به گزارش سایبربان

به گزارش واحد متخصصین سایبربان، کیت سامانه کنترل صنعتی زیمنس دارای آسیب‌پذیری‌های خطرناکی است که توسط محقق امنیتی روسیه‌ای Ilya Karpov گزارش‌شده است. از این کیت در کنترل فرآیندهای حساس برق پتروشیمی و نیروگاه‌ها استفاده می‌شود.

همه این 9 آسیب‌پذیری شناخته‌شده که شامل دسترسی‌های از راه دورهم می‌شدند، هم‌اکنون وصله شده‌اند. یکی از این آسیب‌پذیری‌ها با کد CVE-2015-2823 نمره 6.8 را به خود اختصاص داده است. این آسیب‌پذیری به هکر اجازه...

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/شهريور
محمود واعظی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان، محمود واعظی امروز در مراسم ارتقای شبکه نسل سوم رایتل به نسل چهارم و افتتاح پروژه‌های جدید این اپراتور گفت: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی ازجمله برنامه‌های وزارت ارتباطات است. بر این اساس پهنای باند داخل کشور از ۶۲۰ گیگابیت در ابتدای دولت به ۲۴۰۰ گیگابیت رسیده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان دولت به چهار هزار گیگابیت معادل چهار ترابیت برسد.

وی با بیان اینکه به نسبت ۸۰ درصد به ۲۰ درصد افزایش پهنای باند داخلی، افزایش پهنای باند خارجی خواهیم...

۱۵:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۹/شهريور
پروانه‌ی رایتل به نسل چهارم ارتقا یافت
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ ابوالحسن فیروزآبادی قائم‌مقام وزارت کار، در این مراسم که معاونان و مدیران کل هر دو وزارتخانه حضور داشتند، اشاره‌ای به جایگاه نسل‌های جدید ارتباطی داشت و اظهار کرد: «در حال حاضر ۸ میلیارد نفر در کره‌ی زمین کاربر تلفن همراه هستند و ضریب نفوذ این حوزه در ایران بالای ۱۰۰ درصد است.»
وی عنوان کرد: «امروز صحبت شبکه‌های تلفن همراه پیرامون سرعت‌هایی از ۳۰ تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه است و برخلاف اینکه پیش‌بینی شده نسل پنجم ارتباطی در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود؛ اما گمان...

۱۵:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۹/شهريور
پروژه دارپا
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ آمریکا دارای تعدادی هواپیمای چند مأموریتی پیشرفته است؛ این هواپیماها بسیار گران و فوق‌العاده پیچیده بوده و نمی‌توان عمر آن‌ها را به‌طور دقیق تمدید کرد.
به همین خاطر دارپا برنامه‌ای به نام گرملینز (Gremlins) را آغاز کرده که هدف از آن ارائه‌ی ارتشی از سامانه‌های هوایی هوشمندتر و ارزان‌تر است که وسط هوا قابل‌آرایش و جمع‌‌شدن هستند.
پروژه‌ی گرملینز به دنبال جایگزین کردن هواپیماهای چندمنظوره‌ی کنونی نیست، بلکه آن‌ها را با پهپادهای تخصصی‌تر، ارزان‌تر و ساده‌تر...

۱۵:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۹/شهريور
Kaspersky vs AVG
به گزارش سایبربان

چندی پیش، در مصاحبه‌ای با رسانه‌ها، دو نفر از کارکنان شرکت امنیتی کسپرسکی ادعا کردند که این شرکت فعالیت‌های مخربی را علیه شرکت‌های رقیب خود انجام می‌داده است.

به‌تازگی، خبری در رسانه‌ها منتشر شده است با این مضمون که یوژین کسپرسکی، رییس شرکت کسپرسکی دستور انجام یک سری فعالیت‌...

۱۴:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/شهريور
email scams
به گزارش سایبربان

هفته‌ی گذشته، گزارشی منتشر شد با این مضمون که ایمیل‌های آلوده که شرکت‌های تجاری را هدف قرار داده است، افزایش بسیار چشمگیری در نیمه اول سال ۲۰۱۵ میلادی داشته است.

