Hackers against each other
به گزارش سایبربان

به نظر می‌رسد که دیگر هیچ‌گونه محدودیت و مانعی برای حملات هکری وجود ندارد و حالا نوبت به گروه‌های هکری رسیده است تا به یکدیگر حمله کرده و اطلاعات یکدیگر را به سرقت ببرند.

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ گروه هکری w0rm Hacking Crew به بانک داده‌ی گروه هکری Monopoly حمله کرده، اطلاعات آن را به سرقت برده و برای فروش در سطح اینترنت قرار داد.

گروه w0rm Hacking Crew سابقه‌ی هک کردن وب‌سایت...

۱۵:۱۸ - ۱۳۹۴/۳۱/شهريور
هوش مصنوعی با قابلیت فهم زبان انسان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ دانشگاه واشنگتن هوش مصنوعی جدیدی به نام جئواِس (GeoS) را ایجاد داده است. این هوش مصنوعی برای حل سؤالات هندسی با استفاده شده است، جئواس می‌تواند با احتمال 49% به سؤالات هندسه‌ی دانش آموزان دبیرستانی جواب درست بدهد. این میزان پاسخ درست به سؤالات هندسه جئواس را در حد دانش آموزان متوسط دبیرستانی نشان داده و آن را ناکارآمد نشان می‌دهد؛ اما در واقع قدم بزرگی در زمینه‌ی پیشرفت هوش مصنوعی به حساب می‌آید. هوش مصنوعی‌...

۱۴:۴۵ - ۱۳۹۴/۳۱/شهريور
همکاری سرویس‌ جمع‌آوری اطلاعات اسپانیا با مایکروسافت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مرکز جمع‌آوری اطلاعات اسپانیا با برنامه‌ی امنیت دولت مایکروسافت (Government Security Program) همکاری خواهد کرد.
 به‌علاوه، این توافق فرصتی را فراهم می‌کند تا دیگر سازمان‌ها و ادارات اسپانیا، به سطح امنیتی مناسبی برسند. باید خاطرنشان ساخت که این برنامه راهنمایی برای دولت‌ها در زمینه‌ی دسترسی امن به ویندوز است.
بعد از تأکیدات کارلوس گومز لوپز د مدینا، رییس ستاد مشترک فرماندهی سایبری اسپانیا مبنی بر همکاری میان بخش دولتی و خصوصی، این توافق صورت گرفت.
...

۱۴:۲۲ - ۱۳۹۴/۳۱/شهريور
آفریقا و ساوانا سیلیکون
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بر اساس برخی اخبار، قاره‌ی آفریقا ممکن است به دره‌ی سیلیکون تبدیل شود. این قاره دارای دشت‌هایی متشکل از درخت‌های پراکنده است که به آن‌ها ساوانا می‌گویند. گزارش‌ها حاکی است سرمایه‌گذاران آمریکایی قصد دارند این قاره را به ساوانا سیلیکون (Silicon Savannah) تبدیل کنند.
 بر اساس برخی گزارش‌ها، این قاره تا سال 2018، به مرکزی برای سرمایه‌گذاری در عرصه‌ی شرکت‌های نوپا تبدیل می‌شود. سرمایه‌گذاری‌های مختلف توسط شرکت‌هایی مانند گوگل و فیس‌بوک در این قاره برای رساندن...

۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۳۱/شهريور
میزان آلودگی کاربران اینترنت به بدافزارها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ پژوهش انجام‌شده توسط شرکت کسپرسکی و شرکت بی 2 بی اینترنشنال (B2B International)، نشان می‌دهد نزدیک به نیمی از کاربران اینترنت (۴۵ درصد) در یک سال گذشته با نرم‌افزارهای مخرب مواجه شده و در بیشتر موارد (۸۱ درصد) این نرم‌افزارها تأثیری منفی، هم بر روی کاربر و هم دستگاه‌های آن‌ها گذاشته‌اند. شرکت B2B International، دارای دفاتری در چین، سنگاپور، انگلیس، آمریکا و آلمان است.
بدافزارها به‌طورمعمول بر روی رایانه‌های تحت ویندوز اثر می‌گذارند، به‌طوری‌که ۸۳ درصد کاربران...

