به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، بک‌دور Shadow Force، کتابخانه dll که توسط سرویس ویندوز فراخوانی می‌شود را با کتابخانه خود تعویض می‌کند. هنگامی‌که بک‌دور باز می‌شود، هکر می‌تواند پورت‌های دسترسی بیشتری را برای خود ایجاد کند.

حمله بدافزار از زمان اجرای سرویس Microsoft Distributed Transaction Coordinator آغاز می‌شود. این سرویس وظیفه مدیریت منابع مختلف و هماهنگی آن‌ها باهم، ازجمله پایگاه داده، پیام‌ها و فایل‌...

۱۹:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۸/شهريور
cyberattack german
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بعد از حملات سایبری اخیر به مجلس آلمان، این بار نوبت سامانه‌ی موشکی پاتریوت بود تا موردحمله‌ی هکرها قرار بگیرد. کارشناسان معتقدند این نوع حمله می‌تواند منجر به شلیک اشتباه موشک شود.
البته هنوز هیچ گروه و یا کشوری مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است اما کارشناسان آلمانی کشورهایی نظیر روسیه، چین، آمریکا، انگلستان، رژیم صهیونیستی و جمهوری اسلامی ایران را ازجمله کشورهایی اعلام کرده‌اند که توانایی انجام چنین حملاتی را دارا هستند.
شایان‌ذکر است سامانه...

۱۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۸/شهريور
گروه امنیت سایبر 8 در اسراییل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در این بخش، در مورد روش کار گروه 8 و شرکت‌ تابع آن مطالبی ذکر می‌شود.

روش کار گروه
در هسته‌ی این گروه، یک گروه تحقیقاتی وجود دارد که وظیفه‌ی آن‌ها انجام تحقیقات گسترده‌ای است که تخصص آفند و پدافند را ترکیب می‌کند. این گروه روشی چندجانبه را اجرا می‌کند. ابتدا آن‌ها با تحقیق شروع می‌کنند و حوزه‌های وسیعی مانند امنیت سرمایه‌گذاری را انتخاب می‌کنند و سپس با نخبگانی که در اختیار دارند همکاری کرده و از این راه به یک تز سایبری «cyber thesis»...

۱۶:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۸/شهريور
amazon investment in cloud computing
به گزارش سایبربان

آمازون که از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان خدمات پردازش ابری در جهان محسوب می‌شود، سرمایه‌گذاری گسترده درزمینه‌ی توسعه سرویس‌های ویدئویی انجام داده است و به گفته منابع آگاه، زیرساخت‌های این شرکت درزمینه‌ی خدمات ویدئویی در حال گسترش است.

به گزارش فناوری اطلاعات سایبربان؛ مرکز توسعه خدمات پردازش ابری آمازون (AWS) اعلام کرد شرکت Elemental که درزمینه‌ی تولید راهکارهای ویدئویی مبتنی بر نرم‌افزار فعالیت می‌کند را...

۱۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۸/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات، در مراسم رونمایی از شبکه‌ی خدمات رایانش ابری کشور با اشاره به آینده فناوری اطلاعات در دنیا، گفت: «غفلت ما از تقویت زیرساخت‌های فنی باعث جایگزینی ترافیک شبکه‌های خارجی در کشور شده است.»
وی با بیان اینکه این موضوع فارغ از جنبه‌های ارتباطی، پول، امنیت و داده‌های کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد، افزود: «هم‌اکنون ۳۰ درصد از ترافیک کشور را شبکه‌های خارجی به خود اختصاص داده‌اند.»
جهانگرد با بیان اینکه نباید دنیای در حال تحول بر...

۱۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۸/شهريور
مجهز شدن خودروها به شبکه‌‌ی وای‌فای
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تعداد خودروهایی که امروزه دارای Wi-Fi Hotspot هستند زیاد نیستند. دستگاه‌هایی که به وای فای مجهز هستند به کمک Wi-Fi Hotspot به اینترنت متصل می‌شوند. شرکت AT&T اعلام کرده است که به‌زودی یک راه ساده برای مجهز کردن خودروها به Wi-Fi Hotspot ارائه خواهد داد تا همه‌ی سرنشینان آن به اینترنت دسترسی داشته باشند. این کار به کمک «ZTE Mobley» و اتصال آن به درگاه OBD II (درگاهی است که از آن برای عیب‌یابی خودرو استفاده می‌شود.) شبکه‌ی LTE (4G) را در اختیار 5 نفر سرنشین...

۱۵:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۸/شهريور
شبکه‌ی 5G
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شبکه‌ی 5G تا سال 2020 عمومی نخواهد شد؛ اما بعضی از اپراتورهای تلفن همراه در بعضی کشورها مانند ژاپن و کره‌ی جنوبی شروع به آزمایش این شبکه در کشور خود کرده‌اند.
شرکت ورایزن برخی از ویژگی‌های نسل پنجم نسبت به نسل قبل را این‌گونه بیان کرده است: «این شبکه 50 برابر نسبت به نسل چهارم سریع‌تر است و تأخیر کمتری دارد. این شبکه توانایی پشتیبانی از تعداد بیشتری ابزار هوشمند را دارد و می‌تواند اینترنت اشیا را نیز پشتیبانی کند.»
در حال حاضر توسعه‌دهندگانی که در...

۱۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۸/شهريور
Whatsapp vulnerabilities
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بررسی‌های موسسه امنیتی چک پوینت نشان می‌دهد که حفره یادشده به هکرها اجازه می‌دهد تا بدافزارهای خطرناکی را از طریق برنامه واتس‌آپ توزیع کنند. برخی از این بدافزارها از نوع بدافزارهای باج‌گیر هستند که مانع دسترسی کاربران به فایل‌های خود شده و از آنها برای قفل‌گشایی از این فایل‌ها پول طلب می‌کنند.

البته این مشکل تنها محدود به نسخه تحت وب برنامه واتس‌آپ است و کاربران نسخه همراه این برنامه با مشکلی مواجه نیستند. مدیران چک پوینت وجود این مشکل را در...

۱۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۸/شهريور
aref
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان، محمدرضا عارف روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری دوازدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران در جمع خبرنگاران در دانشگاه گیلان گفت: «به مردم و حاکمیت این اطمینان را می‌دهیم که فضای مجازی کشور در سطح خیلی بالا امن است، اما نباید متوقع شویم.»
وی در رابطه با وضعیت فضای مجازی در زمینه رمزنگاری و کنترل مسائل امنیتی اظهار کرد: «در میان کشورهای منطقه، وضعیت بهتری داریم و حتی در رقابت علمی با دنیای غرب وضعیت ما قابل قبول است.»
رییس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم ایران...

۱۴:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۸/شهريور
vulnerabilities of FireEye
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محقق امنیتی، کریستین اریک هرمانسن (Kristian Erik Hermansen)، حفره‌ی صفرروزه‌ای (Zero-day) را در نرم‌افزار آنتی‌ویروس فایرآی شناسایی کرده است. علاوه بر این حفره‌ی امنیتی، هرمانسن سه آسیب‌پذیری دیگر را نیز یافته است. هرمانسن تمام این آسیب‌پذیری‌ها را برای فروش در اینترنت منتشر کرده است. وی هدف خود از این حمله را آگاه کردن مسئولان فایرآی از ضعف‌های امنیتی آنتی‌ویروس فایرآی اعلام کرده است. هرمان گفت که او 18 ماه پیش...

۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۸/شهريور