بر اساس گزارش منتشرشده، از اکتبر ۲۰۱۳تا آگوست ۲۰۱۵ ، شرکت‌های ۷۹ کشور مختلف دنیا چیزی در حدود ۱.۲ میلیارد دلار از ایمیل‌های آلوده خسارت دیده‌اند.

به ادعای گزارش منتشرشده، از ماه ژانویه ۲۰۱۵ به این‌سو تنها ۲۷۰ درصد رشد در حملات ایمیل‌های آلوده وجود داشته است.

بر اساس این گزارش،...

۱۴:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/شهريور
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در جریان سفری که اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا، به دره‌ی سیلیکون داشت، تصریح کرد که نفوذ اخیر به شبکه‌های پنتاگون نشان‌دهنده‌ی این است که بخش نظامی ظرفیت پدافند سایبری مناسبی ندارد. کارتر هدف خود را درخواست کمک برای افزایش امنیت و توان پدافندی شبکه‌های نظامی اعلام کرد و گفت: «این نفوذ نشان می‌دهد که ما همان‌طور که به سایبر نیاز داریم، در این راستا به‌خوبی عمل نمی‌کنیم. بخش نظامی ما به شبکه‌های خود برای عملیات نیاز دارد؛ بنابراین ما باید در دفاع از شبکه‌های نظامی بیش...

۱۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۹/شهريور
باطری خورشیدی در لباس سربازان
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ زمان‌هایی وجود دارد که شارژ باطری تلفن همراه یک نفر تمام می‌شود و هیچ راهی جز رسیدن به خانه برای شارژ دوباره آن وجود ندارد. مطمئناً کسی دوست ندارد در هنگام کار با ابزار هوشمند خود باطری آن تمام شده و او را در شرایط نامطلوبی قرار دهد. این مشکل برای سربازان امروزی که از تجهیزات هوشمند استفاده می‌کنند می‌تواند به معنای مرگ یا زندگی آن سرباز باشد. البته ممکن است این مشکل برای یک سرباز با تجربه پیش نیاید؛ اما در هر صورت برای جلوگیری از این اتفاق نیاز به حمل باطری‌...

۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۹/شهريور
تلفن‌های هوشمند  اسکنر سه‌بعدی
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ اگر کسی بخواهد از یک شی، یک اسکن ۳ بعدی تهیه کند، نیاز به ابزارهای خاص و یک رایانه خواهد داشت؛ اما محققان شرکت مایکروسافت و دانشگاه آکسفورد راه‌حل بهتری را برای این کار پیداکرده‌اند.
محققان شرکت مایکروسافت و دانشگاه آکسفورد نرم‌افزاری به نام "Mobile Fusion" برای تلفن‌های هوشمند تولید کرده‌اند که دوربین پشت تلفن را به یک اسکنر سه‌بعدی تبدیل می‌کند. این نرم‌افزار به کمک قابلیت "RGB" دوربین و عکس‌هایی که این نرم‌افزار پشت سر هم می‌گیرد، اسکن را انجام می‌دهد...

۱۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۹/شهريور
کشورهای عرب درصدد افزایش امنیت سایبر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ شرکت IBM پیش‌بینی کرده است که تا سال 2020، سی میلیارد وسیله به اینترنت متصل خواهند شد، مانند سامانه‌های خودکار و کنترل صنعتی مثل سامانه‌های کنترل نیروگاه‌های برق و نقل و انتقال نفت و گاز. همین امر موجب افزایش نگرانی‌هایی برای کشورهای عرب حوزه‌ی خلیج‌فارس شده است؛ بنابراین کشورهای عرب این حوزه در پی افزایش امنیت زیرساخت‌های حیاتی خود در برابر حملات سایبری هستند. برخی از آن‌ها معتقدند که شرکت‌های نفتی آن‌ها موردحمله‌ی سایبری قرار گرفته است.
همچنین این شرکت اعلام...

۱۰:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/شهريور