به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان، مایکروسافت که یک شرکت کامپیوتری آمریکایی و چندملیتی است و دفتر مرکزی آن در شهر ردموند، ایالت واشینگتن، ایالات متحده آمریکا قرار دارد، به تازگی در بازار موبایل ایران شعبه فروش دایر کرد.

این فروشگاه 5 دهنه توسط پارس سامتل، نماینده انحصاری گوشی های مایکروسافت در ایران در بازار موبایل ایران واقع در خیابان حافظ تهران بازگشایی شده است و در بنرهای تبلیغاتی این شرکت هم اعلام شده، این فروشگاه برای اولین بار در ایران تاسیس می شود.

در آوریل 2014 مایکروسافت شرکت...

۲۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۲۵/شهريور
Cisco routers got hacked
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ چهار کشور آسیب‌دیده از این حملات عبارت‌اند از هندوستان، مکزیک، فیلیپین و اکراین. سیسکو بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی مسیریاب‌های (Router) شبکه در دنیا است.

مسیریاب‌ها در بیرون از دیواره‌ی آتش قرار می‌گیرند. باوجوداینکه مسیریاب‌ها از مهم‌ترین اجزای شبکه هستند اما مسئله امنیت آنها چندان جدی گرفته نمی‌شود. هکرها از آسیب‌پذیری این مسیریاب‌ها استفاده کرده و اطلاعات جابه‌جاشده از طریق آنها را به مسیر دیگری هدایت می‌کنند. هکرها...

۱۶:۰۱ - ۱۳۹۴/۲۵/شهريور
ویندوز 10
به گزارش سایبربان

این روزها کم نیستند افرادی که کاربران را به نصب تازه‌ترین نسخه از سیستم‌عامل مایکروسافت موسوم به ویندوز ۱۰ دعوت می‌کنند، اما برخی تداوم استفاده از ویندوزهای ۷ و ۸.۱ را عاقلانه‌تر می‌دانند.
به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ امکانات تازه ویندوز ۱۰ مانند مرورگر پیشرفته‌تر، امکان تشخیص چهره، دستیار صوتی کورتانا و .... آن را از نسخه‌های قدیمی‌تر متمایز نموده، اما آیا این بدان معناست که باید لزوماً با ویندوزهای قبلی خداحافظی کنیم؟
در ادامه استدلال‌های مخالفان نصب ویندوز ۱۰ را با هم مرور می‌کنیم تا...

۱۵:۳۰ - ۱۳۹۴/۲۵/شهريور
کلاه خلبان‌های F-35
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کشور آمریکا هرسال بودجه‌ی زیادی را به تحقیقات نظامی و هوایی خود اختصاص می‌دهد. بعد از سال‌ها تأخیر و هزینه کردن 60 میلیارد دلاری برای توسعه‌ی هواپیمای F-35، این هواپیما مراحل تکمیلی خود نزدیک می‌شود. هواپیمای F-35 از فناوری‌های بسیار نوینی استفاده می‌کند.

یکی از این فناوری‌ها طراحی و ساخت کلاه خلبانی جدیدی با ویژگی‌های متمایز برای خلبان‌های آن است. این...

۱۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۲۵/شهريور
Twitter under fire
به گزارش سایبربان

پس از شروع موجی از اعتراض نسبت به مدیر ارشد اجرایی شبکه اجتماعی توییتر، سرانجام صدای اصلی‌ترین سهامدار این شرکت نیز از شرایط فعلی این شبکه اجتماعی درآمده و او نیز خواستار برکناری مدیر فعلی این شرکت شد.

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت توییتر این روزها با مشکلات فراوانی درزمینه‌ی مدیریت روبرو است و بسیاری از سهامداران اصلی این شرکت خواستار انتصاب فردی به‌عنوان نفر اول هدایت‌کننده است شرکت شده‌اند.

...

۱۵:۲۳ - ۱۳۹۴/۲۵/شهريور
Facebook dislike button
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ زاکربرگ در یک جلسه پرسش و پاسخ در مقر فیس‌بوک در شهر منلو پارک در کالیفرنیا گفت که این دکمه راهی برای بیان همدردی خواهد بود.

او گفت که فیس‌بوک به زودی زود آن را برای آزمایش توسط کاربران آماده خواهد کرد.

دکمه «لایک» (خوشایند)‌ در سال ۲۰۰۹ وارد فیس‌بوک شد و از آن زمان بعضی کاربران خواستار ایجاد یک دکمه «دیسلایک» هم بوده‌اند.

زاکربرگ که...

۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یک گروه تحقیقاتی در مرکز بلو کت (Blue Coat) از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ابزارهای امنیت سازمانی در جهان، نتیجه‌ی ماه‌ها بررسی خود روی دامنه‌های سطح بالا را منتشر کرد. دامنه‌ها در حال حاضر به com، org یا پسوندهای مخصوص کشورها محدود نمی‌شوند و در عوض اپراتور وبگاه‌ها می‌توانند طیف گسترده‌ای از پسوندهای اینترنتی مانند link، edu، mil، review، work و ... را انتخاب کنند.
محققان در بررسی جدید خود به این نتیجه رسیدند که بیش از ۹۵ درصد پسوندهای اینترنتی محبوب در ۱۰ شاخه مختلف...

۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۲۵/شهريور
مشاور سابق کاخ سفید
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مشاور سابق امنیت سایبر کاخ سفید، پائول کوترز (Paul Kurtz) اعلام کرد که باید برای رفع نگرانی‌های موجود در امنیت سایبر، تغییر وضعیت امنیت سایبر شرکت‌ها را درک و برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات همکاری کرد.
وی گفت: «ابزارهای امنیتی امروزی مانند دیواره‌ی آتش و رمزنگاری، لازم هستند اما آن‌ها برای ایجاد یک سطح امنیتی مناسب کافی نیستند. متأسفانه هکرها به کار خود ادامه می‌دهند تا برنده شوند.» همچنین وی به این نکته اشاره کرد که هک شرکت سونی نشان داد که هر جایی می‌تواند هک...

۱۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۲۵/شهريور
ساخت ابررایانه‌ای که زمان احتمالی مرگ را پیش‌بینی می‌کند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محققان آمریکایی ابررایانه‌ای ساخته‌اند که ادعا می‌کنند می‌تواند حتی زمان احتمال مرگ یک بیمار را با ضریب اطمینان 95 درصد پیش‌بینی کند. گفته می‌شود که این ابررایانه در تشخیص بیماری‌ها بهتر از پزشکان عمل می‌کند، به طوری که یک مرکز پزشکی مانیتورهای بیماران خود را به این سیستم متصل کرده است.

در این ابررایانه، اطلاعات حدود بیش از 250 هزار نفر از 30 سال گذشته...

۱۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۲۵/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ فیورینا (Carly Fiorina) که از سال 1999 تا سال 2005 به عنوان مدیرعامل HP خدمت می­‌کرد، اغلب از توافق دولت اوباما با ایران به این بهانه که رییس‌جمهور آمریکا با تسهیل سریع تحریم‌ها علیه ایران موافقت کرد و در مقابل امتیازات زیادی به تهران داده است، انتقاد می‌کند. وی در آوریل با بیان اینکه تحریم‌های ایران به سرعت برچیده می‌شوند، این مسئله را تحول خطرناکی توصیف کرده بود....

۱۰:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۵/شهريور