شارژر بی سیم
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت اینتل در حال طراحی نوعی شارژر است تا سیم‌های فراوانی که بر روی میزکار افراد قرارگرفته و فضای زیادی را اشغال کرده اند، جمع‌آوری شود. امروزه سیم‌های فراوانی مانند سیم‌های HDMI و USB، میزکار افراد را اشغال کرده اند. اینتل امیدوار است تا با کمک فناوری جدید، این مشکل را برطرف کند.
کیرک اسکاگن (Kirk Skaugen)، معاون ارشد رئیس اینتل، گفت:«برخلاف تعداد بسیار زیادی از شارژرهای رایج بی‌سیم مانند "Qi"، در شارژر بی سیم اینتل به نام ریزنس (Rezence) نیازی نیست...

۱۵:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/شهريور
Alibaba presents cloud computing services
به گزارش سایبربان

گروه شرکت‌های Alibaba که درزمینه‌ی خدمات اینترنتی فعالیت می‌کند و بزرگ‌ترین فروشگاه مجازی چین را هم در اختیار دارد، تصمیم گرفته است تا به‌صورت گسترده وارد حوزه خدمات ابری شود.

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت Aliyun به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های Alibaba اعلام کرد به‌زودی فعالیت خود را در قالب «نخستین پلتفرم هوش مصنوعی چین» آغاز می‌کند و به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار امکان می...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ رگولاتوری هند مدتی است در حال بررسی و کنترل اقدامات و روش‌های کسب‌وکار گوگل است تا مشخص شود آیا این شرکت از تسلط خود بر بازار هند برای کنار زدن رقبا سوءاستفاده می‌کند یا خیر.
رگولاتوری هند از شرکت‌های رقیب گوگل خواسته است تا اطلاعات و شکایات احتمالی خود را در این زمینه ارائه دهند و بر اساس پاسخ‌های 30 شرکت، رسیدگی به این موضوع با جدیت بیشتری در حال پیگیری است. 30 شرکت شاکی از گوگل در زمینه‌های مختلفی همچون خدمات جستجو، شبکه‌های اجتماعی، خدمات مسافران، تأمین...

۱۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/شهريور
Australian soldiers equipped with virtual reality glasses
به گزارش سایبربان

واقعیت مجازی (VR) یا حقیقت تقویت‌شده به زبان ساده توانایی یک سری گجت‌ها و دستگاه‌ها برای شبیه‌سازی دنیای واقعی است به‌طوری‌که نه‌تنها قابل‌دیدن باشند بلکه کاربر بتواند به‌صورت تمام‌عیار در محیط مجازی گرفتن حس از محیط را نیز تجربه کند. برای مثال اینکه بتوانید در محیط یک بازی رایانه‌ای به‌راحتی راه بروید تنها با حقیقت تقویت‌شده ممکن می‌شود که صرفاً با استفاده از کیت‌های مخصوصی این اقدام امکان‌پذیر است. این کیت‌ها توسط شرکت‌های مختلف در ساختارهای مختلف طراحی و تولید شده...

۱۴:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، خانواده بدافزار KeyRaider که شامل 92 نوع مختلف می‌شود، توسط محققان امنیتی پالوآلتو (PaloAlto) و ویپ‌تک (WipTech ) شناسایی‌شده است. این بدافزارها توانسته‌اند بیش از 225000 حساب کاربری iOS را به سرقت ببرند.

بدافزارهای خانواده KeyRaider قابلیت فعالیت بر روی دستگاه‌های جیل‌بریک شده را دارند. پس از نصب بدافزار، هکر می‌تواند نرم‌...

۱۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۱/شهريور
نرم‌افزار فیس‌بوک
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ برنامه نویسان شبکه اجتماعی فیس‌بوک برنامه‌ای با عنوان ThreatExchange نوشته‌اند که امکان به اشتراک‌گذاری اطلاعات مربوط به حملات سایبری را برای شرکت‌های شناخته‌شده سراسر دنیا فراهم می‌کند.
این نرم‌افزار علاوه بر گردآوری اطلاعات هکرها، نقاط مشترک آن‌ها، نقشه‌ی محل‌های وقوع حملات، تکنیک‌ها و روش‌های مورداستفاده‌ی آن‌ها را نیز شناسایی و اعلام می‌کند.
در گذشته نیز اقدامات مشابهی برای مقابله با حملات سایبری انجام شده است که از بین آن‌ها می‌توان به Soltra برای...

۱۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/شهريور
Hackers strike UK National Crime Agency
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ روز سه‌شنبه صبح، گروهی از هکرها، وب‌گاه سازمان ملی مبارزه با جرائم انگلستان را از کار انداختند. ظاهراً، این حمله در اعتراض به بازداشت شش هکر نوجوان در انگلستان انجام شده است.

سخنگوی «ان‌سی‌اِی» در مصاحبه با رسانه‌ها گفت که این حمله تأثیری بر روی امنیت وب‌گاه آنها نداشته و تنها، امکان دست رسی کاربران به این وب‌گاه را به‌صورت موقت دچار اختلال کرده است.

«ان‌سی‌اِی» یک سازمان ملی در انگلستان است که وظیفه‌ی مبارزه با جرائم...

۱۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۱/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ ایالت کالیفرنیا به سمت تقویت امنیت سایبر خود پیش می‌رود. جری برون (Jerry Brown)، فرماندار کالیفرنیا، دستوراتی را برای آمادگی و دفاع در برابر آثار مخرب حملات سایبری برای این ایالت صادر کرد. وی، دستور تشکیل مرکز جدید امنیتی برای مبارزه با حملات سایبری را صادر کرد که مرکز ادغام امنیت سایبر کالیفرنیا (California Cybersecurity Integration Center) نام دارد. این مرکز، شعبه‌ای از اداره‌ی خدمات اضطراری (OES) در کالیفرنیا است.
برد الکساندر (Brad Alexander)، سخنگوی اداره...

۱۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۱/شهريور
Officials Claim China, Russia Scanning Hacked Data to Hunt U.S. Spies
به گزارش سایبربان

به ادعای رسانه‌های آمریکایی، بانک داده‌ی یک شبکه‌ی مخفی از مهندسان و دانشمندان آمریکایی هک شده است. این شبکه به جاسوسان آمریکایی در کشورهای خارجی کمک‌های فنی می‌کرده است.

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ مسئولان آمریکایی در ادعایی جدید عنوان کرده‌اند که روسیه و چین داده‌های هک شده‌ی بانک داده‌ی موردنظر را به‌دقت بررسی می‌کنند تا جاسوسان آمریکایی در کشورهای خارجی را شناسایی کنند.

مسئولان آمریکایی کشورهای زیادی را متهم به جاسوسی کرده و ادعا می‌کنند که...

۱۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۱/شهريور
جنگ سایبری هند و پاکستان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ یکی از وب‌گاه‌های هندی اعلام کرد که ارتش سایبری پاکستان بعد از ارتش سایبری چین، خطرناک‌ترین ارتش سایبری در منطقه‌ی شرق آسیا است. به‌تازگی ارتش سایبری پاکستان نام خود را به ارتش مجاهدین سایبری تغییر داد؛ اما دلیل تغییر این نام به‌درستی مشخص نیست. برخی مقامات هند معتقد هستند که چین و پاکستان تهدید بزرگی برای آن‌ها محسوب می‌شوند و ارتش سایبری پاکستان قبلاً به شرکت مخابراتی هندی «BSNL» و اداره‌ی مرکزی بازرسی هند (CBI) حمله کرده بود.
برخی اخبار حاکی از آن است که از...

۱۰:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۱/شهريور