به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، کسپرسکی به‌روزرسانی را برای وصله آسیب‌پذیری آنتی‌ویروس خود منتشر کرده است. این آسیب‌پذیری توسط محققان امنیتی گوگل به این شرکت گزارش‌شده بود.

آسیب‌پذیری عمومی شده از نوع سرریز است که تنظیمات پیش‌فرض آنتی‌ویروس را هدف گرفته است و نسخه‌های 2015 و 2016 محصولات آنتی‌ویروس کسپرسکی را دربرمی گیرد. هکرها می‌توانند از راه دور از این آسیب‌پذیری استفاده کنند.

 

...

۱۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۷/شهريور
رایانش ابری
به گزارش سایبربان

رایانش ابری به مجموعه‌ای از فناوری‌ها و روش‌ها اطلاق می‌شود که برای ارائه منابع ذخیره‌سازی، پردازشی و شبکه به‌صورت متمرکز بنا به درخواست استفاده‌کنندگان با قابلیت انعطاف‌پذیری بالا و ظرفیت بسیار به اجرا درمی‌آید.
به گزارش فناوری اطلاعات سایبربان بر این اساس شبکه خدمات رایانش ابری کشور برای نخستین بار در راستای توسعه شبکه ملی اطلاعات و دیتاسنترهای داخلی توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران، مرکز تحقیقات مخابرات ایران و دانشگاه‌های الزهرا (س) و شریف به اجرا درآمد.
ارائه‌ی خدمات دولت الکترونیک...

۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۷/شهريور
اشتراک‌گذاری اطلاعات
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در ماه فوریه‌ی 2015، اوباما دستوری را مبنی بر ایجاد سازمان‌های تحلیل و به اشتراک‌گذاری اطلاعات (Information Sharing and Analysis Organizations) توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا (DHS) صادر کرد. این سازمان‌ها وظیفه‌ی تسهیل به اشتراک‌گذاری اطلاعات مربوط به تهدیدات سایبری میان بخش دولتی و خصوصی را بر عهده دارند. با توجه به همکاری دانشگاه تگزاس با این سازمان‌ها و صاحبان زیرساخت‌های حیاتی، اخیراً وزارتخانه‌ی مزبور، یازده میلیون دلار به این دانشگاه اختصاص داد تا از این طریق...

۱۵:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۷/شهريور
Red Hat's new linux
به گزارش سایبربان

شرکت Red Hat طی چند سال اخیر تصمیم گرفته است تا به بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده‌ی سیستم‌عامل لینوکس در جهان تبدیل شود. این شرکت که دفتر مرکزی آن در کارولینای شمالی واقع شده است، نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل لینوکس را در اختیار سازمان‌های جهانی گذاشت.

 به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛‌Red Hat به دنبال همکاری‌های خود با شرکت Docker نرم‌افزار جدید خود را با نام Red Hat...

۱۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۷/شهريور
investing 2.5 million $ in IOT by 2020
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این رقم نسبت به سرمایه‌گذاری 670 میلیون دلاری سال جاری میلادی حدود چهار برابر افزایش نشان می‌دهد.

ازجمله سخت‌افزارهای مهم مرتبط با اینترنت اشیا می‌توان به سامانه‌های کوچک پخش بلوتوث موسوم به Bluetooth Beacon و برچسب‌های RFID (radio frequency ID) اشاره کرد. Bluetooth beacon دریافت اطلاعات محیطی بر روی گوشی‌های هوشمند را ممکن کرده و برچسب‌های RFID...

