جایزه یک‌ میلیون دلاری برای هک iOS9
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مسئولان شرکت زیرودیام (Zerodium)، اعلام کرده‌اند که هر فرد یا مجموعه‌ای که قادر به دستکاری تنظیمات سیستم‌عامل iOS 9 باشد جایزه‌ای یک میلیون دلاری یاد شده را دریافت می‌کند.

سیستم‌عامل iOS تا به حال از آسیب‌پذیری‌هایی برخوردار بوده که نفوذ به آن را ممکن کرده است. اما به علت بروزرسانی امنیتی اساسی نسخه جدید و مسدود...

۱۳:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۱/مهر
rifle
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این شرکت آمریکایی مدعی است که سلاح مذکور، قابلیت ردیابی اهداف متحرک از صدها متر فاصله را دارد. در وب‌گاه این شرکت آمریکایی، این سلاح با قابلیت ردیابی حدود یک کیلومتر، 17 هزار دلار قیمت‌گذاری شده است.
سازندگان این سلاح، چند دلیل را برای قیمت هنگفت این اسلحه عنوان کردند. دارا بودن پردازنده‌های نظامی قدرتمند، بهره‌گیری از لیزر و امکان شلیک این سلاح با استفاده از امواج وای فای، از جمله قابلیت‌هایی است که سبب گرانی این سلاح شده است.
شرکت ترکینگ پوینت ...

۱۳:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۱/مهر
Bank of America's new authentication system
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بانک آمریکا به‌تازگی ساختار احراز هویت کاربرانی که از تلفن همراه هوشمند برای کار کردن با این بانک استفاده می‌کنند را تغییر داده است و اثرانگشت فرد را به‌عنوان امضای ورود او به سیستم مطالبه می‌کند.
حال این شرایط در بانک آمریکا به نحوی رقم خورده است که این بانک با توجه به محبوبیت تلفن‌های همراه مجهز به اسکنر اثرانگشت، این ساختار را به‌عنوان یکی از نیازهای خود برای احراز هویت کاربران در هنگام ورود به سامانه‌های این بانک در...

۱۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۱/مهر
Bank account theft
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شرکت Dr.Web، بدافزاری را یافته است که از طریق پیامک، تلفن همراه کاربر را آلوده کرده و حساب بانکی او را تخلیه می‌کند. Dr.Web یک شرکت تولیدکننده‌ی نرم‌افزارهای امنیتی است که در کشور روسیه قرار دارد.

این بدافزار از نوع تروجان است. روش کار این تروجان به این صورت است که ابتدا پیامکی را برای کاربر ارسال می‌کند. در متن پیامک، برای فریب دادن هر چه بیشتر قربانی، نام صاحب تلفن همراه نیز قید شده است....

۱۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۱/مهر
اینترنت دیگر یک کالای لوکس نیست
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان:  شورای عالی پهنای باند آمریکا در 23 مارس 2015 توسط باراک اوباما تشکیل شد و ریاست آن را به طور مشترک باراک اوباما، وزیر تجارت و وزیر کشاورزی بر عهده دارند. این شورا از زمان تأسیس تا این لحظه در حال بررسی راه حل‌های ممکن برای ارائه‌ی اینترنت به میلیون‌ها آمریکایی است.

در متن  گزارشی که در وب­گاه کاخ سفید منتشرشده آمده است: "پهنای باند دیگر یک سرویس اختیاری نیست و به‌زودی در کنار آب، برق، گاز و دیگر...

۱۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۱/مهر
nahavandian
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محمد نهاوندیان در مراسم معارفه دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی با اشاره به توافقات هسته‌ای صورت گرفته، اظهار داشت:«در آغاز فصل جدیدی هستیم و با پایان عزتمندانه مذاکرات هسته‌ای و توفیق ملت ایران برای شکستن دیوارهای تحریم اقتصادی، فرصت جدیدی برای حضور توانمند و مبتکرانه ایران در صحنه مناسبات بین‌المللی فراهم شده است.»
وی افزود: «با شکستن تحریم‌ها یکی از حوزه‌هایی که می‌تواند فرصت ورود پررنگ‌تری پیدا کند، رقابت اقتصادی و در کنار آن اقتصاد دانش بنیان و فناوری اطلاعات...

۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۱/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، حفاظ جریان داده (Control Flow Guard)، آخرین راه‌حل مایکروسافت به‌منظور مقابله با حمله‌های تخریب حافظه و سرریز است. ازجمله این حمله‌ها می‌توان به تصادفی سازی فضای آدرس (Address Space Layout Randomization) و محافظ اجرای داده (Data Execution Protection) اشاره کرد.

بر اساس گزارش محققان امنیتی این حفاظ امنیتی نیز شکسته شده و به مایکروسافت نیز گزارش داده‌شده است. اما مایکروسافت...

۰۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۱/مهر
social network
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شبکه لینکدین (LinkedIn)، در حقیقت باهدف آشنایی کارمندان و کارگران مشاغل و صنایع مختلف با یکدیگر تأسیس شده است؛ شبکه‌ای باهدف معرفی کارشناسان مشاغل مختلف که در روزگار امروز نکات منفی این شبکه، بیشتر از ابعاد مثبت آن شده است. جرائم مختلفی که به صورت روزانه در این شبکه اتفاق می‌افتد، باعث تحمیل ده‌ها میلیارد دلار خسارت به کاربران این شبکه اجتماعی شده است.
در این میان، هکرها با سوء استفاده از نام برندهای مشهوری نظیر بانک استاندارد چترد لندن (Standard Chartered Bank)،...

۰۹:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۱/مهر