Facebook out of access
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ برخی کاربران با پیام Service Unavailable یا خدمات در دسترس نیست مواجه شده‌اند و برخی دیگر پیام Sorry, something went wrong یا ببخشید مشکلی پیش آمد را مشاهده کرده‌اند.

در حالی که در موارد قبلی اختلال مشکل مذکور محدود به برخی کشورهای می‌شد، این بار این مشکل برای همه کاربران در کشورهای مختلف دنیا پیش آمده است.اختلال یادشده بر خلاف موارد قبلی کوتاه بوده و بعد از 5 تا 10 دقیقه در تمام نقاط جهان...

۱۵:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۵/مهر
Android games infected
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان امنیتی شرکت ESET بدافزاری را یافته‌اند که درون بازی‌های شناخته‌شده‌ی اندروید قرار داشته و از این طریق وارد تلفن همراه کاربر می‌شد.

چندی پیش، گزارشی منتشر شد با این مضمون که هکرها، نرم‌افزارهای مورد تأیید فروشگاه گوگل پلی (Google Play) را توسط بدافزار آلوده کرده و از این طریق به تلفن‌های همراه کاربران حمله می‌کنند. حالا، شرکت ESET گزارش داده است که چندین بازی شناخته‌شده...

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۵/مهر
Canadian government docs leaked
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروه هکری ناشناس، دسته‌ای دیگر از اسناد محرمانه‌ی دولتی کانادا که مربوط به توسعه‌ی مراکز دیپلماتیک این کشور در انگلیس است را منتشر کرده است.

اسناد موردنظر، دومین سری از اسناد محرمانه‌ی دولت کانادا است که توسط گروه هکری ناشناس منتشر می‌شود. چندی پیش گروه هکری ناشناس، سری اول این اسناد را منتشر کرد؛ اسنادی که در مورد مراکز اطلاعاتی کانادا در خارج از خاک این کشور بود.

یک منبع ناشناس دولتی گفت که دولت کانادا در حال بررسی موضوع...

۱۵:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/مهر
nasrollah jahamgard
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ نصرالله جهانگرد در نشست خبری در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تله کام، از راه‌اندازی سیستم عامل بومی در کشور خبر داد و گفت: «به زودی با نصب برخی اپلیکیشن‌ها بر روی این سیستم‌عامل، اجرای آن وارد فاز عملیاتی خواهد شد.»
وی با تأکید بر اینکه استفاده از سیستم‌عامل‌های بومی و ملی با هدف جلوگیری از آسیب به سامانه‌های حیاتی کشور در شرایط بحران اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: «مرکز تحقیقات مخابرات مطالعات مربوط به سیستم‌عامل بومی را از چند سال پیش آغاز کرده و این...

۱۴:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/مهر
واقعیت مجازی در مناظرات ریاست جمهوری آمریکا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ مقامات CNN اعلام کردند افرادی که تمایل دارند تا مناظره‌ی نامزدهای ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا را ببینند، می‌توانند مناظره‌ای که در تاریخ 13 اکتبر انجام می‌شود را در شهرهای لاس‌وگاس و نوادا به کمک هدست‌های واقعیت مجازی مشاهده کنند.

برای این کار کاربر نیاز به هدست واقعیت مجازی سامسونگ با نام «Samsung Gear VR» و دسترسی به پورتال «NextVR...

۱۴:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۵/مهر
android
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ به تازگی بدافزاری شناسایی شده است که با پنهان شدن در برنامه سنجش هوش سیستم عامل اندروید، توانسته حدود 1 میلیون دستگاه مجهز به این سیستم عامل را در سطح جهان آلوده کند. این برنامه تلفن همراه در فروشگاه نرم‌افزاری گوگل به راحتی قابل دسترس است. این چندمین بار است که نرم‌افزارهای ارائه شده در فروشگاه نرم‌افزاری گوگل، آلوده به بدافزار می‌شوند. کارشناسان امنیتی اعلام کرده‌اند که به دلیل متن باز بودن برنامه‌های ارائه شده در این فروشگاه نرم‌افزاری، هکرها به راحتی به کدهای...

۱۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۵/مهر
آدرس‌های اینترنتی IPv4 پایان یافت
به گزارش سایبربان

به گزارش فناوری اطلاعات سایبربان؛ آدرس‌های اینترنتی IPv4 رسماً در آمریکای شمالی در آستانه به پایان رسیدن است. این امر نگارانی سازمان‌های مسئول را برانگیخته است. این مشکل می‌تواند بر فعالیت شرکت‌های تجاری در آمریکا، کانادا و برخی کشورهای حوزه کارائیب تأثیر منفی بگذارد.

مقامات سازمان ثبت ارقام اینترنتی در آمریکا «The American Registry of Internet Numbers» یا (...

۱۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اخیراً آزمایشگاه کسپرسکی موفق شد گروهی از هکرها را به نام «Blue Termite» یا موریانه‌ی آبی را شناسایی کند که با استفاده از حملات APT سازمان‌های ژاپن از سال 2013 را مورد هدف قرار می‌دادند.
از جمله سازمان‌های دولتی، دانشگاه‌ها، مؤسسات مالی، بانک‌ها، شرکت‌های خبری، خودرویی، دارویی و درمانی، الکتریکی و نیمه‌رسانا، املاک و مستغلات، صنایع غذایی، عمرانی، بیمه، حمل‌ونقل، رباتیک، سرویس‌های اطلاعاتی، بخش‌های آموزشی، رسانه‌ای، اپراتورهای ماهواره‌ای و بخش‌های تولیدی اهداف...

۱۱:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ طبق برخی گزارش‌ها مقامات آمریکا و چین اعلام کردند که دو کشور در زمینه‌ی ایجاد قواعدی برای فعالیت‌های سایبری به توافق رسیدند. طبق این قواعد، دو کشور تصمیم گرفتند که به سرقت سایبری برای کسب منافع تجاری دست نزنند. مقامات دو کشور، در این توافق، میان جاسوسی سایبری میان مقامات دولتی و همکاری در جاسوسی برای کسب منافع تجاری تفاوت قائل شده‌اند. به‌علاوه دو کشور تصمیم گرفتند که در زمان صلح، هیچ‌کدام اولین حمله‌ی سایبری علیه دیگری را به راه نیندازد.
اخیراً اوباما اظهار...

۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/مهر
حافظه‌های نوری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان دانشگاه‌های آکسفورد (Oxford) و اکزتر (Exeter) در انگلستان و دانشگاه‌های مانستر (Munster) و کیت (KIT) در آلمان اعلام کرده‌اند آن‌ها حافظه‌ای نوری ساخته‌ که می‌تواند اطلاعات را به طور دائم در خود ذخیره کند. این تراشه می‌تواند به رایانه‌های نسل‌های آینده کمک کند تا سرعت بسیار بیشتری نسبت به رایانه‌های امروزی داشته باشند.

...
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/مهر