محمود واعظی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی در صفحه‌‌ی شخصی خود در شبکه‌ی اجتماعی کلوب، برنامه‌ریزی برای آینده‌ی تلفن همراه در هر كشوری را از استراتژی‌های مهم حوزه‌ی ارتباطات برشمرد و گفت: «لزوم شکل‌گیری فضای رقابتی، نوآوری، بومی‌سازی خدمات و فناوری‌های كشورهای پیشرفته، تقاضای رو به رشد كاربران نهایی و بنگاه‌ها برای دریافت خدمات نوین و نیز اشباع اولیه بازار اپراتوری موبایل سبب شد تا ورود اپراتورهای جدید در كشور بیشتر احساس شود.»
وی ادامه داد: «از آنجایی که راه‌اندازی اپراتورهای جدید...

۱۷:۳۴ - ۱۳۹۴/۲۱/شهريور
اینتل و اینترنت اشیا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در حالی که بعضی اپراتورهای تلفن همراه در زمینه‌ی سرعت اینترنت تلفن‌های هوشمند رقابت می‌کنند؛ شرکت‌های دیگری وجود دارند که اینترنت آن‌ها از سرعت بالایی برخوردار نیست. آن‌ها اعتقاد دارند اینترنت سریع‌تر مصرف انرژی بیشتری نیز دارد.
شرکت اینتل اعلام کرده است که با همکاری شرکت‌های اریکسون و نوکیا بر روی یک شبکه‌ی همراه جدید به نام «NB-LTE» (Narrow-Band LTE) کار می‌کنند. این شبکه نوعی جدید از فناوری‌های تلفن‌های همراه است که از مقدار کمی موج رادیویی ضعیف برای...

۱۷:۲۴ - ۱۳۹۴/۲۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، کره شمالی از آسیب‌پذیری zero day با شماره CVE-2015-6585 در پردازش گر متن هانگول (Hangul Word Processor) علیه کره جنوبی استفاده کرده است.

پردازش گر متن هانگول محبوب‌ترین نرم‌افزار پردازش گر متن مورداستفاده کاربران کره جنوبی است که توسط کارمندان دولت و شهروندان این کشور استفاده می‌شود. همین عامل باعث شده...

۱۶:۳۱ - ۱۳۹۴/۲۱/شهريور
4g networks
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ کارشناسان بر این باورند که شبکه مخابراتی LTE و خدمات وابسته به آن طی یک دهه آتی بیشترین رشد خود را تجربه می‌کند و حتی با روی کار آمدن نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی موسوم به 4G بازهم از محبوبیت LTE کاسته نمی‌شود.

چندی پیش شرکت  Americas 4G‌ضمن انتشار استاندارد جدید GPP Release 12 گزارش جامعی منتشر کرد و...

۱۵:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بعد از این‌که مشخص شد مایکروسافت در ویندوز 10 به حریم خصوصی کاربران خود اهمیت نمی‌دهد، تعداد بسیاری از کاربران ویندوز 7 و 8 پیغام بروزرسانی ویندوز 10 را نادیده گرفتند. با این حال به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد تا همه را به سمت این سیستم‌عامل بکشاند.
یکی از کاربران نسخه‌های قدیمی ویندوز گفت: «پوشه‌ای به نام «~BT» (فولدری که فایل‌های ویندوز 10 به همراه لوگوی این ویندوز در آن قرار می‌گیرند.) بر روی سیستم من قرار گرفته بود این در حالی بود که من درخواست ‌بروزرسانی...

۱۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۲۱/شهريور
internet of everything
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ موج آینده اینترنت جهشی انفجارگونه در برقراری ارتباط میان افراد، فرایندها و اشیاء و وسیله‌ها را ایجاد خواهند کرد. به پیش‌بینی شرکت سیسکو، در دهه آینده این ارتباطات فرصتی به ارزش سرسام‌آور 19 تریلیون دلار برای بخش خصوصی و دولتی فراهم می‌کند.

به گفته تحلیلگران، بخش دولتی اغلب از شهرت خوبی درزمینه‌ی ورود به عرصه فناوری و نوآوری برخوردار نیست اما در حال حاضر در منطقه غرب آسیا سازمان‌های آینده‌نگری را می‌بینیم که...

۱۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۲۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ برنامه‌ی ملی پژوهش فضای مجازی یکی از اولویت‌های برنامه‌ای کارگروه فرهنگی و اجتماعی مرکز ملی فضای مجازی کشور است که در چهل و هشتمین جلسه این کارگروه به تصویب رسید.
کارگروه فرهنگی و اجتماعی مرکز ملی فضای مجازی در چهل و هشتمین جلسه‌ی خود، اجرایی کردن نیازنامه‌ی اولویت‌های برنامه‌ای این کارگروه را در قالب ۳ موضوع بررسی و تصویب کرد.
ارائه‌ی الگوها و تجویزهای راهبردی پیشنهادی برای مواجهه‌ی خردمندانه نظام اسلامی با فناوری‌های نوظهور فضای مجازی، تدوین...

۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۲۱/شهريور
Excellus BlueCross BlueShield got hacked
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یک شرکت بیمه‌ی آمریکایی بنام (EBB (Excellus BlueCross BlueShield هک شده و اطلاعات بیمه‌شدگان این سازمان به سرقت رفته است. مسئولان EBB اعلام کردند که سامانه‌های رایانه‌ای این شرکت و شرکت‌های مرتبط با آن هک شده و اطلاعات بیش از 10 میلیون بیمه‌شده به سرقت رفت.

مسئولان «ای‌بی‌بی» اعلام کردند که این شرکت کلیه‌ی اقدامات لازم برای مقابله با صدمات این حمله را انجام خواهد داد و به قربانیان این حمله...

۱۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۲۱/شهريور
افزایش جرائم سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ افزایش جرائم سایبری در قاره‌ی آفریقا یکی از مشکلاتی است که نگرانی‌هایی برای مقامات مسئول در زمینه‌ی امنیت سایبر ایجاد کرده است. به‌عنوان‌مثال وزارت اطلاعات کنیا اخیراً اعلام کرد که تقریباً بیست میلیون دلار در هرسال به دلیل جرائم سایبری به این کشور خسارت وارد می‌شود یا تانزانیا، بالاترین نرخ جرائم سایبری را در این قاره دارد. همچنین طبق برخی گزارش‌ها، روزانه حدود 1000 نفر در تانزانیا قربانی جرائم سایبری هستند. کشورهای این قاره مانند تانزانیا، زامبیا، نیجریه،...

۱۰:۵۲ - ۱۳۹۴/۲۱/شهريور
Pentagon got hacked
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ رسانه‌های آمریکایی ادعا می‌کنند که سامانه‌های رایانه‌ای یکی از مراکز پنتاگون هک شده و درنتیجه‌ی آن اطلاعات بانکی تعدادی از کارکنان این سازمان به سرقت رفته است.

سخنگوی رسمی وزارت دفاع آمریکا، تام کروسون (Tom Crosson)، اعلام کرد که احتمالاً اطلاعات حساب بانکی برخی از کارکنان پنتاگون به سرقت رفته است.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که این وزارت خانه تمام کارکنانی را که اطلاعات آنها به سرقت رفته است را مطلع...

۱۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۲۱/شهريور