکز مطالعات امنیت سایبر این بنیاد در واقع افسرانی را برای نیروی دریایی و تفنگداران دریایی آمریکا...

۰۹:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۷/مهر