۱۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۷/شهريور
چراغ جادوی گوگل
به گزارش سایبربان

طرح آزمایشگاه‌های پیاده‌رو بعد از تشکیل شرکت «Intersection» متولد شد. گوگل قبلاً هم از این بلندپروازی‌ها داشت؛ مانند پروژه‌ی لون (Loon) که قرار بود اینترنت را به‌وسیله‌ی بالون به مناطق دورافتاده ارسال کند.
دن دکتروف ((Dan Doctoroff))، مدیر اجرایی ارشد طرح، گفت: ((می‌توان پیاده راه رفت و به جستجوی اطلاعات پرداخت. به‌عنوان‌مثال اطلاعاتی درباره‌ی خدمات شهری و جاذبه‌های گردشگری به دست آورد؛ احتمالات تمام‌نشدنی هستند.))
اما در این میان نکته‌ی جالب‌توجه علاقه‌ی سرمایه‌داران و شرکت‌هایی مثل...

۱۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۷/شهريور
راه ایمن ماندن در شبکه‌های اجتماعی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ در اینجا شما می‌توانید با انجام دادن این ۱۰ روش ساده، علاوه بر اینکه می‌توانید تجربه خوبی را از حضور در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید، از به سرقت رفتن اطلاعات شخصی‌تان جلوگیری کنید.
۱. یک ایمیل جدید درست کنید.
از هیچ‌یک از مواردی که باعث شناختن هویت شما می‌شود (از جمله نام و نام خانوادگی، سال تولد یا کد پستی) در آدرس ایمیل جدید یا پروفایلتان استفاده نکنید.
با استفاده از این آدرس ایمیل جدید، صفحات رسانه‌ای اجتماعی را ایجاد کنید و فقط...

۱۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۷/شهريور
بدترین ویژگی ویندوز 10 به ویندوزهای 7 و 8 اضافه شد
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ قابلیت ردگیری گسترده‌ی فعالیت‌های کاربران ویندوز 10 که باعث شده بود بسیاری از افراد از نصب این سیستم‌عامل خودداری کنند، به ویندوزهای 7 و 8 هم اضافه شده است. سه بروزرسانی طراحی‌شده به این منظور «KB3075249»،  «KB3080149»  و « KB3068708» هستند که به ادعای مایکروسافت برای ارتقای تجربه کاربری طراحی شده‌اند؛ اما در اصل عملکرد کاربر در زمان استفاده از ویندوز را به‌دقت زیر نظر می‌گیرند و داده‌های مربوط به این موضوع را برای ارزیابی به سرورهای مایکروسافت ارسال می‌کنند.
...

۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۷/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در انتقال اطلاعات به کمک بلوتوث، از سیگنال‌های رادیویی به شکل اشعه‌ی الکترومغناطیسی استفاده می‌شود. ابزارهای هوشمند و پوشیدنی که امروزه استفاده می‌شوند از ظرفیت بالایی برخوردار نیستند. همچنین بلوتوث انرژی زیادی برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کند.
در مقابل، محققین می‌گویند که در فناوری انتقال اطلاعاتی که ایجاد کرده‌اند، اطلاعات از طریق میدان مغناطیسی و بافت‌های زنده‌ی بدن منتقل می‌شوند. در این روش جدید انرژی کمتری مصرف شده و احتمال از دست رفتن اطلاعات وجود...

۱۱:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۷/شهريور
مهم‌ترین حملات سایبری قرن 21 (بخش دوم)
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در بخش دوم این نوشتار، به تعدادی دیگر از مهم‌ترین حملات سایبری قرن 21 اشاره می‌کنیم.

  • حمله به نیروگاه هسته‌ای آمریکا: در ژانویه 2003، کرم رایانه‌ای «Slammer»، سامانه‌های نظارتی نیروگاه هسته‌ای واقع در ایالت اوهایوی آمریکا را به مدت 5 ساعت، هدف قرار داد. این حمله از اولین حملاتی بود که نشان داد تا چه اندازه زیرساخت‌های حیاتی می‌تواند آسیب‌پذیر باشند.
  • حمله به شرکت مهندسی هوافضای ارتباطات ال 3 (L-3 Communications): در آوریل 2011، خبری مبنی بر سرقت...
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۷/شهريور