۱۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۳۱/شهريور
دسترسی به سرویس پست الکترونیک بر روی تلفن هوشمند ممکن شد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کاظم میرزایی، مدیرکل مرکز فناوری اطلاعات پست، در گفتگویی اظهار داشت: «شرکت پست در راستای توسعه سرویس‌های نوین و دسترسی سریع و آسان مردم به سرویس‌ها و خدمات پستی ضمن توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری سامانه پست الکترونیک، امکان دسترسی به این سرویس را از طریق تلفن‌های همراه مجهز به سیستم‌های عامل اندروید، ویندوز موبایل و iOS فراهم کرده است.»

وی گفت: «علاوه بر...

۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۳۱/شهريور
Data Breach
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت امنیت سایبری کسپرسکی به‌تازگی تحقیقی را انجام داده است که نشان می‌دهد شرکت‌های بزرگ برای بازیابی خسارات وارده از یک حمله‌ی نفوذ به اطلاعات باید 551 هزار دلار هزینه کنند. بر اساس گزارش کسپرسکی، شرکت‌های کوچک نیز برای بازیابی خسارات هر حمله‌ی نفوذ به اطلاعات باید 38 هزار دلار هزینه کنند.

این گزارش بر روی 5 هزار و پانصد شرکت از 26 کشور دنیا انجام شده است.

هزینه‌های یادشده تنها مربوط به هزینه‌های مستقیم است. هزینه‌های...

۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۳۱/شهريور
برگزاری کارگاه سایبری توسط آمریکا در موزامبیک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وزارت خارجه‌ی آمریکا و دولت موزامبیک، با حمایت وزارت دادگستری آمریکا کارگاه امنیت سایبر و جرائم سایبری در شهر ماپوتو، پایتخت موزامبیک، برگزار خواهند کرد. این کارگاه از 22 تا 24 سپتامبر برگزار می‌شود.
آفریقای سیاه که به منطقه‌ی جنوب صحرای بزرگ آفریقا گفته می‌شود، همزمان با گسترش اینترنت و استفاده از تلفن همراه، با تهدیدات سایبری دست‌وپنجه نرم می‌کند. در این کارگاه در مورد امنیت تلفن همراه، ایجاد گروه‌های پاسخگویی به حوادث رایانه‌ای و دسترسی به اینترنت صحبت می‌...

۱۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۳۱/شهريور
تاریخ عرضه‌ی خودروهای اپل مشخص شد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت اپل مدتی قبل اعلام کرد که در حال ساخت خودرویی الکتریکی است. آن‌ها قصد دارند تا با این خودرو به رقابت با خودروهای بدون راننده‌ی گوگل و اوبر (Uber) بپردازند. (اوبر یک سرویس هم‌سفری آنلاین مستقل در سان‌فرانسیسکو است که مسافرین را جابه‌جا می‌کند.)

مقامات شرکت اپل ماه گذشته در ملاقات با سازمان «DMV» (شرکتی برای تنظیم مقررات و بررسی مجوزهای شرکت‌های خودروسازی)  به بررسی جزئیات خودروی خود...

۱۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۳۱/شهريور
پدافند سایبر، اولویت دولت و بخش تجاری انگلیس
به گزارش سایبربان

چندی پیش وزیر خارجه‌ی انگلیس در سازمان فرهنگ و رسانه‌ی انگلیس در مورد طرح‌های ابتکاری دولت این کشور صحبت کرد. وی در اندیشکده‌ی رفورم لندن (Reform) گفت: «امنیت سایبر، اقتصاد دیجیتال را پی‌ریزی می‌کند. کلید اقتصاد دیجیتال امنیت سایبر است. ما احتیاج داریم تا تجارت، شهروندان و خدمات عمومی خود را امن نگاه داریم.» وی افزود: «اگر ما قصد داریم که رهبر فناوری باشیم، باید [ابتدا] رهبر امنیت سایبر شویم؛ بنابراین در موضوع سایبر، سرمایه‌گذاری بسیار اهمیت دارد.»
بعد از سرمایه‌گذاری 860 میلیون پوندی در...

۱۰:۰۴ - ۱۳۹۴/۳۱/شهريور