حملات سایبری
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ یکی از محققان دانشگاه جورج‌تان (Georgetown) به نام تویش وایدیا (Tavish Vaidya)، با توجه به افزایش حملات سایبری، فهرستی از مهم‌ترین حملات سایبری قرن حاضر را برشمرد؛ اما لازم به ذکر است که هدف ما از نقل این گزارش، آشنایی فهرست‌وار با مهم‌ترین حملات سایبری قرن 21 است. در ذیل نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم.
•    حمله‌ی استاکس‌نت: در ژوئن سال 2010، بدافزاری که محصول مشترک آمریکا و اسراییل بود برای حمله به تأسیسات هسته‌ای نطنز به کار رفت. در برخی گزارش‌ها آمده است که...

۱۶:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۶/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، هارد اکسترنال بی‌سیم سیگیت، دارای چندین آسیب‌پذیری است که باعث می‌شود تا هکرها به‌تمامی فایل‌های موجود در هارد کاربر دسترسی داشته باشند.

یکی از این آسیب‌پذیری‌ها، نام کاربری و رمز عبور پیش‌فرض است که از طریق سرویس Telnet قابل‌دسترسی است. این آسیب‌پذیری با کد CVE-2015-2874 شناخته می‌شود.

آسیب‌پذیری دیگر مربوط به وجود مسیر اشتراک‌گذاری شده پیش‌فرض است. هر فایلی که در این مسیر قرار...

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۶/شهريور
Gen. Jalali
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان، سردار جلالی در رابطه با نفوذ و دسترسی به اطلاعات کاربران گوشی‌های هوشمند گفت: "در فضای مجازی رویکرد جهانی و تکنولوژی طوری راه‌اندازی شده است که اطلاعات به سرمایه و دارایی تبدیل شده است. خیلی از کشورها خودشان را صاحب آن دارایی دانسته و با آن معامله می‌کنند. مثلاً مجموعه‌ای مثل واتس‌آپ که ظاهراً همه خدماتش رایگان است بعد از گذشت 3 سال از تأسیس ارزش چندین میلیاردی پیدا کرده و توسط گوگل خریداری می‌شود."

وی با بیان اینکه علی‌...

۱۵:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۶/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ رژیم صهیونیستی مدتی است که به دنبال تربیت نیروهای متخصص برای بکارگیری آن‌ها در جنگ سایبری است. البته هدف اسراییل از تربیت نیروهای سایبری، منحصر به این نیست، بلکه برخی از مقامات آن اظهار کرده‌اند که سایبر، یک موتور محرک برای بازارهای اسراییل است. چندی پیش در نوشتاری از ماکت‌شهری به نام «...

۱۴:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۶/شهريور
PASSWORD IS HATED
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که کاربران علاقه‌ای به روش احراز هویت از طریق رمزهای عبور ندارند.

در این تحقیق آمده است که 84 در صد از کاربران تمایل دارند تا احراز هویت از طریق رمزهای عبور حذف شده و دیگر مورد استفاده قرار نگیرد. 68 درصد از شرکت‌کنندگان از رمزهای عبور تکراری برای حساب‌های مختلف استفاده می‌کنند. تنها 22 درصد از کاربران تمام رمزهای عبور خود را به خاطر می‌سپارند. 31 درصد از لینک «رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام» استفاده می‌کنند. 46 درصد...

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۶/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ عبدالصمد خرم آبادی، معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی، درخصوص اعمال فیلترینگ هوشمند در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه، با بیان اینکه فیلترینگ هوشمند یکی از مطالبات قدیمی دادستانی کل کشور از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است افزود: «سامانه فیلترینگ هوشمند طراحی شده توسط وزارت ارتباطات تاکنون نتوانسته انتظارات مردم و مقامات قضایی را برآورده کند و علی‌رغم تبلیغات وسیع وزارت ارتباطات در مورد  فیلترینگ هوشمند ، عملاً اقدامات آنها تاکنون نتیجه قابل...

۱۳:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۶/شهريور
هماهنگی دستگاه‌ها جهت تحقق شهرهای هوشمند
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این همایش که با هدف انتخاب و معرفی شهرهای ایران از دید شاخص‌های جهانی شهر هوشمند، برگزار می‌شود، پنج شهر کشور به‌عنوان شهرهای منتخب هوشمند معرفی می‌شوند.
وزیر ارتباطات در این همایش با اشاره به اینکه توسعه بدون توجه به ارتباطات و فناوری اطلاعات امکان‌پذیر نیست گفت که خوشبختانه در دولت و مجلس به این مهم توجه ویژه شده است و این همایش نیز نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی بخش غیردولتی و خصوصی برای کار و سرمایه‌گذاری در این حوزه است.
واعظی با بیان اینکه دولت موظف به...

۱۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۶/شهريور
تلگرام
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ حمله هکری که چند روزی‌ است بین کاربران شایع شده، این فرصت را در اختیار هکرها می‌گذارد تا با استفاده از جعل نام و تصویر تلگرام، طعمه را به دام انداخته و داخل حساب کاربری تلگرام فرد شوند.
 مراحلی که هکر انجام می‌دهد تا با استفاده از جعل نام و تصویر تلگرام، طعمه را به دام انداخته و داخل حساب کاربری تلگرام فرد شوند به این طریق است که با یک نام جعلی و تصویر لوگوی تلگرام را برای شما ارسال می‌کنند.

...

۱۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۶/شهريور
Armenia vs Azerbaijan
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ روز یکشنبه، حکمت حاجیوف (Hikmet Hajiyev)، سخنگوی وزارت امور خارجه آذربایجان اعلام کرد که وب‌گاه‌های سفارت‌خانه‌های این کشور در کشورهای هلند، بلژیک و قطر مورد حمله سایبری قرار گرفته و از دسترس خارج شده‌اند.

به گفته‌ی سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی آذربایجان، وب‌گاه‌های هک شده در مدت‌زمان کوتاهی بازیابی و تعمیر شدند و به فعالیت خود ادامه دادند.

حکمت حاجیوف افزود: "هکرهای ارمنستانی مرتباً به منابع اینترنتی...

۱۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۶/شهريور
 گروه امنیت سایبر 8 در اسراییل
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کارمندان گروه 8، دسته‌ای از افراد باتجربه و کارآزموده‌ی واحد 8200 رژیم صهیونیستی هستند. این افراد، نخبگان و متخصصین سایبری محسوب می‌شوند. این گروه با غول‌های بزرگ ارتباطی و فناوری برای توسعه پروژه‌های جدید سایبری همکاری می‌کند.
ازجمله این همکاری‌ها می‌توان به همکاری با شرکت تجاری محصولات اینترنتی سیسکو (CISCO) و آلکاتل-لوسنت (Alcatel-Lucent) اشاره کرد. همچنین گروه‌های آزمایشگاه بل (Bell Labs) که در شرکت آلکاتل-لوسنت در زمینه...

۰۹:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۶/شهريور