آموزش فناوری اطلاعات برای دولتی‌ها
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ علیرضا شاه‌­پری، در همایش الزامات دولت الکترونیک که در دانشگاه گیلان برگزار شد، با اشاره به پیاده‌سازی نقشه‌ی راه دولت الکترونیک که در دستور کار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور قرار دارد، گفت: «بر این اساس و در راستای تغییر ساختار سازمانی، امور توسعه دولت الکترونیک در تشکیلات سازمان مدیریت ادغام شد و مرکز توسعه دولت الکترونیک شکل گرفت.»

وی با اشاره به لزوم اجرای سیاست‌های دولت الکترونیک از سوی...

۱۶:۴۰ - ۱۳۹۴/۲۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ وب‌گاه توییتر اخیراً دچار برخی اشکالات فنی شد و سرانجام بعد از چند ساعت به حالت عادی بازگشت. بررسیها نشان میدهد که این نقص فنی محدود به نسخه‌ی تحت وب توییتر بوده و کاربرانی که از برنامه‌ی همراه توئیتر و همین‌طور «TweetDeck» برای دسترسی به آن استفاده میکنند دچار مشکل نشدهاند.
آخرین بار توییتر در ماه آگوست گذشته به مدت ۴۰ دقیقه از دسترس خارج شده بود، ولی همه کاربران دچار مشکل نشده بودند؛ اما این بار تمامی کاربرانی که از طریق وب به توییتر دسترسی داشتند دچار مشکل...

۱۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۲۴/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، سیستم‌عامل VxWorks ، دارای دو آسیب‌پذیری خطرناک است. این سیستم‌عامل  توسط ویندریور (Wind River) طراحی‌شده است و در اینترنت اشیا استفاده می‌شود. VxWorks یکی از قابل‌اطمینان‌ترین سیستم‌عامل‌های بلادرنگ برای اینترنت اشیا است. به همین دلیل این سیستم‌عامل در ربات کاشف ناسا بانام Curiosity Rover هم استفاده می‌شود.

سیستم‌عامل VxWorks دارای آسیب‌پذیری خطرناک...

۱۶:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۴/شهريور
تشکیل گروهی برای مقابله با هکرها توسط اینتل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت اینتل گروهی از متخصصین امنیتی جدیدی به نام گروه محققین بر روی امنیت خودروها (Automotive Security Review Board) را تشکیل داده است که مشکلات امنیتی خودروها را بررسی می­‌کنند.

مقامات اینتل می­‌گویند: «فناوری روز­به‌­روز در حال پیشرفت است. محققانی که برای این گروه انتخاب‌شده‌اند از با استعدادترین افراد این صنعت هستند.» این گروه آزمایش­‌های امنیتی مختلفی بر روی خودروها انجام می­‌دهند...

۱۴:۵۱ - ۱۳۹۴/۲۴/شهريور
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری امروز در مراسم افتتاح 140 مدرسه برکت که اهدایی رهبر معظم انقلاب است، در مورد جلسه سران قوا با مقام معظم رهبری درباره‌ی فضای مجازی مطالبی را بیان فرمودند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه باید آسیب‌ها را شناسایی کنیم، تصریح کرد: چند روز قبل در محضر رهبر انقلاب جلسه‌ای متشکل از سران سه قوه در رابطه با خطراتی که فضاهای مجازی برای نسل جوان ایجاد کرده است،...

۱۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۲۴/شهريور
برنامه‌ی واقعیت مجازی فیس‌بوک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت فیس­‌بوک در حال تولید یک برنامه­‌ی واقعیت مجازی برای اندروید و iOS است که به کاربران تلفن­‌های هوشمند اجازه می­‌دهد تا ویدئوی 360 درجه مشاهده کنند. این برنامه، یک برنامه...

۱۴:۲۶ - ۱۳۹۴/۲۴/شهريور
Windows XP populartity in Europe
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد یک‌سوم صاحبان مشاغل و مؤسسات و شرکت‌های دولتی در شرق اروپا کماکان از ویندوز XP بر روی رایانه‌های خود استفاده می‌کنند.

یافته‌های موسسه امنیتی بیت‌دیفندر نشان می‌دهد کشور اکراین در این زمینه در صدر است و ویندوز XP بر روی 41.2 درصد از رایانه‌های بخش دولتی و خصوصی این کشور نصب شده و در حال استفاده است.

پس از اکراین مجارستان با سهم 37.5 درصدی در رتبه دوم...

۱۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۲۴/شهريور
Lloyds Bank Hacked
به گزارش سایبربان

شرکت بیمه‌ی RSA یک شرکت بیمه‌ی انگلیسی است که از سال 2006 با بانک لویدز قرارداد بست تا به مشتریان این بانک خدمات بیمه‌ای ارائه دهد.

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هکرها به دیتاسنتر RSA نفوذ کرده و اطلاعات مشتریان بانک لویدز که در آنجا ذخیره شده است را به سرقت بردند.

پس از به سرقت رفتن اطلاعات؛ شرکت بیمه‌ی RSA، بانک لویدز را در مورد این حمله باخبر کرد. به دنبال آن، لویدز نیز کاربرانی که...

۱۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۲۴/شهريور
انگلیس درصدد افزایش متخصصین سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مشاغل امنیت سایبر در انگلیس، 14 درصد از نقش فناوری اطلاعات را در این کشور ایفا می‌کنند. شرکت مشاوره‌ی مدیریتی پروکور (Procorre) که واقع در ایرلند است، اعلام کرد که مشاغل انگلیس در حال افرایش سرمایه‌گذاری خود در امنیت سایبر هستند و آن‌ها بعد از حمله به شرکت تلفن همراه کارفون در انگلیس متوجه آسیب‌پذیری سامانه‌های امنیتی مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات شدند؛ بنابراین بخش تجاری انگلیس و حتی دانشگاه‌های این کشور به شدن به دنبال جذب متخصصین امنیت سایبر هستند.
ویکتور...

۱۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۲۴/شهريور
همکاری مرکز جرائم سایبری اروپا و فایرآی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مرکز جرائم سایبری اروپا در یوروپل (Europol European Cybercrime Centre) با شرکت امنیتی فایرآی (FireEye) برای تبادل اطلاعات و تخصص در زمینه‌ی جرائم سایبری تفاهم‌نامه‌ی همکاری امضا کردند. یکی دیگر از اهداف همکاری آن‌ها، نظارت و تشخیص تهدیدات جرائم سایبری است. در واقع سازمان‌های انتظامی اروپا قصد دارند با همکاری بخش خصوصی، به مقابله با جرائم سایبری برخیزند.
همکاری این دو مرکز سبب می‌شود تا فایرآی اطلاعات خود را در اختیار مرکز جرائم سایبری اروپا قرار دهد.
...

۱۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۲۴/شهريور