Apple Store vulnerability
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بدافزاریXcodeGhost به نام در تعدادی از نرم‌افزارهای تائید شده‌ی شرکت اپل کار گذشته شده و هکر‌ها می‌توانند از طریق آن به اطلاعات موجود در دستگاه دسترسی پیدا کنند. گفته می‌شود این بزرگ‌ترین حمله نرم‌افزاری به اپل استور (فروشگاه نرم‌افزار اپل) بوده است.

اپل می‌گوید طراحان این برنامه در برخی نرم‌افزار‌ها کدی کار گذاشته‌اند که درواقع بجای سامانه‌ی نرم‌افزاری اپل...

۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۳۰/شهريور
Ghost Push Malware
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ به‌تازگی بدافزاری یافت شده است که به همراه نرم‌افزارهای اندرویدی وارد تلفن همراه کاربران می‌شود.

شرکت چیتا موبایل (Cheetah Mobile) این بدافزار را شناسایی کرده و آن را Ghost Push نامیده است.

کشورهای روسیه، هند، مکزیک، ونزوئلا و مناطق اروپای شرقی، غرب آسیا، جنوب شرقی آسیا و منطقه‌ی جنوب چین هدف بیشترین حملات این بدافزار قرار گرفته‌اند.

 به گفته‌ی چیتا موبایل، این...

۱۲:۳۴ - ۱۳۹۴/۳۰/شهريور
کاهش زمان شارژ تلفن‌های هوشمند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت کوالکام یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تراشه‌های موبایلی در جهان محصول جدیدی را به نام Quick Charge ۳.۰ معرفی کرد که می‌تواند باتری گوشی هوشمند را از صفر تا ۸۰ درصد در کمتر از ۳۵ دقیقه شارژ کند.
این محصول نسبت به مدل قبلی که به نام «Quick Charge 2.0» شناخته می‌شد ۳۵ درصد کارآمدتر است و می‌تواند دنیای گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های الکترونیکی موبایلی را به...

۱۲:۰۵ - ۱۳۹۴/۳۰/شهريور
مذاکرات آمریکا و چین
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مقامات آمریکا و چین قبل از ملاقات ژی جین پینگ، رییس‌جمهور چین، با اوباما در حال مذاکره برای رسیدن به توافق در زمینه‌ی امنیت سایبر هستند. این مذاکرات در حالی انجام می‌شود که اوباما پیام هشداردهنده‌ای در مورد تهدیدات امنیت ملی آمریکا برای چین فرستاد: «ما می‌توانیم منطقه‌ی سایبر و امنیت ملی را به‌عنوان منطقه‌ای برای رقابت انتخاب کنیم. من تضمین می‌کنم که اگر ما مجبور شویم، برنده هم می‌شویم.»
وی این سخن را در حالی گفت که چندی پیش اعلام کرد چین را نباید به حملات...

۱۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۳۰/شهريور
روش جدید فیس‌بوک برای افزایش نفوذ بر کاربرها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت فیس‌بوک حق اختراع جدیدی ثبت کرده است. این اختراع مربوط به شناسایی شما از طریق دوربین تلفن هوشمند شما است. فیس‌بوک ادعا می‌کند می‌تواند به کمک این اختراع، تصویرهای کاربر را حتی اگر در حساب کاربری شخص دیگری آپلود شده باشد شناسایی کند.

این اختراع به تازگی ثبت شده است و زمان اجرایی شدن آن مشخص نیست. بر اساس توضیحاتی که در صفحه‌ی این حق اختراع آورده شده است، ترک و خراش روی دوربین، پیکسل­های سوخته، خون­ریزی...

۱۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۳۰/شهريور
آمریکا و کوبا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت مخابراتی ورایزن (Verizon) خدمات اینترنت بی‌سیم خود را در کوبا ارائه می‌دهد.
اخیراً دولت آمریکا مدعی شد که مشاغلی را برای خدمات مخابراتی و اینترنتی در کوبا ایجاد خواهد کرد. در مورد زیرساخت‌های ارتباطی در کوبا باید گفت که تا قبل از انقلاب 1959 کوبا، این کشور دارای بهترین نوع زیرساخت‌ها در آمریکای لاتین بود ولی از آن زمان تاکنون نتوانست، آن‌ها را بروز کند.
با توجه به تشدید تنش‌های این دو کشور در زمان جنگ سرد، آمریکا تحریم‌هایی را علیه کوبا اعمال کرد....

۱۰:۳۹ - ۱۳۹۴/۳۰/شهريور
Anonymous philippines hacks telecom commission site against slow internet speed
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بعدازظهر روز یکشنبه گروهی از هکرهای ناشناس فیلیپینی به وب‌گاه مخابرات ملی فیلیپین حمله کرده و ظاهر این وب‌گاه را تغییر دادند.

هکرهای موردنظر هدف خود از این حمله را اعتراض به سرعت پایین اینترنت در کشور فیلیپین و گران بود آن اعلام کردند.

پس از تغییر ظاهر وب‌گاه مخابرات ملی فیلیپین، هکرها، یک موسیقی را به همراه پیامی به‌جای صفحه‌ی اصلی قرار دادند. در این پیام، هکرها درخواست افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند این کشور را دادند....

۱۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۳۰/شهريور
FBI
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ تیموتی والاچ (Timothy Wallach)، نماینده ویژه بازرسی پلیس فدرال آمریکا،  که در حال حاضر مسئولیت نیروهای سایبری را در سیاتل آمریکا بر عهده دارد در این زمینه گفت: «مشاغل مختلف باید برنامه‌ریزی در زمینه امنیت سایبری را جزو اولویت‌های خود قرار دهند.»
کارشناسان امنیتی آمریکایی ادعا می‌کنند، بسیاری از حملات سایبری صورت گرفته علیه دولت آمریکا، حملاتی با پشتوانه دولتی هستند. والاچ در صحبت‌های خود مدعی شد فناوری حملات صورت گرفته علیه کشورش، توسط دولت‌های مختلف، برای جرائم...

۰۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۳۰/شهريور
روش تازه‌ی از کار انداختن گوگل کروم
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ آندریس آتکا (Andris Atteke)، یکی از کارمندان سابق شرکت امنیتی بلو کُت (Blue Coat System) گزارش داد که موفق به پیدا کردن یک لینک 26 کاراکتری شده است. این لینک توانایی از کار انداختن گوگل کروم را خواهد داشت. بعد از اینکه آتکا این موضوع را گزارش داد مسئولین وبگاه «venturebeat» شروع به بررسی این لینک کرده و با حذف 10 کاراکتر به لینکی 16 کاراکتری رسیدند که همین کار را انجام می‌...

۰۸:۲۴ - ۱۳۹۴/۳۰/شهريور